Zamknij
REKLAMA

Od poniedziałku dzieci wracają do przedszkoli? Mamy nieoficjalne wieści

09:11, 13.04.2021 | M.O. / RMF FM
Skomentuj fot. PAP
REKLAMA

Przemysław Czarnek, minister edukacji, twierdzi, że już od poniedziałku mogą zostać otwarte przedszkola. Szef resortu wyjawił również, kiedy do tradycyjnej nauki wrócą kolejne klasy. 

Obowiązujące obecnie obostrzenia dla całego kraju weszły w życie od soboty 27 marca i miały obowiązywać do 9 kwietnia. Decyzją rządu zostały one przedłużone do 18 kwietnia.

Wygląda jednak na to, że rząd szykuje luzowanie obostrzeń już od poniedziałku. Kluczowe mają być jednak dane epidemiczne z najbliższych dni. Potwierdził to minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, który był dziś gościem Porannej rozmowy w RMF FM.

- Zakładamy, że już od 19 kwietnia będzie możliwy powrót do przedszkoli. Kluczowe będą dane ze środy i czwartku. Jeśli potwierdzą tendencję spadkową, to począwszy od poniedziałku jest wielka szansa, żebyśmy wracali do przedszkoli - mówił. 

A co z uczniami szkół podstawowych

Ci, według słów ministra mieliby wracać do szkół już od następnego tygodnia, czyli 26 kwietnia. Zdaniem Czarnka możliwy jest powrót do tradycyjnej nauki wszystkich uczniów w maju.

- W kolejnym tygodniu do klas I-III i do kolejnych klas szkół podstawowych, a następnie w maju do szkół ponadpodstawowych, tak żeby w maju już wszyscy byli w systemie stacjonarnym - zapewniał. 

Ponadto Czarnek podkreślał, że propozycja alternatywna zakłada nauczanie hybrydowe. 

- To nie jest przesądzone, to jeden ze scenariuszy - tłumaczył na antenie RMF FM.

(M.O. / RMF FM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

PolicjantowaPolicjantowa

1 0

To super chyba dla maluchów. 09:02, 14.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%