Zamknij

To będzie jej rok! Włocławska szkoła już świętuje [FOTO]

15:41, 12.01.2022 | N.S.
Skomentuj LMK zainaugurowało obchody Roku Marii Konopnickiej we Włocławku. Fot. Radosław Chrzanowski
REKLAMA

III LO we Włocławku postanowiło hucznie świętować rok swojej patronki. Dziś (12.01.) uczniowie i nauczyciele wyszli na ulice miasta w strojach nawiązujących do epoki, w której żyła pisarka.

Rok 2022 został ustanowiony przez Sejm RP Rokiem Marii Konopnickiej. W związku z tym uczniowie i nauczyciele III LO we Włocławku, które nosi imię pisarki, zamierzają przez cały rok upamiętniać swoją patronkę.

Pierwszym elementem obchodów Roku Marii Konopnickiej w LMK było powieszenie portretów pisarki w salach lekcyjnych. Przebieg akcji pokazał na Instagramie Miłosz Kłobukowski, nauczyciel języka polskiego.

Dziś społeczność szkolna wyruszyła w miasto z happeningiem, który oficjalnie inauguruje obchody Roku Marii Konopnickiej we Włocławku.

Dzisiaj inaugurujemy miejskie obchody roku Marii Konopnickiej (...). Będziemy rozdawać coś dla ducha i coś dla ciała (...). Mamy na celu uczcić pamięć o Marii Konopnickiej i pokazać ją w zupełnie nowym świetle

– mówi Aneta Jaworska, dyrektorka III LO im. Marii Konopnickiej we Włocławku.

Uczniowie i nauczyciele pojawili się na Placu Wolności w strojach z epoki, w której żyła i tworzyła patronka LMK, wypożyczonych z włocławskiego Teatru Impresaryjnego. Nie zabrakło modnych na przełomie XIX i XX wieku zdobnych sukienek u pań oraz cylindrów u panów.

[FOTORELACJA]15170[/FOTORELACJA]

Mieszkańcy Włocławka otrzymali od przedstawicieli III LO pocztówki z wizerunkiem Marii Konopnickiej, a także babeczki upieczone przez uczniów z cytatami z twórczości pisarki.

Jak zapowiada społeczność LMK, na tym nie skończą się obchody Roku Marii Konopnickiej. W planach są m.in. konkurs na film animowany o pisarce oraz bieg konopniczański.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

Miasto a hospicjumMiasto a hospicjum

9 4

Kto z radnych w czasie swojej kadencji zgłosił projekt budowy miejskiego hospicjum?

Dziennikarstwo pyta, władza zna potrzeby, albo i nie, i robi się cicha prywatyzację służby zdrowia, skoro nie ma zadnego miejskiego hospicjum, bo nikt nawet z UM nie myśli nie stara się o środku z UE, bo ważniejsze.sa podwyżki i lipne konkursy!


Który z wiceprezydentów zgłosił taką potrzebę prezydentowi?

Wreszcie dlaczego prezydenta od 2014 nie zgłosił takiej potrzeby do budżetu miasta?

Dlaczego nie staramy się jaki miasto o budowę i pozyskanie środków zarówno z UE jak i budżetu państwa?

Dlaczego pieniądze cudownie popłyną do prywatnego biznesu 16 milionów złotych albo i więcej?

Dlaczego potem każdy pacjent będzie płacił że może emerytury nie starczyć?


Dlaczego miejsce to co planuje prywatny biznes za pieniądze nas wszystkich bo UE to też my obywatele jest na małej działce pozbawionej kompletnie zieleni?

Dlaczego taka inwestycja ma wyglądać tak szkaradnie? Kto chce przytulić 💸? Kto pozwala na budowie brzydko, bez odpowiedniego poziomu zieleni minimum 25 procent powierzchni działki?

Dlaczego budynek wygląda jak koszmar architektury za grube miliony?


Czy to kolejne ciche prywatyzowanie miasto nie robi nic latami a potem ktoś prywatnie dostanie kilkanaście milionów złotych z UE i będzie zarabiał na starzejącym się społeczeństwie zamiast miasta? 15:48, 12.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anka44Anka44

10 2

Cieszy to, że mlodziesz wspolnie z gronem stara sie urozmaicić nasze szare zycie na ulicach. Szkoda, ze wczesniej nie wiedzialam bo z przyjemnoscia wyszlabym zobaczyc te wspaniale stroje widoczne na zdjeciach. Dziekuje pomysłodawcy i Wam wszystkim, ktorzy tworzyliscie ten projekt i prosze aby w lrzyszlym roku bardziej nagłośnić to w mediach. Pozdrawiam 15:52, 12.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BRAWO PISS!BRAWO PISS!

3 4

POLSKI WAŁ POLSKI WAŁ POLSKI WAŁ POLSKI WAŁ POLSKI WAŁ BUHAHAHAAHAHA PIĘKNIE ZAORALI POLSKĘ ! BAREJA BY TEGO NIE WYMYŚLI :))))))))👍❤️ 16:40, 12.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


REKLAMA
0%