Zamknij
REKLAMA

Prezydent Andrzej Duda odwiedzi niebawem województwo kujawsko-pomorskie. Po co?

19:37, 17.10.2016 | N.S
Skomentuj
REKLAMA

W naszym regionie zostanie zainaugurowany Rok Rzeki Wisły. Z tej okazji kujawsko-pomorskie odwiedzi prezydent Andrzej Duda.

Sejm jednomyślnie ustanowił przyszły rok Rokiem Rzeki Wisły w odpowiedzi na społeczną, oddolną inicjatywę środowisk wiślanych działających na całej długości tej najważniejszej dla historii Polski rzeki. Zrzeszający inicjatorów Społeczny Komitet Obchodów Roku Rzeki Wisły 2017 zabiegał o tę szczególną uchwałę od kilku lat.

- Jednomyślność Parlamentu w tej kwestii powszechnie uznano za ewenement, a zarazem dowód na to, że w podzielonej sporami politycznymi Polsce są tematy jednoczące wszystkich. Do takich zalicza się Wisła. Dlatego toruńska Inauguracja Roku Rzeki Wisły jest wydarzeniem o znaczeniu historycznym, które zaszczyci swą obecnością Prezydent RP – zapowiadają organizatorzy uroczystości.

Inauguracja przypada w 550. rocznicę zawarcia II pokoju toruńskiego kończącego wojnę trzynastoletnią z zakonem krzyżackim. To ten dokument sprawił, że nasza Ojczyzna odzyskała dostęp do Bałtyku, a Wisła stała się swobodnym szlakiem żeglugowym otwierającym Polskę na świat. Właśnie do pierwszego wolnego flisu na Wiśle, który odbył się wiosną 1467 roku, ruszył swobodny transport wiślany, co doprowadziło ostatecznie do najlepszego okresu Rzeczpospolitej, zwanego Złotym Wiekiem.

19 października w Toruniu odbędzie się m. in. uroczysta Sesja Inauguracyjna z udziałem samorządowców nadwiślańskich miast. Zaprezentowany zostanie oryginał traktatu z 19 października 1466 roku. Momentem kulminacyjnym będzie inscenizacja historyczna na toruńskim Bulwarze Filadelfijskim. Na rzece pojawią się tradycyjne, drewniane jednostki, które wezmą udział w efektownym przedstawieniu. Podobnej inscenizacji w Polsce dotąd nie było.

[ZT]21709[/ZT]

Obchody Roku Rzeki Wisły w późniejszych miesiącach przeniosą się również do Włocławka i innych miejscowości regionu położonych między naszym miastem a Toruniem. Od 11 do 15 sierpnia 2017 roku między 675 a 735 km rzeki odbędzie się Festiwal Wisły

- Warto poznać bliżej ten fragment Królowej, choćby spływając nim w trakcie Festiwalu, bo niebawem może wyglądać zupełnie inaczej – przekonują organizatorzy. – Festiwal Wisły to pięć dni spotkań z rzeką, z tradycją nadrzeczną, z ludźmi, którzy rekonstruują dawne drewniane jednostki - większe szkuty, galary i baty, którymi kiedyś spławiano Wisłą towary, a także mniejsze łodzie służące głównie do połowu ryb, czyli zwinne lejtaki i miejscowe nieszawki.

Podczas Festiwalu Wisły swoje jednostki rzeczne zaprezentują również żeglarze z Francji, znawcy Loary, rzeki nad którą, w Orleanie, odbywa się największy festiwal rzeczny w Europie. Będą też rzemieślnicy wyrabiający sieci, beczki, liny i oczywiście łodzie. Festiwal będzie też okazją m .in. do prezentacji nadwiślańskich smaków od nalewek, po tradycyjny chleb, sery, powidła, przetwory i wszelakie mięsne przysmaki.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (17)

pamięćpamięć

16 12

Ostatnio w tej randze gościli na tamie POlityczni bankruci -sepleniący kłamca i fałszywy hrabia którzy poza kompromitujacymi ich dowcipami dobrych wspomnień po sobie nie zostawili. 20:04, 17.10.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

lucjanlucjan

14 6

Myślę ,ze z takiej okazji będzie catering. Panie mój ulubiony Radny Wojewódzki Pan musi tam być, koniecznie. Na pewno będą dobre rzeczy. 20:40, 17.10.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZwieraczZwieracz

25 16

czy marionetka dostał zgodę od prezesa na wyjazd służbowy w teren? 20:49, 17.10.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SzuwarekSzuwarek

18 9

Pan prezydent przyjedzie do nas na narty wodne? 20:58, 17.10.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

5 5

Według moich wyliczeń Soros może mieć w 50% kontrolę nad naszymi koncesjami, które pozwalają szukać gazu łupkowego oraz eksploatować go.
Kraj niewolników będzie swój gaz kupował od światowego oligarchy, skrajnego lewaka, budowniczego NWO, od żyda. Pewnie Soros tak ,,kocha? Katolicki Naród Polski, że będzie sprzedawał nasz gaz w promocji za minimum 1000$ za 1000m3. Promocja będzie za nie odwracalne zniszczenie środowiska naturalnego naszej gleby w tej części świata.
Proszę zauważyć tylko, jak wyje tzw. ,,środowisko pisowskie?, które szczuje Polaków na Rosję, odwracając w ten sposób od rozpasania się Sorosa w Polsce. Dlatego Sikorski i jego pani wraz z pisowskimi klakierami straszą nas napaścią zbrojną z strony Rosji, tak by nie przeszkadzać interesom Sorosa, człowieka 2000 roku według gazety Michnika. Tak działa socjotechnika pachołków światowej mafii finansowej.
Przypominam, że Kaczyński rozpoczął budowę magazynu gazu skroplonego w Świnoujściu, kosztem 3 mld zł. pomimo, że mamy kilka mniejszych magazynów już wybudowanych. Rozpoczynając budowę tego magazynu, w ogóle nie liczono się z rachunkiem ekonomicznym, nikt nie wiedział od kogo i za ile mamy ten gaz kupować.
Wiedziano na pewno, że nawet za darmo nie wolno brać od Rosji gazu, chyba, że pośrednikiem będzie fundacja batorego lub sam Soros.
Mamy wybudowany kompletnie nie ekonomiczny kolos za 3 mld zł, a już zakupiono gaz LNG od firmy katarskiej Qatargaz, podobno będziemy płacić 550 $ za 1000 m3, ale katarczycy odsprzedali ten kontakt gazowy z Polską, bankowi amerykańskiemu Merril Lynch, który od Polski podobno żąda 750 $ za 1000 m3 gazu , czyli amerykański żydowski bank ( nie zdziwił bym się gdyby udziałowcem tego banku był Soros) zarobi 1 mld$ rocznie na papierowym pośrednictwie w dostawie 5mld m3 gazu do magazynu w Świnoujściu w imię planu ,,osaczania Rosji?!!!
Takie mamy pachołkowate elity polityczne w naszym kraju i nic nie zapowiada, że to się zmieni, ponieważ pachołkowaci politycy są lansowani w mediach i w imię zastraszania Rosją.
Polacy znowu wybiorą tych samych oszustów do parlamentu i nie ważne z jakiej partii będą, kierunek rozbioru Polski będzie realizowany w imię interesów światowej mafii finansowej i ich utajnionych wodzów.
Polska zamiast wydobywać sama, własny gaz konwencjonalny w ilości około 10 mld m3 rocznie i ewentualnie dokupywać gaz po cenach rynkowych, wszędzie tam gdzie jest taniej, ale byłoby to możliwe pod warunkiem rządów kierujących się narodowym interesem, ale nic nie wskazuje na to, że się to zmieni, ponieważ wyborcy są zaszufladkowani za po-pisem, czyli za tym samym....
http://wrzodakz.ne.3lab.info/post/114092,biznesy-lupkowe-kulczyka-i-sorosa-w-polsce 23:24, 17.10.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

2 3

Jutro głosowanie NOWE PRAWO WODNE , POWSTANIE SUPER PRZEDSIĘBIORSTWO , KTÓRE BĘDZIE ZAWIADYWAŁO CAŁYMI ZASOBAMI WODNYMI W POLSCE !!! info tvn 24
Projekt ustawy Prawo wodne zakłada m.in. utworzenie Państwowego Gospodarstwa Wodnego ?Wody Polskie?, które w imieniu Skarbu Państwa będzie zarządzało wszystkimi wodami publicznymi.
WIECIE CO TO OZNACZA ?? OZNACZA TO CO PISZE ŻE BĘDZIE JEDEN URZĄD ZARZĄDZAJĄCY ABSOLUTNIE WSZYSTKIMI ZASOBAMI WODY W POLSCE !!
OZNACZA TO !!
WODAMI POWIERZCHNIOWYMI ? RZEKI JEZIORA STAWY
WODAMI PODSKÓRNYMI I GRUNTOWYMI ORAZ GŁĘBINOWYMI
WODAMI OPADOWYMI , CZYLI DESZCZÓWKĄ !!
CO TO OZNACZA OZNACZA TO TO ŻE WODA PITNA KTÓRĄ ZARZĄDZALI DO TEJ PORY W SAMORZĄDACH MIEJSKICH I WIEJSKICH WÓJTOWIE , BURMISTRZOWIE, PREZYDENCI MIAST
NIE BĘDZIE JUŻ WODĄ OBYWATELI !!!
ZBIERANIE WODY OPADOWEJ DESZCZÓWKI , CZYLI JEJ RETENCJONOWANIE W BECZCE STANIE SIĘ ZŁODZIEJSTWEM !!!!
TO SAMO TYCZY SIĘ POBRANIA WODY Z ROWU , STAWU , JEZIORA , RZEKI A NAWET KAŁUŻY !!
POBIERZESZ STANIESZ SIĘ ZŁODZIEJEM !!!
BO WŁAŚCICIELEM JAK WYŻEJ W CYTACIE I JAK NIŻEJ W ARTYKULE PRZYTOCZONYM W CAŁOŚCI , BĘDZIE PRZEDSIĘBIORSTWO ?WODY POLSKIE? ? NA RAZIE BĘDZIE TO PAŃSTWOWE PRZEDSIĘBIORSTWO ALE DOCELOWO BEDZIE SIĘ NAZYWAŁO
?WODY POLSKIE? S.A !!!! TO NASTĄPI WTEDY GDY ZNAJDZIE SIĘ BOGATY I SILNY INWESTOR KTÓRY WYKUPI NA WŁASNOŚĆ JAKĄŚ CZĘŚĆ PRZEDSIĘBIORSTWA PAŃSTWOWEGO ?WODY POLSKIE? W FORMIE PAKIETU AKCJI
JA JUZ NAWET WIEM CO KUPIĄ PIERWSZE ? NIE STAWY NIE RZEKI
WODOCIĄGI MIEJSKIE !!! KUPIĄ ? ZNACZY ZAINWESTUJĄ ???.
I JESTEŚCIE WSZYSCY SKOŃCZENI ??..
ps. CETA - INFORMACJA Z ŹRÓDŁA PEWNEGO !!! CETA W POLSCE OBOWIĄZUJE OD DNIA GŁOSOWANIA W SEJMIE !!!!!!
TAK ! JEST !!
REASUMUJĄC NABIERZESZ WODY Z ROWU LUB KAŁUŻY OKRADNIESZ FIRMĘ !!
A ZA KRADZIEŻ SIĘ SIEDZI W *%#)!& !!!
We wtorek rząd zajmie się m.in. projektem Prawa wodnego ? poinformował w poniedziałek minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. Zaznaczył, że ma ono rozwiązać m.in. problemy kompetencyjne i dać podstawę do inwestycji.
Rada Ministrów ?definitywnie zamknie sprawę Prawa wodnego, przyporządkowania kompetencji i faktycznie rozpocznie cały proces inwestycyjny? ? powiedział Gróbarczyk podczas konferencji prasowej inaugurującej Kongres Samorządowy w Opolu. Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej odniósł się w ten sposób do pytania o odstąpienie przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach (RZGW) od umowy z firmą Dragados na budowę suchego zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny. To inwestycja kluczowa dla ochrony dorzecza Odry ? od Raciborza do Wrocławia i ważna przez to dla rozwoju transportu wodnego w tej części kraju.
Nie tylko ta inwestycja
? Nie tylko ta inwestycja jest ważna, wiele innych. Dzisiaj jedynym obwarowaniem jest dokończenie (wdrożenia ? red.) dyrektywy wodnej, Prawa wodnego. Myślę, że w dniu jutrzejszym stanie się to faktem ? ocenił minister.
Skierowanie w ciągu tygodnia projektu nowego Prawa wodnego pod obrady rządu zapowiadał w ub. poniedziałek minister środowiska Jan Szyszko. Jak wskazywał wówczas, gospodarska wodna jest niedoinwestowana, wymaga pieniędzy, na co budżetu państwa nie stać, więc konieczne są ?nowe obciążenia poszczególnych działów przemysłu, rolnictwa i obywateli?. Podkreślił, że nowe prawo jest przygotowane zgodnie z dyrektywami, żeby dążyć, aby gospodarka wodna była ?samofinansująca się?.
Opłaty za wodę
Chodzi o pełne wdrożenie do polskich przepisów Ramowej Dyrektywy Wodnej, szczególnie jej 9. artykułu, mówiącego o tzw. zwrocie kosztów usług wodnych. Opłatami za pobór wody zostaną objęci m.in. rolnicy, branża energetyczna, hodowcy ryb czy przedsiębiorcy, którzy wykorzystują duże ilości wody do swojej produkcji.
Projekt ustawy Prawo wodne zakłada m.in. utworzenie Państwowego Gospodarstwa Wodnego ?Wody Polskie?, które w imieniu Skarbu Państwa będzie zarządzało wszystkimi wodami publicznymi. To pozwoli na lepsze zarządzanie nie tylko wałami przeciwpowodziowymi, ale także urządzeniami melioracyjnymi. Ministerstwo zapewnia, że opłaty za wodę dla odbiorców indywidualnych mogą wzrosnąć, ale nawet jeśli to się stanie, nie będzie to znacząca podwyżka. Przeciwko spodziewanym podwyżkom protestowały w ostatnim czasie samorządy; ich zdaniem będą znacznie wyższe niż szacunki ministerstwa.
Szlaki żeglugowe
Nowe Prawo wodne ma być też istotne dla przygotowywanego przez resort gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej programu inwestycyjnego. Opierają się one m.in. o przyjęte przez rząd w czerwcu br. założenia do planów rozwoju śródlądowych dróg wodnych w Polsce na lata 2016-2020, z perspektywą do 2030 r.
Zgodnie z tym dokumentem do 2030 r. Odra na całej swojej długości i Wisła od Warszawy do Gdańska ? mają stać się międzynarodowymi szlakami żeglugowymi. Według planów ministerstwa Górna Odra zostanie dostosowana do parametrów czwartej klasy żeglowności już w 2020 r.
Zmiany w prawie
Wśród warunków przeprowadzenia tych inwestycji minister Gróbarczyk wymieniał w sierpniu br. m.in. ratyfikację przez parlament konwencji AGN (pozwoli Polsce przystąpić do Europejskiej Sieci Dróg Wodnych, dzięki czemu inwestycje służące poprawie żeglowności na Odrze będą mogły być finansowane m.in. ze środków unijnych).
Kolejnymi krokami mają być zmiany w Prawie wodnym oraz przygotowanie studium wykonalności poszczególnych inwestycji na Odrze, dzięki którym rzeka stanie się w pełni żeglowna. Ma zostać również powołana tzw. spółka odrzańska, która przejmie ona zarządzanie od Skarbu Państwa w obszarze gospodarowania majątkiem.
23:25, 17.10.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

2 3

Jutro głosowanie NOWE PRAWO WODNE , POWSTANIE SUPER PRZEDSIĘBIORSTWO , KTÓRE BĘDZIE ZAWIADYWAŁO CAŁYMI ZASOBAMI WODNYMI W POLSCE !!! info tvn 24
Projekt ustawy Prawo wodne zakłada m.in. utworzenie Państwowego Gospodarstwa Wodnego ?Wody Polskie?, które w imieniu Skarbu Państwa będzie zarządzało wszystkimi wodami publicznymi.
WIECIE CO TO OZNACZA ?? OZNACZA TO CO PISZE ŻE BĘDZIE JEDEN URZĄD ZARZĄDZAJĄCY ABSOLUTNIE WSZYSTKIMI ZASOBAMI WODY W POLSCE !!
OZNACZA TO !!
WODAMI POWIERZCHNIOWYMI ? RZEKI JEZIORA STAWY
WODAMI PODSKÓRNYMI I GRUNTOWYMI ORAZ GŁĘBINOWYMI
WODAMI OPADOWYMI , CZYLI DESZCZÓWKĄ !!
CO TO OZNACZA OZNACZA TO TO ŻE WODA PITNA KTÓRĄ ZARZĄDZALI DO TEJ PORY W SAMORZĄDACH MIEJSKICH I WIEJSKICH WÓJTOWIE , BURMISTRZOWIE, PREZYDENCI MIAST
NIE BĘDZIE JUŻ WODĄ OBYWATELI !!!
ZBIERANIE WODY OPADOWEJ DESZCZÓWKI , CZYLI JEJ RETENCJONOWANIE W BECZCE STANIE SIĘ ZŁODZIEJSTWEM !!!!
TO SAMO TYCZY SIĘ POBRANIA WODY Z ROWU , STAWU , JEZIORA , RZEKI A NAWET KAŁUŻY !!
POBIERZESZ STANIESZ SIĘ ZŁODZIEJEM !!!
BO WŁAŚCICIELEM JAK WYŻEJ W CYTACIE I JAK NIŻEJ W ARTYKULE PRZYTOCZONYM W CAŁOŚCI , BĘDZIE PRZEDSIĘBIORSTWO ?WODY POLSKIE? ? NA RAZIE BĘDZIE TO PAŃSTWOWE PRZEDSIĘBIORSTWO ALE DOCELOWO BEDZIE SIĘ NAZYWAŁO
?WODY POLSKIE? S.A !!!! TO NASTĄPI WTEDY GDY ZNAJDZIE SIĘ BOGATY I SILNY INWESTOR KTÓRY WYKUPI NA WŁASNOŚĆ JAKĄŚ CZĘŚĆ PRZEDSIĘBIORSTWA PAŃSTWOWEGO ?WODY POLSKIE? W FORMIE PAKIETU AKCJI
JA JUZ NAWET WIEM CO KUPIĄ PIERWSZE ? NIE STAWY NIE RZEKI
WODOCIĄGI MIEJSKIE !!! KUPIĄ ? ZNACZY ZAINWESTUJĄ ???.
I JESTEŚCIE WSZYSCY SKOŃCZENI ??..
ps. CETA - INFORMACJA Z ŹRÓDŁA PEWNEGO !!! CETA W POLSCE OBOWIĄZUJE OD DNIA GŁOSOWANIA W SEJMIE !!!!!!
TAK ! JEST !!
REASUMUJĄC NABIERZESZ WODY Z ROWU LUB KAŁUŻY OKRADNIESZ FIRMĘ !!
A ZA KRADZIEŻ SIĘ SIEDZI W *%#)!& !!!
We wtorek rząd zajmie się m.in. projektem Prawa wodnego ? poinformował w poniedziałek minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. Zaznaczył, że ma ono rozwiązać m.in. problemy kompetencyjne i dać podstawę do inwestycji.
Rada Ministrów ?definitywnie zamknie sprawę Prawa wodnego, przyporządkowania kompetencji i faktycznie rozpocznie cały proces inwestycyjny? ? powiedział Gróbarczyk podczas konferencji prasowej inaugurującej Kongres Samorządowy w Opolu. Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej odniósł się w ten sposób do pytania o odstąpienie przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach (RZGW) od umowy z firmą Dragados na budowę suchego zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny. To inwestycja kluczowa dla ochrony dorzecza Odry ? od Raciborza do Wrocławia i ważna przez to dla rozwoju transportu wodnego w tej części kraju.
Nie tylko ta inwestycja
? Nie tylko ta inwestycja jest ważna, wiele innych. Dzisiaj jedynym obwarowaniem jest dokończenie (wdrożenia ? red.) dyrektywy wodnej, Prawa wodnego. Myślę, że w dniu jutrzejszym stanie się to faktem ? ocenił minister.
Skierowanie w ciągu tygodnia projektu nowego Prawa wodnego pod obrady rządu zapowiadał w ub. poniedziałek minister środowiska Jan Szyszko. Jak wskazywał wówczas, gospodarska wodna jest niedoinwestowana, wymaga pieniędzy, na co budżetu państwa nie stać, więc konieczne są ?nowe obciążenia poszczególnych działów przemysłu, rolnictwa i obywateli?. Podkreślił, że nowe prawo jest przygotowane zgodnie z dyrektywami, żeby dążyć, aby gospodarka wodna była ?samofinansująca się?.
Opłaty za wodę
Chodzi o pełne wdrożenie do polskich przepisów Ramowej Dyrektywy Wodnej, szczególnie jej 9. artykułu, mówiącego o tzw. zwrocie kosztów usług wodnych. Opłatami za pobór wody zostaną objęci m.in. rolnicy, branża energetyczna, hodowcy ryb czy przedsiębiorcy, którzy wykorzystują duże ilości wody do swojej produkcji.
Projekt ustawy Prawo wodne zakłada m.in. utworzenie Państwowego Gospodarstwa Wodnego ?Wody Polskie?, które w imieniu Skarbu Państwa będzie zarządzało wszystkimi wodami publicznymi. To pozwoli na lepsze zarządzanie nie tylko wałami przeciwpowodziowymi, ale także urządzeniami melioracyjnymi. Ministerstwo zapewnia, że opłaty za wodę dla odbiorców indywidualnych mogą wzrosnąć, ale nawet jeśli to się stanie, nie będzie to znacząca podwyżka. Przeciwko spodziewanym podwyżkom protestowały w ostatnim czasie samorządy; ich zdaniem będą znacznie wyższe niż szacunki ministerstwa.
Szlaki żeglugowe
Nowe Prawo wodne ma być też istotne dla przygotowywanego przez resort gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej programu inwestycyjnego. Opierają się one m.in. o przyjęte przez rząd w czerwcu br. założenia do planów rozwoju śródlądowych dróg wodnych w Polsce na lata 2016-2020, z perspektywą do 2030 r.
Zgodnie z tym dokumentem do 2030 r. Odra na całej swojej długości i Wisła od Warszawy do Gdańska ? mają stać się międzynarodowymi szlakami żeglugowymi. Według planów ministerstwa Górna Odra zostanie dostosowana do parametrów czwartej klasy żeglowności już w 2020 r.
Zmiany w prawie
Wśród warunków przeprowadzenia tych inwestycji minister Gróbarczyk wymieniał w sierpniu br. m.in. ratyfikację przez parlament konwencji AGN (pozwoli Polsce przystąpić do Europejskiej Sieci Dróg Wodnych, dzięki czemu inwestycje służące poprawie żeglowności na Odrze będą mogły być finansowane m.in. ze środków unijnych).
Kolejnymi krokami mają być zmiany w Prawie wodnym oraz przygotowanie studium wykonalności poszczególnych inwestycji na Odrze, dzięki którym rzeka stanie się w pełni żeglowna. Ma zostać również powołana tzw. spółka odrzańska, która przejmie ona zarządzanie od Skarbu Państwa w obszarze gospodarowania majątkiem.JAK MYŚLICIE JAK ZAGŁOSUJĄ POSŁOWIE PONOĆ PRAWI I SPRAWIEDLIWI ???.. O TYCH Z PO NIE PISZĘ BO TO *%#)!& KTÓRE JUŻ ZA TEN DIL DOSTALI DZIAŁKI DAWNO TEMU.
W NORMALNYM KRAJU PO PRZEGŁOSOWANIU TEGO, CZYLI USTANOWIENIA 1 MONOPOLISTY NA DYSTRYBUCJĘ WODY
NARÓD BY ICH WYMORDOWAŁ CO DO JEDNEGO !!!!!!!!
NIE WIEM CZY TO DOCIERA PRZECZYTAJCIE PO 5 RAZY JEŚLI TRZEBA !!
BO TO SIĘ W PALE NIE MIEŚCI TEN JEDEN MAŁY CYTAT Z CAŁOŚCI
?Projekt ustawy Prawo wodne zakłada m.in. utworzenie Państwowego Gospodarstwa Wodnego ?Wody Polskie?, które w imieniu Skarbu Państwa będzie zarządzało wszystkimi wodami publicznymi.?
PRYWATYZACJA PAŃSTWOWEGO GOSPODARSTWA WODNEGO NASTĄPI BŁYSKAWICZNIE BO OKAŻE SIĘ ŻE PAŃSTWOWE GOSPODARSTWO JAK TO PAŃSTWOWE NIE DAJE RADY I TRZA DOKAPITALIZOWAĆ :)
PAMIĘTACIE DOKAPITALIZOWANIA W POLSCE np. SEKTORA BANKOWEGO ??
HUTNICZEGO ? SPOŻYWCZEGO I DYSTRYBUCYJNEGO CZYLI HANDLU ??
A IZRAELSKA WODNA KORPORACJA TAHAL-POLSKA JUŻ JEST W POLSCE ZAINSTALOWANA I CZEKA. 23:26, 17.10.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do lucjando lucjan

10 2

Masz rację - radny wojewódzki żarcie zwęszy lepiej od wyżła moich sasiadów a jak jeszcze jest POpitka to węch ma na skalę województwa . Chyba lata praktyki ... 06:42, 18.10.2016

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

stefanstefan

3 0

Lata i kilogramy praktyki. 09:25, 18.10.2016


DUDUDUDU

14 9

A po co ten Maliniak tutaj w regionie ???? 09:47, 18.10.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HermanHerman

5 5

Czy obecny Prezydent jest zależny od swoich politycznych mocodawców?
No teoretycznie nie ... 12:26, 18.10.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

oneone

4 5

Prezes karze, sługa musi 14:38, 18.10.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

xxxxxx

5 6

nie chcialbym aby ten czlowiek odwiedzil wloclawek! 16:35, 18.10.2016

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

rexrex

1 0

a ja owszem, czekam z niecierpliwością 17:33, 24.10.2016


ATEISTAATEISTA

4 6

Nawet nie pokazuj się wycieruchu kościelnych posadzek i kuwety kota Jarosława!
Ochraniacze na kolana już założyłeś!? Bez katabasa się nie obejdzie! Trzeba wszakże trochę kranówki wlać do Wisły i na tacę rzucić! 18:53, 18.10.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

yyyyyyyy

4 2

będzie to hańba dla miasta 18:15, 21.10.2016

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

wujek dobra radawujek dobra rada

0 0

stuknij się w głowę 17:33, 24.10.2016


REKLAMA
REKLAMA
0%