Region

Zamknij
Ważne

O włos od eksplozji! Przy stacji benzynowej płonęła susarnie drewna. W akcji dziewięć jednostek!

 09:56, 06.09.2019 Aktualizacja: 21:16, 25.10.2025
12 O włos od eksplozji! Przy stacji benzynowej płonął tartak Prowadzone działania były bardzo niebezpieczne, ponieważ tartak w Kowalu znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie stacji paliw Olkop. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. depositphotos.com

Dziewięć zastępów straży pożarnej gasiło pożar tartaku w Kowalu. Zagrożenie eksplozją było ogromne, ponieważ w bezpośrednim sąsiedztwie ognia znajduje się stacja benzynowa.

Do pożaru doszło w czwartek (5 września). Strażacy informację o zdarzeniu otrzymali około godz. 19:30. Ze zgłoszenia wynikało, że w Kowalu przy ulicy Wojska Polskiego pali się tartak. Ogniem zajęła się suszarnia palet drewnianych. 

Prowadzone działania były bardzo niebezpieczne, ponieważ tartak w Kowalu znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie stacji paliw Olkop. Na miejsce wysłano łącznie dziewięć jednostek, w tym pięć z Włocławka. Z ogniem walczyli też strażacy-ochotnicy z Kowala, Czerniewic i Grabkowa.

- W tartaku zapalił się dach suszarni, a później pożar rozprzestrzenił się na dalszą część dachu. Wstępną przyczyną pożaru jest samozapalenie się trocin - relacjonuje w rozmowie z portalem Dzień Dobry Włocławek bryg. Dariusz Krysiński, oficer prasowy KM PSP we Włocławku.

Akcja gaszenia pożaru trwała kilka godzin, a działania strażaków zakończyły się dopiero około północy. 

::addons{"type":"alert"}

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (12)

WYRÓŻNIONE KOMENTARZE

NormalnyNormalny

2 4

Mogli przecież zaprojektować tartak pod ziemią co za przeoczenie

12:33, 06.09.2019

NormalnyNormalny

3 2

Jak jesteś gruby to może smierdziec

12:31, 06.09.2019

NormalnyNormalny

1 0

King to pseudonim od gołębia

12:29, 06.09.2019

NormalnyNormalny

5 6

A gdzie mają stawiac na księżycu pozamykajmy wszystkie zakłady w kowalu postawmy kolejny pomnik każdy zakład to jakieś maszyny jakieś ryzyko Azoty we Włocławku to też zagrozenie po prostu takie rzeczy się zdarzają

12:27, 06.09.2019

Pozostałe komentarze

CHUJ  Z  KOWALEMCHUJ Z KOWALEM

4 2

ŁOBUZ ZAWINIŁ KOWALA POWIESILI

10:54, 06.09.2019
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Tylko pytam. Tylko pytam.

9 1

Kto opiniował i dał zgodę na bliskie sąsiedztwo stacji benzynowej z tartakiem lub odwrotnie. Dlaczego takich decyzji nikt nie kontroluje z zewnątrz. To jest pytanie.

14:38, 06.09.2019
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

KowalakKowalak

3 0

Aby użytkować taki obiekt Właściciel musiał otrzymać pozwolenie na użytkowanie a więc ten obiek odbierał pewnie "strazak" więc wszystko musiało być sprawdzone. Kwestia co później zrobił lub jak użytkowa że doszlo do pozaru i czy były sprawne, o ile w ogóle były, zabezpieczenia.

16:17, 06.09.2019
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%