Zamknij
Ważne

Krwawa masakra na wylocie z miasta. Szczątki musieli przykrywać foliowymi workami

12:26, 05.11.2019 Aktualizacja: 12:13, 18.12.2023
Skomentuj

We wtorkowy poranek na drodze krajowej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dzikich zwierząt. Samochód osobowy śmiertelnie potrącił stado dzików. 

Do wypadku z udziałem dzików doszło wczesnym rankiem, na drodze krajowej nr 91 przed Czerniewicami. Na drodze prowadzącej w kierunku naszego miasta, z której codziennie korzysta wielu włocławian kierujący samochodem osobowym potrącił stado dzikich zwierząt.  

Na miejscu jako pierwsi pojawili się strażnicy miejscy Eko-patrolu z Torunia, którzy przykryli zabite zwierzęta workami i zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

W godzinach porannych na drodze prowadzącej do Włocławka panuje wzmożony ruch.

Z informacji, do których dotarliśmy wynika, że potrąconych zostało siedem dzików, a pięć z nich zginęło na miejscu. Pozostałe zwierzęta miały duże obrażenia. Toruńscy strażnicy wezwali na miejsce Powiatowego Lekarza Weterynarii, który miał zdecydować o ich losie.

Jak udało się nam ustalić, kierujący samochodem osobowym, który potrącił stado dzików nie ucierpiał w kolizji. Na miejscu, przez kilka godzin występowały utrudnienia w ruchu.

Jesienią wzrasta liczba wydarzeń drogowych z udziałem zwierzyny. Dochodzi do nich nie tylko na jezdniach lokalnych, ale także na tak zwanych drogach szybkiego ruchu. Powodem występowania groźnych zdarzeń są często nieodpowiednie osłony lub ich całkowity brak.

Kierowca biorący udział w tego typu zdarzeniach powinni jak najszybciej zabezpieczyć miejsce wypadku włączając światła awaryjne i ustawiając trójkąt ostrzegawczy. Uczestnicy kolizji powinni też umożliwić pozostałym kierującym bezpieczne korzystanie z drogi. W tym celu należy usunąć pojazdy z jezdni. Pamiętajmy, aut nie usuwany tylko wtedy, gdy w wypadku są ofiary.

(D.W.(DDToruń))
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(19)

Mieszkaniec123Mieszkaniec123

34 50

A co nas obchodzą rozjechane dziki z torunia o czym łaskawa redakcja nie raczyła napisać? W dziale zapytaj ktoś cały czas pisze, że "w schronisku zdechł pies..."? I nikt się tym jakoś nie interesuje
?... a nie artykuł.

12:46, 05.11.2019
Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Ja1Ja1

8 6

W gimnazjum nie nauczyli czytac? Wypadek byl pomiedzy Wloclawkiem a Kowalem,w Czerniewicach. Ekopatrol i weterynarz byli z okregu torunskiego

20:52, 05.11.2019

Mieszkaniec123Mieszkaniec123

2 5

Gimnazjum wspominam akurat bardzo dobrze. Wiele się tam nauczyłem, a zwłaszcza myślenia. Nauki czytania nie pamiętam, bo to było jeszcze w przedszkolu. Jak Ciebie uczyli czytania w 6-8 klasie podstawówki to szczerze współczuję. Bardzo lubiłem lekcje geografii z mapą. Teraz gdy spoglądam na nią to widzę, że DK91 nie przebiega przez Czerniewice. Chyba że mówimy o Czerniewicach w granicach administracyjnych miasta Toruń. W takim razie czuję się dumnie, że redaktorzy DD o ulicy znajdującej się w Toruniu piszą jako o "drodze prowadzącej w kierunku naszego miasta". Niestety wnikliwie czytając ten mierny artykuł, przeczytałem, że jego źródłem jest portal DDToruń i taka informacja jest zawarta w tekście. Zatem musisz cofnąć się do gimnazjum nadrobić zaległości. Zabierz ze sobą te smutne redaktorzyny. Jak można napisać, że "droga prowadzi w kierunku..." Jest to wyrażenie tak niepoprawne, że aż w oczy kłuje.

10:23, 06.11.2019

Leśne zwierzętaLeśne zwierzęta

39 22

Nawet na drugą stronę przejść nie można, bo frajerzy jeżdżą jakby u siebie byli.

13:02, 05.11.2019
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JhbJhb

26 29

Ekopierdoły

13:04, 05.11.2019
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

IdbIdb

18 4

To droga przebiega przez las, a nie las przez drogę...

13:17, 05.11.2019

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Psychiatra. Psychiatra.

4 0

Skąd tacy mądrzy inaczej się biorą. Przecież to można leczyć.

19:52, 05.11.2019

PiteraPitera

1 0

Dobre kolego dobre

22:18, 05.11.2019

rzeźnikrzeźnik

35 23

Przebadać mięcho i kiełbache zrobić.

13:49, 05.11.2019
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

agentagent

37 15

Ciekawe, czy dziki miały OC, bo teraz trzeba za samochód zapłacić.

13:51, 05.11.2019
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ja. Ja.

28 4

Na wylocie z miasta..hmmm troszkę długi ten wylot... Dziki leżały na drodze pod samym Toruniem A to chyba znaczaca różnica. Właśnie stamtąd wróciłam i widziałam je kiedy jechałam rano do Torunia.

13:54, 05.11.2019
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BajdoosBajdoos

21 28

Przez kilka dzikow wystepowaly utrudnienia w ruchu to są jakieś żarty
Przy obecnym przyroscie naturalnym dzika okolo 7/1 to kierowca powinien dostac medal
A dziki jak juz eko - bandyci i tak byli na miejscu powinni wladowac w te worki i udroznic ruch

17:21, 05.11.2019
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

NikNik

3 5

Na taką odpowiedź czekałem Nic dodać nic ująć ?

21:59, 05.11.2019

Krystian6211Krystian6211

7 2

Wszystkie drogi prowadzą do Włocławka.
Tak samo wszystkie miejscowości są pod włocławkiem aby sensacja była związana z tym mistem co by sie nie wydarzyło to pod Włocławkiem albo na drodze prowadzacej do Włocławka

19:51, 05.11.2019
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KoKo

7 14

No to Kebab zdrówko ?

19:54, 05.11.2019
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

on1891on1891

7 1

najpierw była policja zanim je przykryli to minęło trochę czasu....błędne informacje macie hehehe

20:36, 05.11.2019
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KrzyzakKrzyzak

7 23

Jestem z Torunia i nie zycze sobie byscie pisali czerwoni o moim miescie , zajmijcie sie swoja dziura ...Zrozumino....

22:37, 05.11.2019
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SzkodaSzkoda

13 9

Szkoda zwierzaka jaki by to nie był ale bezmuzgi cisną gaz do dechy a potem płacz autocasco nie powinno obowiązywać na zwierzaki to by niektórzy ostrożniej jeździli a nie but do podłogi

23:57, 05.11.2019
Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Ola121Ola121

5 6

Wszyscy źle się określają. Czlowiek ktory to zrobil napewno nie jechał wolno tylko ile fabryka dala. Teraz pewnie biedny i poszkodowany tyle zwierząt zabil i pewnie nie zostal ukarany za to. To obrzydliwe

00:22, 06.11.2019

B.B.

4 0

Gaz do dechy? Sorry, ale czytam to 3 razy i nadal nie wierzę w to co widzę... takiej sytuacji, gdy stado z impetem wbiega na drogę, ciężko uniknąć nawet przy prędkości 50km/h... dopuszczalna prędkość w tym miejscu jak zgaduję to 90km/h, więc niepotrzebne jest tu wyciąganie wniosków o "gazie do dechy".. żałosne jest też stwierdzenie, że AC nie powinno czegoś takiego obejmować. Tutaj powinno nawet zadziałać zwykłe ubezpieczenie zarządcy tej drogi, by wypłacić należne odszkodowanie dla właściciela auta zniszczonego przez dziką zwierzynę!

11:49, 07.11.2019

oolaoola

16 8

Ciekawe jak to się stało, że zabił aż 5 dzików...albo grzał ile fabryka dała, albo jechał dużym samochodem i nawet nie zwolnił, bo myślał, że zwierzęta uciekną. Tak czy siak, mi to wygląda na celowe działanie kierowcy.

00:38, 06.11.2019
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

B.B.

3 0

A widziałaś może kiedyś stado dzików wbiegające na drogę? To nie jest sytuacja "o stoją dziki na drodze, zwolnię i je ominę"

11:51, 07.11.2019

TikTik

4 5

Widac po glosach ze 3/4 to czerwone palce...a jak z Po maja zdjecia to nie wolno nic Pisac koment....

07:48, 06.11.2019
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KawikKawik

2 1

Po jakiemu to? Naucz się pisać, cokolwiek ma znaczyć ten komentarz.

09:58, 06.11.2019

KawikKawik

6 9

Straszne. Koleś, który nawet nie potrafi ominąć kilku dużych dzików czy w ogóle zachować ostrożności jadąc przy lesie dostał prawo jazdy. Ciekawe jakie konsekwencje z tego mu wyciągną. Żadne? Jeszcze będą się nad przygłupem się litować, że mu się autko pogniotło.
Droga przechodzi przez las, nie las przez drogę. Trochę szacunku się należy.

09:57, 06.11.2019
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

B.B.

4 1

Kolejny.. to nie jest sytuacja "o stoją dziki na drodze, zwolnię i je ominę". To stado DZIKIEJ zwierzyny wbiegające z impetemnna drogę!

11:53, 07.11.2019

????!!!????!!!

7 4

Trudno nie zadać pytania - czyje życie jest ważniejsze ludzkie czy zwierzęce ?
A co by było gdyby w tej sytuacji znalazł się autokar wiozący dzieci i to one byłby ofiarami wypadku ? Co wtedy powiedzieli by ,,płatni ekolodzy'' ?
Chyba już czas ograniczyć ilość dzików które już wałęsają się w miastach !

12:18, 06.11.2019
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

whatwhat

2 2

czas to ograniczyć prędkość a nie ilość zwierząt.. większej głupoty nie czytałem..

21:50, 06.11.2019

DaroDaro

1 0

Od kiedy droga 91 prowadzi do czerniwic

10:05, 10.11.2019
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

runo leśneruno leśne

2 0

Dzik jest dziki, człowiek jest zły .

16:53, 11.11.2019
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OSTATNIE KOMENTARZE

Matka napisała, co spotkało jej syna. Reakcja

Wielki szacunek dla rodziców za wychowanie synów, wielki szacunek dla synów, że nie marnują tych nauk. Widuję przypadki zachowań młodzieży, które zasługują na wyróżnienie. Niedawno, w autobusie młoda dziewczyna (może 16-17 to letnia), ustąpiła miejsca starszej kobiecie, która stanęła przy siedzeniu przez nią zajętym. Nie było by w tym może niczego specjalnego (po prostu dobre wychowanie), gdyby nie fakt, że nieco dalej było kilka wolnych miejsc. Myślę, że ta dziewczyna pomyślała, że przejście dla tej kobiety, w czasie jazdy autobusu, może sprawić jej problem, więc ustąpiła jej swoje miejsce. Myślę, że zarówno rodzice, jak i ci młodzi ludzie, mogą być z siebie dumni. Grzeczność i kultura jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Jak mówi przysłowie - "Czym skorupka za młodu nasiąknie ...". Szkoda tylko, że musimy takimi zachowaniami zachwycać się, bo niestety nie są one regułą lub chociażby zwykłą codziennością.

witz2

22:56, 2025-07-02

Wokół S10 wciąż wrze. Kolejne pismo do GDDKiA

Dla większości mieszkańców Włocławka, przebieg S10 jak najbliżej miasta to atut. Trudniej dla tych, co będą mieli drogę pod nosem. Niestety, ale nigdy nie będzie idealnego przebiegu nowej trasy. Nowy most (o ile będą zjazdy), blisko miasta, to zdecydowana korzyść dla większości mieszkańców.

Jimmy

22:55, 2025-07-02

Medaliści igrzysk i mistrzostw świata na stadionie OSiR

A co to za Stadion? To Narodow? A ma jakiegoś? Sponsora?

Arabsko angielskie!

22:01, 2025-07-02

Nowe przeszkody na Chopina. Kierowcy będą musieli zmien

montaz czegos co zbedne przeciez sa znaki drogowe ktore sa jasne

po co

21:32, 2025-07-02

0%