Zamknij
REKLAMA

Trzeba było dołożyć ponad 1,5 mln zł! Wkrótce ruszą prace na czterech drogach

16.00, 04.08.2022 N.S.
Skomentuj Wkrótce powinny rozpocząć się prace na czterech drogach powiatowych. Fot. Natalia Seklecka
REKLAMA

Władze powiatu włocławskiego musiały dołożyć ponad 1,5 mln zł do inwestycji na czterech drogach powiatowych. Ponieważ zmianę budżetu poparli radni, wkrótce będą mogły ruszyć roboty.

Powiat włocławski chce poprawić bezpieczeństwo przez wybudowanie nowych ciągów pieszych i rowerowych. Prace mają być prowadzone na czterech drogach:

  • 2614C Jaranowo-Brześć Kujawski w miejscowości Falborz Parcele, 
  • 2907C Mostki-Kowal w miejscowościach Smólnik i Telążna Leśna, 
  • 2910C Nowa Wieś-Kruszyn w miejscowościach Smólsk i Kolonia Dębica, 
  • 2918C Baruchowo-Patrowo w miejscowości Goreń Duży.

Inwestycje otrzymały 4 mln zł dofinansowania z Polskiego Ładu. Mimo tego oferty w przetargu ogłoszonym przez władze powiatu przekroczyły zaplanowany na ten cel budżet.

Jak informowaliśmy na DDWloclawek.pl, w budżecie powiatu pierwotnie zaplanowano na ten cel  210 528 zł. Tymczasem najniższa złożona oferta opiewa n 5,75 mln zł.

W związku z tym, że sytuacja na rynku jest trudna i ponowienie przetargu nie gwarantowałoby znalezienia tańszego wykonawcy, władze powiatu zaproponowały radnym dołożenie różnicy między zaplanowaną kwotą a ceną proponowaną przez wykonawcę. Rada Powiatu zgodziła się na naniesienie korekty w budżecie.

Należało dołożyć środków, aby rozpocząć te inwestycje i nie stracić 4-milionowego dofinansowania, które otrzymaliśmy ze środków Banku Gospodarstwa Krajowego. Dzięki temu w najbliższych dniach rozstrzygniemy przetarg, podpiszemy umowę z wykonawcą i rozpoczniemy prace

- mówi Roman Gołębiewski, starostwa powiatu Włocławskiego.

Roboty na czterech drogach powiatowych powinny ruszyć w ciągu kilku tygodni.

 
(N.S.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

lalasalasalalasalasa

6 4

Nas interesuje włocławek miasto a nie okolice!!! 20:20, 04.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

powiatowypowiatowy

3 0

Budowanie na siłę, żeby tylko pieniądze wydać. Nie lepiej, zamiast kłaść krawężniki które utrudniają życie rolnikom, zrobić nakładkę, porządne pobocza, oczyścić rowy i zadbać o to co już jest ? Robią te chodniki za grube milionypo roku wszystko się zapada albo zarasta zielskiem. 22:59, 04.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

O pomstę do niebaO pomstę do nieba

4 0

woła droga Choceń - Chodecz i dalej w stronę Przedcza do granic województwa. Wstyd! Różnicę widać najlepiej jak się wjeżdża do wielkopolskiego. 11:38, 05.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%