Wielkimi krokami zbliża się otwarcie nowoczesnego Brzeskiego Centrum Kultury. Podczas ostatniej Sesji Rady Miejskiej w Brześciu Kujawskim radni przyjęli projekt uchwały w sprawie zmiany nazwy Brzeskiego Centrum Kultury w Brześciu Kujawskim i nadania jednostce nowego statutu.
Do końca roku w Brześciu Kujawskim ma postać trzykondygnacyjny obiekt wielobryłowy.
Obiekt, w którym znajdzie się sala widowiskowa, sala kameralna, pracownia ceramiki, pracownia językowa i do kodowania, pracownia do zajęć fotograficznych, muzycznych, małe studio nagrań, restauracja, straż pożarna może mieć także dodatkową nazwę.
W ostatnim czasie BCK wyszło z inicjatywą do mieszkańców, by przesłali swoje propozycje nazw dla nowego budynku. Wśród nazw, które pojawiały się najczęściej znalazły się: stacja, przystanek, wahadło.
- Każda z nazw została poddana analizie przez specjalistów od reklamy, na czele z Sylwią Czerwińską-Modrzejewską, gminną konsultantką ds. muzealnych. Zgodnie z ich opinią, słowo „wahadło” wypadło najlepiej, zarówno pod względem unikalności, jak i dynamiki, ścisłego związania z lokalizacją, a także dopasowania do strategii nowego Centrum. Brzeskie Centrum Kultury i Historii powinno nieść ze sobą powiew nowoczesności, kojarzyć się z dynamiką, miejscem którego celem jest ciągły rozwój
- informuje brzeski magistrat.
Nazwa „Wahadło” wpisuje się w strategię Centrum. Urząd miasta przekonuje, że wśród przedstawionych propozycji jest najbardziej unikalna, wartościowa i ponadczasowa.
- Za jej pośrednictwem nie tylko można zjednać grupę docelową, ale też przekazać unikalne wartości oferowane przez markę. Stworzenie nazwy, która wywołuje pozytywne skojarzenia, to jeden z ważniejszych elementów pracy, jaki ma do wykonania agencja reklamowa, czy jak w tym przypadku organ powołujący do życia nową instytucję kultury. Nazwa „Wahadło” to ruch, zmiana, dynamika
- mówi Sylwia Czerwińska-Modrzejewska, gminną konsultantka ds. muzealnych.
Zgodnie z przyjętą uchwałą Rady Miejskiej, statut Brzeskiego Centrum Kultury rozszerzony zostaje o nowe zadania, m.in. takie jak: integrowanie społeczności lokalnych, tworzenie warunków dla rozwoju folkloru i rękodzieła ludowego, rozbudzanie i wspomaganie społecznej aktywności kulturalnej i naukowej oraz kształtowanie opinii i ocen na temat twórczości kulturalnej i naukowej.
Przed nowoczesnym centrum stoi wiele zadań. W planach jest chociażby promowanie książek poprzez organizowanie spotkań autorskich, prezentowanie twórców w mediach, organizacja szkoleń, konferencji, organizowanie i prowadzenie warsztatów teatralnych.
Mazur10:44, 04.12.2020
Rozumiem, że wzorem czerwonego grajdołu zwanego Włocławkiem, również Brześć zapożyczył się na tą inwestycję na trzy pokolenia do przodu.
Nie?
Czyżby władze tego miasta ściągnęły kolejnych inwestorów? Nie płacą comiesięcznie nagród wybranym strażnikom? Nie potrzebują kolejnych zastępców burmistrza? Nie płaciło po raz kolejny za ZROBIONE już inwestycje (remont hali)?
Ale my się we Włocławku jeszcze odkujemy... Nie po to mamy tylu specjalistów do spraw pozyskiwania inwestorów, inkubator, żeby nadal tkwić w takim marazmie :)
biber11:00, 04.12.2020
żal dupe ściska!!!
##11:04, 04.12.2020
Tak we Włocławku to sami ,,specjaliści,, od wszystkiego, widać to na każdym kroku. Miasto ,,czyste, puste a strach chodzić po ulicach,,.
polad13:09, 04.12.2020
Jak to pracę mają znaleźć wszyscy? Czyli pracownicy będą bez żadnego doświadczenia i wykształcenia?
lol14:06, 04.12.2020
Nic dodać nic ująć, brawo dla Brześci Kuj.
andrejos15:26, 04.12.2020
wygląda na to i taka mam nadzieję że w Wahadle będzie coś się działo. Browar i teatr we Włocławku to tylko budynki, zero kultury.
swojak13:57, 06.12.2020
Muzycy aktorzy strażacy itd. tylko za co to będzie utrzymywane ? Żeby przyciągnąć po okresie euforii nad nowym budynkiem ludzi to muszą tam być i przyjeżdżać ciekawi ludzie. A kto tam będzie pracował ? Znajomi burmistrza, Pana R. pana G. itp. Za nasze podatki które będa rosły. Przerost formy nd treścią. Już niejeden budynek we Włocławku formalnie jest kulturalny a faktycznie mało co się w nim dzieje. Następny na listę.
Emil14:45, 06.12.2020
Niech wiceburmistrz nożyczki do przecięcia wstęgi przygotuje. Jeno żeby się nie pokaleczył 🤣🤣🤣🤣.
men23:41, 06.12.2020
Kiedy fircyka wygonią. Jak odpuści Krzysztof to chyba wtedy.
Emeryt7308:33, 07.12.2020
Najprostsze nazwy pozostają w pamięci.
Broń Panie Boże świętych.
Broń Panie Boże uczonych i zasłużonych.
Broń Panie Boże czerwonych.
Proponuję "ŁOKIETEK" - tak porostu historycznie
eljot16:35, 04.02.2021
Podobno znależli w Brześciu szczątki Eufrozyny- matki Króla Władysława Łokietka a reprezentacyjny miejski obiekt nazywają Wahadło. Musiało to wahadło stuknąć kogoś w głowę.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Wenezuelski nożownik i śmierć 24-latki w Toruniu. Poseł
Chyba maciaka uruchomił sok z buraka , czytając komentarze to nie wierzę,że człowiek może posunąć się do takiej podłości ,czy wy z lewej strony myślicie,że jesteście lepssi jak naubluzacie pani poseł ,to tylko świadczy o waszym poziomie intelektualnym jak się nie ma nic mądrego do powiedzenia ,to najlepiej kogoś obrażać , niestety prawda co się dzieje w kraju nie jest po waszej stronie , jeżeli PiS wydał wizy to gdzie są ci z legalnymi dokumentami ,a tu się okazuje że każdy ze świstkiem papieru .
Ggggg
12:17, 2025-07-02
Wokół S10 wciąż wrze. Kolejne pismo do GDDKiA
Mnie to się wydaje że tak jak wy chcecie puścić drogę po wioskach, tak i oni hca puścić drogę po wioskach tylko dla nich Włocławek zalicza sie do tych wiosek 🤣🤣🤣🤣
Michalek
12:06, 2025-07-02
Wokół S10 wciąż wrze. Kolejne pismo do GDDKiA
Prosze Napiszcie czyje to Grunty sa przy obecnym WARIANCIE ????? z jednej str Wisly i z Drugiej !!! to moze Zrozumiecie dlaczego wybrano wlasnie ten odcinek Drogi !!!!
populizm
11:37, 2025-07-02
Wokół S10 wciąż wrze. Kolejne pismo do GDDKiA
Ale zocofanie. Jak Włocławek ma się rozwijać ?!? Chcecie serio zrobić z Włocławka miasteczko, drugi Lubraniec czy inne miasteczko? S10 przez wiele lat planowane było za pierwszego Tuska daleko daleko od Włocławka. Trasa z Warszawy miała biec poza Włocławkiem za Lipnem kilkadziesiąt kilometrów do Torunia i dalej do Bydgoszcz, Szczecin. W takiej opcji Włocławek tracił szansę. A PIS zaczęto analizować sensowniejsze opcje dla Włocławka i Płocka. Przybliżenie tej drogi. To jest szansa. I powstała opcja, że S10 idzie przez Włocławek. Nagle Włocławek staje się hubem logistycznym, bo okalać go będzie i A1 i S10. I co robią zacofancy?!? Torpedują zabiegi zrobienie z Włocławka miasta. I tak warianty przez Włocławek są 4 i są lepsze i gorsze. Te gorsze powodują, że dla ruchu miejskiego są nieistotne. I jakie forsuje zacofani oczywiście takie. Tylko wariant 3 bądź ewentualnie 4. Moat dla Włocławka, nigdy Włocławek nie wybuduje mostu bo nawet remontu nie potrafi wykonać bo wielki wydatek. To szansa życiową jak budowa Anwil (pokaż mi co wybudowano od 1989-2025 takiego wielkiego?!??) Zjazdy muszą być na Zazamczu i na Zawiślu i na wysokości Bogucin. Wtedy to ma sens. Działki już można stworzyć w innym miejscu. Już to robić to powinno zabiegać miasto o kasę i robić. Tak jak Lasy wycieku drzewa a droga powstała np. po dwóch latach. Przygotowanie głupcze. A senator niech się zajmie szpitalem, bo nadal brak przetargu na PARKING wielopoziomowy! Mamy już lipiec 2025 !!!!! Nadal brak przetargu na budowę II etap, co przeszkadza wykonywać drugi etap oglądać przetarg skoro tyle to zajmuje potem czasu odwołania pytania itd?!? Na co czekacie ?!? Na już ogłasza przetarg nie marnować czasu a nie czekać aż skończoną opóźnioną inwestycje ogłaszać przetarg i rozstrzygać go 3 lata?!?? Co z budową wreszcie infrastruktury wokół szpitala przecież to kosmos jak droga obok wygląda brak zjazdów jakieś sensownego ronda wjadud do szpitala zatok ta drogą powinna być rozbudowana jak nalzeyy(miasto halo). Wreszcie gdzie przetarg na budowę zakładu opiekunczego w szpitalu rehabilitacji?!? Tez cisza. Tym tempem to 2049 rok! Miasto nadal nie wykonało tunelu na POWKaliska nawet projektu. Nie ma nadal drogi Toruńska Promienna z tunelem a potem dopiero zamykana Wieniecka bo tunel! Stop osobom które blokowały na placu ryckowym drogą a dzisiaj każdy co ma olej wie, że jest super, plus parking. Stop osobom które blokowały wycinke.lasu i drogę do Michelina Z Wiejskiej! Stop osobom które nie chcą nowych bloków bo komuch stary zazdrości. Stop osobom które nie mają poczucia że Miasto to miasto to nie wioska. Można sprzedać i mieszkać w lesie, działki są na sprzedaż. Młodzi wyjeżdżają do miast gdzie są korki wiadukty tunele na ronda 3 poziomy. A u nas co jest ?!
Stop zacofaniu
11:19, 2025-07-02
3 0
Proszę czytać ze zrozumieniem. Nikt tu nie mówi o pracy dla wszystkich, tylko o miejscu. W sensie młodzi muzycy, aktorzy, fotograficy, historycy, tancerze... Także proponuję przeczytać jeszcze raz, na spokojnie.