Zamknij
REKLAMA

Gmina Brześć Kujawski w partnerstwie z firmą LPP przyznała stypendia uzdolnionym uczniom lokalnych szkół podstawowych

15.08, 01.09.2022 mat. UG Brześć Kujawski Aktualizacja: 15.18, 01.09.2022
Skomentuj Rozpoczęcie roku szkolnego w podstawówce w Wieńcu. Fot. DD.
REKLAMA

Gmina Brześć Kujawski w partnerstwie z firmą LPP przyznała stypendia uzdolnionym uczniom lokalnych szkół podstawowych

1 września br., podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w brzeskich podstawówkach, odbyło się oficjalne wręczenie stypendiów przyznawanych przez gminę w ramach Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży, którego partnerem jest spółka LPP. Stypendia przyznano 26 uczniom, którzy w roku szkolnym 2021/2022 osiągnęli wysokie wyniki w nauce.

Uruchomiony w czerwcu b.r. program stypendialny, którego partnerem została gdańska spółka odzieżowa LPP, ustanowiony został w ramach przyjętego przez władze Brześcia Kujawskiego, Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży, skierowanego do uczniów wszystkich szkół podstawowych pobierających naukę na terenie Gminy.

Program stypendialny skierowany do uczniów szkół podstawowych obejmuje podział na dwie kategorie wiekowe – dla klas IV-VI oraz klas VII – VIII. W każdej z nich wsparcie finansowe jest udzielane w ramach dwóch rodzajów stypendiów. Pierwsze - za najwyższą średnią ocen klasyfikacji rocznej, z obowiązujących w danej szkole zajęć edukacyjnych, jednak nie niższą niż 4,8. Drugi rodzaj stypendium, za osiągniecia w nauce, otrzymali uczniowie, którzy w wyniku klasyfikacji rocznej uzyskali średnią ocen wynoszącą co najmniej 5,50 – w klasach IV – VI oraz 5,30 – w klasach VII – VIII.

Finalnie stypendia przyznano 26 uczniom, którzy w roku szkolnym 2021/2022 uczęszczali do brzeskich placówek oświatowych. Laureaci będą otrzymywać środki w wysokości 250 zł przez okres 10 najbliższych miesięcy, od września do czerwca.

- Rozwijanie umiejętności oraz inwestowanie w wiedzę to przepustka do realizacji marzeń. Odnoszone przez uczniów sukcesy są powodem do dumy rodziców i nauczycieli . To ogromna satysfakcja i radość móc nagradzać dzieci i młodzież za ich ciężką pracę i zaangażowanie. Gratuluję serdecznie uzyskanych w poprzednim roku szkolnym wyników w nauce. Jestem przekonany, że przyznane stypendia będą dopingowały do dalszej pracy nie tylko osoby nagrodzone, ale również całą społeczność szkolną

- mówi Tomasz Chymkowski, Burmistrz Brześcia Kujawskiego.

Wręczenie stypendiów uczniom w klasach IV-VII odbyło się 1 września br., podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w każdej placówce. Ósmoklasistów zaproszono tego dnia do Urzędu Miasta, gdzie informację o przyznaniu stypendium otrzymali podczas specjalnego spotkania z burmistrzem Brześcia Kujawskiego.

- Program stypendialny stanowi uzupełnienie naszych działań z obszaru edukacji, jakie od lat realizujemy w społeczności Brześcia Kujawskiego. Jako firma rodzinna, chętnie angażujemy się w inicjatywy, które uwalniają potencjał dzieci i młodzieży oraz budują wśród nich pozytywne wzorce. Wspieranie świadomych i ambitnych młodych ludzi daje im ogromną szansę na realizację marzeń i rozwijanie pasji, co w przyszłości może zaowocować licznymi sukcesami, które wpłyną na budowanie lepszego świata dla kolejnych pokoleń. Wierzymy, że nasze zaangażowanie w Brześciu Kujawskim może przyczynić się do takich trwałych i pozytywnych zmian w najbliższym otoczeniu – mówi Jacek Kujawa, wiceprezes LPP.

Gmina Brześć Kujawski od wielu lat stara się wspierać dzieci i młodzież z lokalnych terenów w rozwijaniu ich pasji i zainteresowań. Od roku 2019, w ramach programu „Brześć Kujawski w centrum uwagi”, w podejmowane działania aktywnie włącza się firma LPP.

Angielski z LPP, zajęcia z robotyki i programowania, kurs przygotowujący uczniów klas 8 do egzaminu kończącego szkołę podstawową, wyprawka dla pierwszaka, a także wakacyjne spotkania ze sportem czy wsparcie przy memoriale im. Czesława Wasielewskiego – to inicjatywy, jakie trwale wpisały się w działania skierowane do najmłodszych mieszkańców z gminy Brześć Kujawski. Kontynuując swoje zaangażowanie w regionie gdańska spółka planuje nadal uczestniczyć w tych i innych, licznych projektach społecznych realizowanych w nowym roku szkolnym.

 
(mat. UG Brześć Kujawski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%