Mieszkańcy Brześcia Kuj. i okolic wkrótce będą mogli zapoznać się z planami budowy obwodnicy miasta, a także przekazać swoje uwagi związane z inwestycją. 2 listopada odbędzie się spotkanie z GDDKiA oraz przedstawicielami firmy przygotowującej opracowanie projektowe.
Spotkanie dla mieszkańców organizują bydgoski oddział GDDKiA i Biuro Projektów TRAKT z Katowic, które odpowiada za opracowanie wstępnej dokumentacji dla obwodnicy Brześcia Kujawskiego. Obecnie inwestycja jest na etapie przygotowania studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej.
Spotkanie dla mieszkańców Brześcia Kuj. i okolic w sprawie obwodnicy odbędzie się 2 listopada (środa), o godz. 16:00 w BCKiH Wahadło.
W trakcie spotkania mieszkańcy będą mogli zapoznać się z rozważany mi wariantami przebiegu teras drogowych oraz zgłaszać swoje opinie i pytania. Ankiety do zgłoszenia opinii będą dostępne w trakcie spotkania
- informują organizatorzy.
Obwodnica ma zaczynać się na 53. kilometrze drogi krajowej nr 62, po zachodniej stronie Brześcia Kujawskiego. Koniec trasy ma łączyć się z DK 62 w Pikutkowie, na skrzyżowaniu z drogą prowadzącą do Brzeskiej Strefy Gospodarczej.
Przedsięwzięcie zakłada budowę jednojezdniowej obwodnicy Brześcia Kujawskiego. Planuje się połączenie projektowanej trasy na przecięciu z wybranymi drogami. Połączenia z siecią dróg istniejących zostaną zrealizowane poprzez skrzyżowania jednopoziomowe, przejazdy drogowe, sieć dodatkowych jezdni
- informuje GDDKiA.
Obecnie rozważane są dwa warianty poprowadzenia trasy:
Obecnie trwa pierwszy etap opracowywanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego. Prace nad dokumentacją mają zakończyć się w III kwartale przyszłego roku.
W II etapie planowane jest uzyskanie decyzji środowiskowych. GDDKiA zakłada, ze formalności zakończą się w II lub III kwartale 2024 r. Do końca 2024 r.ma być gotowy II etap studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami Koncepcji Programowej.
Sama budowa obwodnicy została zaplanowana na lata 2025-2030.
Denne Dziennikarze10:00, 26.10.2022
Kopiujcie od innych portali na dodatek nieudolnie.
Brak podstawowych informacji które powinniśmy pozyskać dziennikarz chyba że to kopiuj wklej i koniec pracy i tona reklam i spamu.
No po co zdjeliście 11:06, 26.10.2022
Gdzie jest artykuł na dd - Dlaczego szpital we Włocławku to umieralnia ?
Misiek 11:56, 26.10.2022
Przed wyborami stary temat a potem cisza
Brześcianin12:38, 26.10.2022
Przestańcie mnie wk...... tymi plamami i projektami, o których słyszę od... jak tylko pamiętam. Jak zobaczę maszyny budowlane przy pracy to może uwierzę. Teraz to widzę tylko jakieś kreski na mapie, które co najwyżej wkurzą mieszkańców ul. Kilińskiego
Bob15:54, 26.10.2022
Prezydent z brześcia kuj.to się tam wszystko buduje a Włocławek niech zarasta lepiej by te pieniądze przeznaczyli na drugi most we Włocławku
Pisda20:30, 26.10.2022
Budowa będzie trwała od 2025 do 2030 jakaś kpina?!?!??!? 6 lat budowa a teraz jeszcze bo już 7 lat rządów PiS plus 4 lata czyli 11 lat ich rządów a brak obowdnicy która jest potrzebna bo jest strefą i a1 zjazd i korkuje się!
Budowa23:38, 26.10.2022
Obwodnicy w Lubrańcu już jest. I co i jak i *%#)!& Teraz i już za chwilę będzie.
i teraz10:02, 27.10.2022
spójrzcie na Lubraniec. Po cichutku, bez brylowania w mediach i chwalenia się od lat (!!!), że będzie obwodnica - obwodnicę budują. Widać gospodarz Lubrańca może mniej medialny, mniej o PR dba, ale za to bardziej o swoich mieszkańców. A w Brześciu jak zawsze dużo gadania i obiecywania. Lubraniec będzie już parę lat swoją obwodnicą jeździł, a w Brześciu jeszcze łopaty nie wbiją. Ale i tak szum robią i sukces ogłaszają. Wstyd. I przede wszystkim widać dla kogo BEZPIECZEŃSTWO MIESZKAŃCÓW naprawdę jest ważne. Pamiętajcie brześcianie o tym przy wyborach.
xxx09:33, 01.11.2022
Bo z Lubrańca pochodzą najlepsi gospodarze miast!
lol13:13, 28.10.2022
Jak czytam niektóre komentarze to mnie rozpacz ogarnia że ludzie piszący komentarze mogą być tak głupppi.
Jak można porównywać obwodnicę Brześcia Kuj. a Lubrańca to zupełnie inna skala inwestycji.
Co ma most we Włocławku do obwodnicy Brześcia Kuj.
A następny bystry, jak potrafisz przeprowadzić krócej proces inwestycyjny to pokaż jak to się robi.
Mieszkaniec Pikutkow18:29, 07.11.2022
Brak słów na to co się dzieje ludzie się buntują i nikt ich nie słucha w Pikutkowie nikt obwodnicy nie potrzebuje gdzie prawo własności zmuszacie ludzi do sprzedaży gruntów może warto wysłuchać tych co się sprzeciwiają jeśli ludzie w Brześciu chcą obwodnicy dobrze ale dlaczego kosztem mieszkańców innych miejscowości
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
4 0
Jaki dziennikarz? XD