Region

Zamknij
Ważne

Kolejne podwłocławskie miasto chce obwodnicy

A.K 16:05, 25.05.2013 Aktualizacja: 21:35, 21.10.2025
10 Kolejne podwłocławskie miasto chce obwodnicy Fot. Łukasz Daniewski

Powstało Stowarzyszenie Wspieranie Budowy Obwodnicy Brześcia Kujawskiego. Prezesem został Tomasz Chymkowski. Pierwsze otwarte zebranie odbyło się w piątek w Brzeskim Centrum Kultury.

Stowarzyszenie będzie przede wszystkim wspierać władze Brześcia Kujawskiego w działaniach na rzecz budowy obwodnicy miasta i lobbować za tą inwestycją.

- Zbliżamy się do momentu otwarcia autostrady. Przez Brześć przebiega droga krajowa, po trzy drogi wojewódzkie i powiatowe. To świadczy o znaczeniu naszego miasta dla ruchu tranzytowego. Stąd odbywa się ruch w kierunku Poznania, Warszawy, czy Wrocławia. Inicjatywa służyć ma wspieraniu działań samorządu. Mamy poparcie prominentnych polityków regionu włocławskiego - mówi Tomasz Chymkowski, prezes SWBOBK.

Stowarzyszenie będzie realizowało swoje cele w szczególności przez organizowanie spotkań, konferencji, happeningów, akcji protestacyjnych i promocyjnych.

- Chcemy także aktywnie uczestniczyć w spotkaniach dotyczących strategii rozwoju województwa kujawsko-pomorskiego. Wkrótce zorganizujemy akcję protestacyjną, w której pokażemy skutki zablokowania ruchu w mieście na dziesięć minut - zapowiada Chymkowski.

Założyciele Stowarzyszenia zapowiadają m.in. prowadzenie strony internetowej. Chcą aktywnie współpracować z lokalnymi mediami. Wszystko po to, by wywalczyć dla Brześcia Kujawskiego obwodnicę.

(A.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (10)

WYRÓŻNIONE KOMENTARZE

Pozostałe komentarze

u56u56

8 0

niech połączą obwodnice brześcia z obwodnicą włocławka

06:47, 26.05.2013
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

KamilKamil

4 0

Należała by się Brześciowi ta obwodnica. Tak małe i urocze miasteczko, a tiry rozjeżdżają je - ciasne zakręty, wąskie uliczki.... Podobnie było kiedyś w Kowalu.

18:30, 26.05.2013
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

driverdriver

3 0

Zgadzam się i popieram pomysł.Jeśli sytuacja będzie tego wymagała na akcje protestacyjną przyjadą sąsiednie gminy.Lubraniec jest z Wami!!!!!!!!

23:09, 26.05.2013
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

silwversilwver

2 0

blokować blokować blokować innego wyjścia nie ma-tylko tak skutecznie możemy wywalczyć-tak trzymać !!! traktory z przyczepami gotowe :)

12:14, 27.05.2013
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

zegnazegna

1 0

i ja przyjadę. bo kto bedzie siedzial w domu to ma za nic życie ludzkie (w brzesciu chodzić po ulicy miedzy tirami to strach) i sredniowieczne zabytki (po co dbac o to jak od tirów wszystko popęka)

22:47, 27.05.2013
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

dwapedałydwapedały

1 0

Cykliści chętnie przyłączą się do akcji.

01:14, 29.05.2013
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

wentkawentka

0 0

polecam jako instruktaż obodnicę sompolna woj wlkp. niski koszt. mala rzecz a cieszy

02:09, 30.05.2013
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

stefanstefan

0 1

Akcja pokazowa, zblizją się wybory. A pan C......... zamierza startować na stanowisko Burmistrza w Brześciu Kujawskim. Moje pytanie za czyje pieniądze bedą organizowane te: spotkań, konferencji, happeningów, akcji protestacyjnych i promocyjnych. Domyslam sie że za gminne. Nie mam nic przeciko obwodnicy. Domyslam się że skonczy się na obietnicach.

12:12, 31.05.2013
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZosiaZosia

0 2

Popieram Stefana.

20:43, 02.06.2013
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%