Zamknij
REKLAMA

Gmina Lubraniec w Programie "Czyste Powietrze". Tu wszystkiego się dowiesz

16:00, 03.03.2022 | .

Gmina Lubraniec pomaga swoim mieszkańcom w wymianie starych pieców. W Urzędzie Miejskim działa specjalny punkt konsultacyjny, w którym można dowiedzieć się, jak  uzyskać dofinansowanie.  

Program Priorytetowy ,,Czyste Powietrze"  - dofinansowanie na wymianę starego pieca i ocieplenie domu

"Czyste Powietrze" to program realizowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu wspólnie z gminami, którym zależy na poprawie jakości powietrza i zdrowia mieszkańców. 

Jest przeznaczony dla właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Na co można uzyskać dofinansowanie?

Dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

Ile może wynieść dofinansowanie?

Dotacja może wynosić do 30 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania i 37 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania i 69 000 zł dla najwyższego poziomu dofinansowania.

Punkt Konsultacyjno-Informacyjny Programu Priorytetowego ,,Czyste Powietrze"  - Gmina Lubraniec

W Urzędzie Miejskim w Lubrańcu znajduje się Punkt Konsultacyjno-Informacyjny Programu Priorytetowego ,,Czyste Powietrze" (pokój nr 29).

- W Punkcie Konsultacyjnym jest możliwość skonsultowania wniosku o dofinansowanie w ramach Programu ''Czyste Powietrze'' oraz jego złożenie. Następnie wniosek przesyłamy do WFOŚiGW w Toruniu, gdzie następuje jego ocena merytoryczna - informuje Urząd Gminy Lubraniec. 

- Mamy nadzieję, że funkcjonowanie Punktu zachęci mieszkańców do skorzystania z dofinansowania m.in. do wymiany kotłów, a w afekcie do poprawy jakości powietrza na terenie Miasta i Gminy Lubraniec - zachęcają urzędnicy. 

(mat. UG Lubraniec)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%