Od dawna Polacy pytali, dlaczego kierowcy z zakazem wciąż jeżdżą po drogach. Teraz coś się zmienia. Policja i sądy sięgają po tryb przyspieszony – pierwszy przykład już mamy.
W minioną niedzielę (2 listopada) w Augustynowie policjanci z Izbicy Kujawskiej zatrzymali 36-latka, który kierował oplem mimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów. Badanie wykazało u niego niemal 3 promile alkoholu.
To nie był przypadek ani pomyłka – zakaz wydał Sąd Rejonowy w Radziejowie zaledwie rok temu. Mężczyzna wsiadł za kierownicę świadomie i – jak wielu przed nim – prawdopodobnie był przekonany, że nic mu za to nie grozi. Tym razem się przeliczył.
Po zatrzymaniu 36-latek trafił do policyjnego aresztu, a już następnego dnia – w trybie przyspieszonym – usłyszał wyrok. Sąd wymierzył mu rok więzienia, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, 10 tysięcy złotych grzywny i przepadek samochodu.
Jak podkreśla mł. asp. Tomasz Tomaszewski z włocławskiej policji, „funkcjonariusze wdrażają tryb przyspieszony, który pozwala na doprowadzenie sprawcy przed sąd w ciągu 48 godzin od zatrzymania”.
Takie przypadki nie są nowe. W ostatnich miesiącach mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali, że na lokalnych drogach wciąż spotykają osoby z zakazem sądowym lub pod wpływem alkoholu. Niektórzy byli już wcześniej zatrzymywani, inni stali się wręcz „stałymi bywalcami” policyjnych kronik.
Do tej pory sprawy ciągnęły się miesiącami, a wyroki zapadały z dużym opóźnieniem. Teraz widać zmianę podejścia – policja i prokuratura zaczynają reagować szybciej, ostrzej i z większym naciskiem na odstraszanie.
qq07:43, 06.11.2025
Bardzo dobrze, w końcu! Takie typy powinny jeszcze trafiać do kamieniłomu, zakute łby.
Spamista 08:35, 06.11.2025
Wykrywanie spam z byle powodu a żadnej redakcji na wpisy tego trolla powyżej.
Spamista09:00, 07.11.2025
Dalej zero reakcji. Przesunięto mój komentarz do wyróżnionych więc teraz powinno być poniżej nie powyżej.
Pozostałe komentarze
MafiaArabaAngola07:57, 06.11.2025
To polsko-ukraińsko-mołdawskie *%#)!& Mafii Dudy! To mafia NEOSENDZIÓW skorumpowanych psów arabów angoli!
MafiaArabaAngola07:58, 06.11.2025
*%#)!& z tej mafii Neosendziowsko policyjno prokuratorsko mocno są skorumpowane i kradną na miliony dla arabsk angielskich. Pokazeywane arabsko angielskie z Cyprianki w TVN jest tego przykładem? To znowu sprawka tej mafii Dudy!
MafiaArabaangola07:59, 06.11.2025
*%#)!& Dudy ty jesteś do aresztowania! Nie ten człowiek!
MafiaArabaAngola08:01, 06.11.2025
Ta mafia włocławskich skorumpowanych bandziorow w togach sędziowskich jest niebezpieczna!
MafiaArabaAngola08:02, 06.11.2025
To mafia Polsko-ukraińska zmutowanych mołdawek i żrących za polskie!
MafiaArabaAngola08:03, 06.11.2025
To mafia Ministra Kierwińskiego kryjącego nietykalnych złodzieji w policji i sądzie!
MafiaArabaAngola08:20, 06.11.2025
www.youtube.com/watch?v=6Tr98I7xNZk&list=RDp_8zELeOsww&index=4
MafiaArabaAngola08:40, 06.11.2025
www.youtube.com/watch?v=X6Y4kpZ7xQk&list=RDX6Y4kpZ7xQk&star=_radio=1
Magda745810:05, 06.11.2025
Bardzo dobrze. Może strach przed utratą samochodu sprawił, że pijani kierowcy będą bali się konsekwencji jazdy po alkoholu z zakazem prowadzenia.
Neo- standardy10:37, 06.11.2025
Ciekawe kto wydał wyrok , bo jeżeli neo-sędzia , to w instancji odwoławczej prawdziwy sędzia prawdopodobnie podważy wyrok i uniewinni - co ostatnio obserwujemy przy dużo większej wagi sprawach karnych bo uniewinniony został potrójny morderca a nawet pedofil.
Edward10:56, 06.11.2025
Alkohol nie jest dla każdego ❌ jak piłeś jedziesz i dajesz się złapać to jesteś słaby
Ja zem przynajmniej raz w tygodniu jade passatem z powyżej promilem
HEHE11:36, 06.11.2025
Co to za picie jak ludzie nie widzą...
Łucjan Mostowiak 12:02, 06.11.2025
To mu dopiekli, kolejny zakaz, teraz na pewno nie wsiądzie za kółko, prawda?
**12:10, 06.11.2025
Wydaje się że w Uśmiechniętej POlsce chaosu i bezprawia - nie jest to takie pewne
Barbara Mostowiak12:55, 06.11.2025
Dostał też odsiadkę i przede wszystkim konfiskata samochodu i 10k do zapłaty, to zawsze trochę ostudzi zapędy. Nie będzie miał przynajmniej czym jeździć, chyba że ktoś będzie tak *%#)!& i mu pożyczy samochód.
POrada16:26, 06.11.2025
POwinien zapisać się do organizacji, gdzie nie takie sprawy zamiata się POd dywan - gdyż tam działa lex specjalis zwana Doktryną Nojmana, która deroguje obowiązujące normy prawne zawarte w kodeksach.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz