"Bitwa o wozy" skutecznie zachęciła mieszkańców do udziału w wyborach prezydenckich. Jedno z aut bojowych wkrótce trafi do jednej z miejscowości w pobliżu Włocławka. Wiemy, gdzie konkretnie.
Przy okazji wyborów prezydenckich Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zorganizowało kampanie profrekwencyjne.
W przypadku wyborów prezydenckich mieszkańców przekonywano wozami strażackimi, które miały trafić do gmin do 20 tys. mieszkańców. W każdym województwie samorząd, na terenie którego do urn poszedł najwyższy procent mieszkańców, otrzymał nowy pojazd dla lokalnej jednostki OSP.
Przed drugą turą obiecano kolejne wozy. Tym razem miały one trafić do 49 gmin w każdym z byłych 49 województw. Wartość jednego samochodu to niemal 800 tys. zł.
Dzięki zmianie regulaminu dotyczącego przekazywania wozów od początku wiadomo było, że jeden z nich trafi do byłego województwa włocławskiego.
Wiadomo już, że nowy wóz bojowy otrzyma gmina Boniewo, gdzie frekwencja wyniosła ponad 72%.
Satysfakcji z powodu otrzymania pieniędzy na nowy wóz nie kryją władze gminy,
- Serdecznie dziękuje wszystkim mieszkańcom gminy za udział w II turze wyborów prezydenckich. Podobnie jak w I turze wyborów nasza gmina uzyskała najwyższą frekwencję w powiecie. Tak duża liczba głosujących mieszkańców jest dowodem nie tylko spełnienia obywatelskiego obowiązku, ale przede wszystkim wyrazem zaangażowania i dojrzałości naszych mieszkańców
- powiedział Marek Klimkiewicz, wójt gminy Boniewo.
O pieniądze z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na nowe wozy nie mogło się ubiegać 16 gmin, które otrzymały je w ramach I edycji akcji.
Klaudia9016:35, 16.07.2020
Ja się pytam kiedy podwyrzsza 500+ mam 5 dzieci i nie stać nas na wakacje mąż po a szuka pracy a jej brak we wO ławeku ja pracować nie bede
obywatel17:16, 16.07.2020
gratuluję mieszkańcom gminy boniewo frekwencji w czasie ostatnich wyborów.
szkoda, że większość głosów została zmarnowana na władzę,
która z prowadzi nas w kierunku "demokracji" białoruskiej, czy rosyjskiej.
kiedyś znany amerykański politolog, historyk powiedział, czym różni się polak
od rosjanina. w wolnym przekazie... polacy wolą wolność i demokrację,
a rosjanie silnego przywódcę i pełną michę.
Bonek17:23, 16.07.2020
A ja mam i wolność i demokrację i pełną michę więc nie wiem skąd to jojczenie
Prawdaboli17:21, 16.07.2020
Dzisiaj Ci wszyscy obrońcy demokracji, celebryci typu Poniedziałek, Giertychy i reszta towarzystwa wzajemnej adoracji pokazują swoimi prymitywnymi komentarzami kim są, zachowują się jak faszyści, a hiopkryzja ich sięgnęła Zenitu
dokładnie tak08:05, 18.07.2020
Dokładnie! A przy okazji wylewają jeszcze fale hejtu na porządnych ludzi jak na przykład Pani Poseł Anna Gembicka, która tyle dobrego zrobiła dla naszych terenów. Stółówka dla dzieci, pieniądze na stopień wodny w Sierzawie i wiele wiele innych.
Sławomir17:27, 16.07.2020
No to 41 letni Kamaz wyprodukowany w ZSRR pójdzie na żyletki. Brawo.
Gość z gminy08:27, 17.07.2020
Nie pójdzie - zostanie w Boniewie.
A wóz trafi tam gdzie są układy i kumoterstwo :((
FIRE17:27, 16.07.2020
I CO PISOWSKIM WOZEM BĘDZIECIE GASIĆ POŻAR ? PODOBNO WODA W BENZYNĘ SIĘ ZAMIENIA NA TYCH WOZACH ,WSZYSTKICH POPALICIE......
Żal ci dupe ściska 22:48, 16.07.2020
Po *%#)!&
Pośmiewisko 17:45, 16.07.2020
Andrzej Duda wkręcony przez pranksterów. Podszyli się pod sekretarza generalnego ONZ
Andrzej Duda: Halo? Dzień dobry Panie Sekretarzu Generalny.
Człowiek podszywający się pod sekretarza generalnego ONZ: Dobry wieczór Panie prezydencie. Po pierwsze, chciałbym pogratulować panu imponującego zwycięstwa.
Dziękuję ekscelencjo.
Polska ma bardzo duży wkład.
Robimy co tylko w naszej mocy.
Więc gdzie pan teraz jest?
Gdzie teraz jestem? W centralnej Polsce. Podróżuję.
Jak sobie radzicie z koronawirusem?
Koronawirus w Polsce jest pod kontrolą. Sytuacja nie jest bardzo zła. Jest całkiem dobrze.
Mam nadzieję, że to nie miało wpływu na wasze wybory?
Na wybory? Nie, nie, nie. Nie było (dłuższa cisza) zagrożenia dla wyborów, ani wpływu.
Wiem, że sytuacja u waszego sąsiada, na Ukrainie, jest straszna. Jesteśmy tym zmartwieni.
Tak. Sytuacja jest trudna. Wiemy o tym. Szczęśliwie mamy tylko 38 tysięcy przypadków wirusa w Polsce. A nasza populacja to 38 milionów. Więc liczba przypadków nie jest zbyt duża, jedynie 1576 zmarło w czasie pandemii.
Kto jest głównym źródłem pana zdaniem?
Koronawirusa?
Tak.
Ciężko powiedzieć. To może być Ukraina, bo mamy wielu ludzi z Ukrainy u nas. Ale nie ma wielu przypadków, więc mogę powiedzieć, że sytuacja jest pod kontrolą.
Dobrze. To proszę mi pozwolić sobie pogratulować drugiego zwycięstwa.
Dziękuję bardzo, dziękuję bardzo ekscelencjo.
Wie pan. Prezydent Tusk dał mi kiedyś prezent z waszego kraju nazywany Żubrówką.
(śmiech)
To bardzo mocny alkohol. Wie Pan czemu go wspominam? Bo rozmawiałem z nim wczoraj. Wyraził obawę, że będzie pan dyskryminował społeczność LGBT. Mam nadzieję, że to nie jest prawda?
Ekscelencjo. Ja ich nie dyskryminuję. Mam ogromny szacunek dla każdego człowieka.
Nie wiem, czemu tak się o to martwił.
W czasie kampanii była na ten temat szeroka dyskusja. Na temat ruchu LGBT, na temat adopcji dzieci i (dłuższa cisza..)małżeństw jednopłciowych.
Nie wiem, czemu tak się o to martwił. Może on sam należy do tych ludzi. (śmiech).
On mnie nie lubi. (śmiech) Przykro mi.
Donald także martwi się, że relacje z Unią Europejską i Niemcami się pogorszą. Dlatego do mnie dzwonił.
(westchnienie)
Przy okazji. Ciągle pan walczy. Podziwiam pana zwycięstwa. Mocno też pan walczył z niektórymi pomnikami w Polsce. To była trudna walka...
Tak, bardzo trudna, to prawda.
Mam na myśli dużo walk z pomnikami Armii Czerwonej w Polsce.
Nie. Nie, niedużo. Mieliśmy kilka przypadków. Ale tylko kilka. To nie jest wielki problem.
Słyszałem, że macie tu konflikt z panem Putinem.
Mamy dyskusję o historii z panem Putinem.
Jasne...
Oskarżył nas o wywołanie II wojny światowej.
Ale wie Pan, że Rosja też miała wielki udział w zwycięstwie.
Wiem o tym bardzo dobrze. Problem w tym, że oni także okupowali nasz kraj, po II wojnie.
To dobrze, więc walczycie z pomnikami... A Ukraina. Kwestia Lwowa. Też to robili...
Można powiedzieć, że to różnica w rozumieniu historii. Rosjanie mówią, że te pomniki to były dowody ich "przyjaznej obecności". Dla nas to była okupacja. (śmiech)
Nie chce Pan odzyskać terenów Ukrainy? Wielu ludzi Pana tam popiera.
Na Ukrainie?
Tak. We Lwowie.
Słucham?
We Lwowie i innych miejscach...
Nie! To jest Ukraina!
Bo przejmujemy się tą sprawą...
Nie. Nie. Nie. Nie ma żadnej dyskusji na ten temat w Polsce. To dziś tereny Ukrainy i tyle. Koniec.
Dobrze.
To nie jest przedmiotem politycznej dyskusji w Polsce. Nie mówimy o tym. Żadna polityczna siła o tym nie mówi.
Czyli jak zadzwonię do prezydenta (Ukrainy) Zełenskiego, to mu o tym powiem i się ucieszy?
Mamy bardzo dobre stosunki z Ukrainą. Wspieramy ich.
Zełenski to dobry facet?
Zełenski? Moim zdaniem tak.
Przy okazji. Miałem taką sytuację. Pana rywal, pan Trzaskowski zadzwonił do mnie wczoraj i poprosił, by mu pogratulować zwycięstwa i zapewnił mnie, że wygrał. I niestety mu pogratulowałem.
Tak?
Tak.
(śmiech) Kiedy to się stało?
Wieczorem waszego czasu.
Dziwne. Ha.
Pewnie był pijany.
To dziwne.
Tak.
Jestem... zaskoczony.
Niewiarygodne.
Niewiarygodne. Miałem ponad 1 procent więcej głosów niż on. Około pół miliona głosujących więcej poparło mnie.
Mówił, że próbował Pan oszukiwać i on wygrał.
Nie, nie, nie proszę Pana...
Okej. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Z naszą współpracą i współpracą z Trumpem.
Wszystko będzie dobrze Panie Sekretarzu Generalny. Czekam na oficjalne wyniki. Liczę na to, że ogłoszą wyniki za godzinę (rozmowa była prowadzona we wtorek 14 lipca - red.)
Prezydent Trump panu już gratulował?
Nie dzwonił, ale może wysłał list. Nie wiem. Nie jestem w Warszawie.
Wiem, że macie dobrą współpracę w NATO.
Tak.
To raz jeszcze gratuluję.
Dziękuję.
Proszę się cieszyć. Mam nadzieje, że nie spędzi pan wieczoru bez Żubrówki.
(śmiech). Dziękuję bardzo.
Do widzenia.
Do widzenia.
Jednym słowem super! Czy coś się stało? No, no, no, no, no, no, no, no, no, no, to winny koronawajrus...
Dotroliska18:20, 16.07.2020
Trzeba mieć coś z deklem żeby wypisywać takie tasiemce, Macron, Obama, Johansson też się nabrali
Pośmiewisko 18:30, 16.07.2020
Macron, Obama, Johansson mnie nie interesują.
Rydzyk mnie tylko jeszcze interesuje.
EXCELLENCY hahahaha. Wstyd na cały Świat !!!
Grzesiek 18:39, 16.07.2020
Nie jestem w stanie tego wysłuchać całego.
Dobrze, że ktoś przetłumaczył. Wolę czytać niż słuchać tej połamanej angielszczyzny.
Jacek Wtorek17:59, 16.07.2020
" Jacek Poniedziałek nie przebierał w słowach. Zdenerwowany aktor dał wyraz swojemu zażenowaniu. Chodzi o żart dwóch Rosjan, którego ofiarą padł prezydent Polski. Poniedziałka na pewno poniosły emocje! ". Źródło - Wirtualna Polska. Co za chamstwo Poniedziałka?
On mnie nie lubi... Kto? No Ryży! Ej tam nie dąsajcie się, bo tak skarżą dzieci w przedszkolu, no naprawdę, jak Boga kocham, Najwyższa Ekscelencjo!
Miśka18:03, 16.07.2020
Frekwencja godna pochwały. Wybór raczej cieniutki. A teraz mieszkańcy Boniewa zobaczą ile są warte promesy rozdawane przez Pinokia z kolegami. Póki co wozu w garażu nie ma a z realizacją promesy może być różnie.
DoMiśka18:23, 16.07.2020
Nie martw się zawzięty troliku większego Pinokia od Tuska nie było hehehe
Rdg06:29, 17.07.2020
Mama ci kompa nie zabrała jeszcze? Szkoda
Polmos 18:05, 16.07.2020
Rosjanie mogli powiedzieć o Starogardzkiej, ponieważ miała lepsze kopnięcie od Żubrówki.
Jeszcze by mogli zadzwonić do Rydzyka i podać się za bezdomnego.
Edyta d18:21, 16.07.2020
" Prezydent może nie mówi płynnie ale dobrze rozumie angielski. No i najważniejsze. Odpowiedzi bardzo dyplomatyczne jeśli weźmiemy kontekst rozmowy dzień wyborów dużo się dzieje emocje itp po prostu bardzo odpowiedzialnie z tzw zimną głową". Każdy przecież może mieć słabszy dzień.
Pelikan 18:25, 16.07.2020
EXCELLENCY hahahaha.
Дмитрич 18:33, 16.07.2020
bye bye to najlepsza rzecz jaka mnie dzisiaj spotkała xD
Bogdan 18:47, 16.07.2020
Historia jak z filmu "Konsul" z Panem Fronczewskim ...dzwoni główny sekretarz .... ale jaja i ośmieszenie
Oburzony09:11, 17.07.2020
Gratuluje gminie wygranej. Z drugiej zaś strony uważam to za cios po niżej pasa. Wozy dla strażaków czy też ratowników medycznych należą się bez gadania, z urzędu, a nie z frekwencji wyborczej! To jest poniżające dla ludzi pracujących w tych zawodach.
Hgf09:29, 17.07.2020
Ale będą chlać strażaki, taka okazja.
Pół boniewa nawalone.
Zzzorro19:10, 17.07.2020
Pół boniewa to jest zawsze nawalone. Teraz nawalą się wszyscy.
Kazik8712:35, 17.07.2020
No i super! Włoclawek się pięknie rozwija! Nie dość, że mamy świetnych reprezentantów w sejmie to jeszcze mieszkańcy się potrafią zmobilizować!
scepttyczny12:50, 17.07.2020
no nie wiem czy ci reprezentanci tacy dobrzy są, na głosowania nie chodzą, obietnic nie spełniają i nie dzialają w regionie
Kazik8712:57, 17.07.2020
To nie wiem kolego na kogo głosowałeś ale moja kandydatka tj. Pani Anna Gębicka ma 100% frekwencji a do tego spełniła całkiem niedawno swoją obietnicę wyborczą + nie wiem jak we Włocławku ale w Brześciu Kujawskim dzięki Pani Poseł mamy stołówkę w szkole podstawowej no i to obwodnicę z obietnicy wyborczej właśnie. Trzeba się orientować kto co robi żeby potem świadomie głosować :)
Werona16:22, 17.07.2020
D u p o w ł a z y polityczni
Xd 199106:41, 18.07.2020
Salamander szuka pracowników w Włocławku
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Włocławskie szkoły czekają na ósmoklasistów
A gdzie profil stop heyt?
Córka sb
21:27, 2025-05-13
Na kogo zagłosujesz w wyborach na prezydenta?
TYLKO RAFAŁ TRZASKOWSKI NA PREZYDENTA. Mury pałacu już ledwie dzierżą błazna, alfonsa, wykidajły, oszusta, już by nie zniosły. UŁASKAWIEŃ NIE BĘDZIE, Q.RWY, NIETOPERZE, CIETRZEWIE. Gdyby to było możliwe cały P.i S. widziałbym na galerach lub w Gujanie Francuskiej.
Lala20
21:25, 2025-05-13
Na kogo zagłosujesz w wyborach na prezydenta?
Nie ma mocnego na Trzaskowskiego 👍💪❤️🇵🇱
Gość 👌
21:25, 2025-05-13
Na kogo zagłosujesz w wyborach na prezydenta?
Dzisiaj gen. Keith Kellogg w telewizji Fox Business potwierdził, że Polska wyśle żołnierzy na Ukrainę. Pamiętajcie o tym przy urnach.
❤️
21:17, 2025-05-13
14 4
Za trzy lata PO przejmie władzę,oni wam dadzą wszystko,a nawet więcej :)
6 10
Widać, że jesteś płatnym trollem z PO specjalnie wypisujesz te bzdety
4 1
prawie ci sie udalo ,ile nad tym myslalas zeby takie ,,zlote mysli,, w tej pustej makowce sie zrodzily ? a tak z drugij strony kto by cie chcial ?