Zamknij
REKLAMA

23 miejscowości pod Włocławkiem mogą już znów korzystać z kranówki

05:52, 07.03.2022 | G.S.
Skomentuj Fot. depositphotos.com
REKLAMA

Z wody z wodociągu Dębice znów można korzystać bez ograniczeń. Sanepid wydał komunikat, w którym informuje, że kilkudniowa dezynfekcji ujęcia przyniosła oczekiwany skutek. 

Przypomnijmy - w piątek, 25 lutego Sanepid poinformował, że woda z wodociągu Debice jest niezdatna do spożycia, również po przegotowaniu. W próbkach wody pobranej w ramach kontroli z wodociągu w Dębicach stwierdzono obecność bakterii grupy coli, obecność enterokoków oraz nieprawidłowe zmiany w ogólnej liczbie mikroorganizmów w temp. 22°C .  

Blisko 4,5 tys. mieszkańców miejscowości: Dębice, Dobra Wola, Gróbce, Kolonia Dębice, Koszanowo, Kruszyn, Kruszynek, Ludwinowo, Markowo, Nowa Wieś, Pińczata, Poddębice, Smólsk, Sokołowo, Sykuła, Świętosław, Warząchewka Królewska, Warząchewka Nowa, Warząchewka Polska oraz kilku nieruchomości z miejscowości Sokołowo, Skibice, Gołaszewo i Nakonowo musiało korzystać z wody z podstawionych zbiorników, albo z ujęcia w Przydatkach Gołaszewskich. 

Konserwatorzy Gminy Włocławek przez kilka dni prowadzili prace naprawcze mające na celu przywrócenie jakości wody do zgodnej z wymaganiami rozporządzenia ministerstwa zdrowia. Polegały one na chlorowaniu i dezynfekcji ujęcia.

5 marca Sanepid poinformował, że badanie pobranych 2 marca próbek wykazało, że z wody z wodociągu Dębice można już korzystać bez ograniczeń. 

W lutym bakterię coli wykryto także na terenie gminy Włocławek w wodociągu Smólnik. Mieszkańcy 18 miejscowości od blisko dwóch tygodni korzystają z wody z wodociągu miejskiego. 

(G.S.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%