Zamknij
REKLAMA

Gmina Włocławek przeznaczyła prawie 130 tys. zł na wspieranie kultury fizycznej

10:02, 23.03.2022 | mat. we współpr. z UG Włocławek
Skomentuj Uczniowski Klub Sportowy „START” Smólnik zdobył w sumie 12 tys. zł na realizację trzech projektów. Fot. UG Włocławek .
REKLAMA

Organizacje pozarządowe z terenu Gminy Włocławek otrzymały dotacje na realizację zadań publicznych w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej oraz wspierania działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych.

Gmina Włocławek rozstrzygnęła otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych o charakterze gminnym w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej. Wsparcie przyznano z podziałem na cztery rodzaje zadań. 

  • „Organizacja imprez sportowych, sportowo-rekreacyjnych, zawodów dla dzieci i młodzieży oraz udział w zawodach sportowych w 2022 r.”,
  • „Sportowe szkolenie dzieci i młodzieży w 2022 r.”,
  • „Udział zespołów dorosłych i młodzieży z terenu Gminy Włocławek w rozgrywkach piłki nożnej w 2022 roku oraz utrzymanie obiektów sportowych znajdujących się na terenie Gminy Włocławek”,
  • „Propagowanie zdrowego stylu życia u dorosłych poprzez organizację zajęć sportowych”.

Wsparcie w wysokości łącznie 139 tys. zł otrzymało siedem organizacji. 

64 tys. zł przyznano Lokalnemu Zespołowi Sportowemu „KUJAWIAK” Kruszyn. Pieniądze zostaną przeznaczone na udział zespołów dorosłych i młodzieży z terenu Gminy Włocławek w rozgrywkach piłki nożnej w 2022 roku, utrzymanie obiektów sportowych znajdujących się na terenie Gminy Włocławek oraz całoroczne szkolenie sportowe dorosłych, dzieci i młodzieży w klubie sportowym LZS KUJAWIAK Kruszyn. 

Ludowy Zespół Sportowy „VICTORIA” Smólnik otrzymał 41 tys. zł na udział zespołów dorosłych i młodzieży z terenu Gminy Włocławek w rozgrywkach piłki nożnej w 2022 roku, utrzymanie obiektów sportowych znajdujących się na terenie Gminy Włocławek oraz szkolenie i udział dzieci, młodzieży i dorosłych w rozgrywkach ligowych w piłkę nożną w Smólniku”.

Uczniowski Klub Sportowy „START” Smólnik zdobył w sumie 12 tys. zł na realizację trzech projektów: organizację imprez sportowych, sportowo-rekreacyjnych, zawodów dla dzieci i młodzieży oraz udział w zawodach sportowych w 2022 r.; organizację imprez sportowych i sportowo-rekreacyjnych dla mieszkańców Gminy Włocławek i propagowanie zdrowego stylu życia u dorosłych poprzez organizację zajęć sportowych i organizację ogólnodostępnych zajęć sportowych z badmintona dla mieszkańców Gminy Włocławek a także na sportowe szkolenie dzieci i młodzieży w 2022 r. i szkolenie sportowe mieszkańców Gminy Włocławek w zakresie badmintona i lekkiej atletyki. 

Stowarzyszenie ALTERNATYWA z kwotą 3 tys. zł zajmie się propagowaniem zdrowego stylu życia u dorosłych poprzez organizację zajęć sportowych. Chodzi o przedsięwzięcie "Marsz po zdrowie II". 

W sumie 9 tys. zł. dotacji zgarnął Uczniowski Klub Sportowy „AS KRUSZYN”. Pieniądze przeznaczy na organizację imprez sportowych, sportowo-rekreacyjnych, zawodów dla dzieci i młodzieży oraz udział w zawodach sportowych w 2022 r. oraz sportowe szkolenie dzieci i młodzieży w 2022 r. 

Dotacja dla Stowarzyszenia Koło Nowoczesnych Gospodyń Wiejskich Dziewann to 3 tys. zł.  Kobiety zajmą się wspieraniem i upowszechnianiem kultury fizycznej w eamach przedsięwzięcia "Ruszaj się z Dziewannami”. 

Z dotacją w takiej samej wysokości Klub Sportowy „RelaxBad”. Pieniądze zostaną wydane na organizację imprez sportowych, sportowo-rekreacyjnych, zawodów dla dzieci i młodzieży oraz udział w zawodach sportowych w 2022 r. i organizację Amatorskiej Ligi Badmintona”. 

Najniższe dotacje, po 2 tys. zł   otrzymały: Stowarzyszenie Rekreacyjno-Sportowe „Autostrada” oraz Stowarzyszenie „Przyjazna Wieś”. Obie organizacje wydarzą dofinansowanie na organizację zajęć fitness. 

(mat. we współpr. z UG Włocławek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%