Zamknij
REKLAMA

Piękne damy i odważni rycerze przejdą przez centrum miasta. Wkrótce kolejny Piknik Rycerski

16:00, 26.05.2022 | .
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Depositphotos.com
REKLAMA

Już tylko dni dzielą nas od kolejnego pikniku rycerskiego organizowanego w Aleksandrowie Kujawskim. Podobnie jak w ubiegłym roku, impreza rozpocznie się przemarszem przez centrum miasta.

Organizatorami imprezy są: Gmina Miejska Aleksandrów Kujawski, Miejskie Centrum Kultury im. Mariana Szafrańskiego w Aleksandrowie Kujawskim i Chorągiew Zaciężna Ziemi Kujawskiej.

Rycerze zjadą do Aleksandrowa Kujawskiego już w piątek (27 maja), a swój obóz zorganizują na terenach zielonych przy ulicy Parkowej. Główne punkty imprezy zaplanowano jednak na sobotę. To wtedy odbędzie się przemarsz przez centrum miasta. Poza tym zaplanowano turnieje, wystawy, koncert, kramy i inscenizacje.

Oprawę muzyczną ma zapewnić Zespół Muzyki Dawnej Vocantus.

Co jeszcze zaplanowali?

- Piękne Damy i szlachetni Panowie zaprowadzą nas do obozu, gdzie będziemy mogli zobaczyć i uczestniczyć w turniejach, koncertach, wybijaniu monet, wystawach wyposażenia, zajęciach z fechtunku, łucznictwa i kowalstwa. Liczymy również na obecność kupców. Wydarzenie poprowadzi Mistrz Arturius

- informują organizatorzy.

A szczegóły dotyczące pikniku można znaleźć TUTAJ.

Patronat nad imprezą objęła Kapituła Rycerstwa Polskiego, a zadanie dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko Pomorskiego.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%