Zamknij
REKLAMA

Nie skończyli, a oni już jeżdżą po nowej, wyremontowanej drodze. Co jeszcze chcą zrobić?

16:00, 01.02.2022 | D.W.[
Skomentuj Fot. UM
REKLAMA

Gruntowną modernizację przeszła jedna z dróg w powiecie lipnowskim. Aktualnie wykonawca pracuje jeszcze nad jej oznakowaniem i wyposażeniem w elementy poprawiające bezpieczeństwo. 

55 tysięcy ton asfaltobetonu, 1266 zasadzonych drzew, 6,5 kilometrów nowych ścieżek rowerowych i 7 tysięcy metrów kwadratowych chodników - to liczby obrazujące skalę gruntownej modernizacji drogi wojewódzkiej nr 559 łączącej Lipno z Jasieniem.

W poniedziałek (31 stycznia) inwestycję wizytował marszałek Piotr Całbecki. W spotkaniu wzięli udział także członkowie zarządu województwa: Aneta Jędrzejewska i Sławomir Kopyść, starosta lipnowski Krzysztof Baranowski i burmistrz Lipna Paweł Banasik.

- Realizacja inwestycji nie byłaby możliwa bez zaangażowania samorządów lokalnych i mieszkańców, za co z tego miejsca serdecznie dziękuję. Już wkrótce, wcześniej niż zaplanowano, udostępnimy kierowcom zbudowaną praktycznie od nowa drogę, bezpieczne i wygodne połączenie pomiędzy Lipnem i Płockiem

mówił podczas briefingu marszałek Piotr Całbecki.

- Znikną kłopotliwe objazdy i skróci się czas podróży. Z myślą o bezpieczeństwie mieszkańców powstały nowe ścieżki rowerowe, chodniki, zatoki i oświetlone przejścia - dodał. 

Trasa między Lipnem i granicą województwa komunikuje gminy Lipno i Tłuchowo z drogą krajową nr 10. Po przebudowie będzie to również wygodne i bezpieczne połączenie pomiędzy Toruniem i Płockiem (z wykorzystaniem drogi krajowej nr 10).

Cała inwestycja o wartości prawie 100 mln zł była podzielona na trzy odcinki o łącznej długości 22 kilometrów. Prace finansowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

- Zgodnie z umowami odcinek pomiędzy Suradowem i Lipnem powinien być gotowy w maju, a odcinek z Suradowa do Jasienia w lipcu bieżącego roku. Oba odcinki są jednak już całkowicie przejezdne i dopuszczono na nich ruch lokalny. Dla tranzytu zostaną udostępnione wczesną wiosną po zakończeniu prac przy oznakowaniu i uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie

- informuj urzędnicy.

Trasa będzie objęta siedmioletnią gwarancją.

(D.W.[)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

PodróżnikPodróżnik

2 0

Całe szczęście, że pomyśleli o ścieżkach rowerowych ,szacun.👍 20:12, 01.02.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PIS2022rPIS2022r

0 3

Zwolennicy Tuska na złość babci i pisiorom.... nie kupią od wczoraj tańszego paliwa na Orlenie po 5,19 bo wolą Tuskowe paliwo po 7zł chociaż Donald nie miał Inflacji to i tak powiedział tu po wygranych że teraz paliwo może być i po 7zł 🤣🤣🤣 pisofobia zrobiła swoje buhaha 09:39, 02.02.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

(-)(-)

1 0

Co za kr...n wkleja wszędzie ten tekst. 12:41, 02.02.2022


Ale ..Ale ..

0 0

Takie inwestycje są przecież w zakresie obowiązków pana marszałka za które pobiera ogromne pieniądze ! A on ciagle jak ten chwalipięta przed obiektywami się lansuje ....a włocławski szpital który mu podlega w rozkładzie i tym 30tysięcy + się nie chwali ? 11:06, 05.02.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%