Zamknij
REKLAMA

Pościg ulicami miasta! 20-latek wyprzedzał na przejściu dla pieszych, a chwilę później...

14:00, 06.05.2022 | D.W./KPP w Lipnie
Skomentuj Zdjęcia ilustracyjne. Fot. depositphotos.com
REKLAMA

20-latkowi grozi dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, zapłata 10 tysięcznego świadczenia pieniężnego i nawet do 2 lat pozbawiania wolności. Zobacz, za co ta kara.

O całym zdarzeniu poinformowali policjanci z Lipna, którzy sprawdzali, czy kierowcy na terenie Lipna stosują się do obowiązujących limitów prędkości.

- Kierujący oplem mężczyzna poruszający się ulica Okrzei przekroczył dozwoloną prędkość jazdy o 69 km/h. Na znak do zatrzymania wydany przez umundurowanego funkcjonariusza zamiast zatrzymać pojazd przyspieszył i zaczął uciekać

- mówi podkom. Małgorzata Małkińska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Lipnie. 

Podczas pościgu nie stosował się do przepisów drogowych stwarzając zagrożenie m. in. wyprzedzając na przejściu dla pieszych. Chwilę później udało się go jednak zatrzymać.

- Został zatrzymany po wjechaniu na jedną z posesji. Okazało się, że 20-latek był nietrzeźwy. W organizmie miał ponad 1,8 promila alkoholu - dodaje rzeczniczka.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło też na jaw, że kierowca nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a jego auto nie posiada ważnych badań technicznych. 

Mężczyzna usłyszał już zarzuty za dwukrotną jazdę w stanie nietrzeźwości oraz za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli. Prokurator zdecydował o zapłacie przez niego pięciotysięcznego poręczenia majątkowego, objął go policyjnym dozorem i zakazał opuszczania kraju.

Teraz grozi mu dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, 10 tysięcy złotych kary i nawet 2 lata więzienia.

(D.W./KPP w Lipnie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

RomekRomek

7 4

BMW na CLI to prawie zawsze pijany albo nafetowany kierowca. 14:04, 06.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Eee redaktorEee redaktor

2 3

"kierowca nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami" - jeśli nie posiada uprawnień to nie jest kierowcą! Przecież redaktorze 3 zdania wyżej cytujesz rzeczniczke, która wyraźnie mówi KIERUJĄCY. Proponuję zapoznać się jaka jest różnica między kierującym a kierowcą. 14:48, 06.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KtośKtoś

1 5

Pięknie go rodzice wychowali za 500+ i jeszcze samochód kupili. 15:14, 06.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dechadecha

1 1

pocałujta wujta w d...e 06:49, 09.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%