Trwa gruntowna modernizacja całej jedenastokilometrowej drogi wojewódzkiej nr 268 z Brzezia do Brześcia Kujawskiego w powiecie włocławskim. W Wieńcu ruszyła budowa kanalizacji deszczowej. Poza przebudową jezdni inwestycja obejmuje także budowę drogi dla pieszych i rowerzystów. W powiecie włocławskim ruszą wkrótce remonty kolejnych dróg wojewódzkich i doświetlanie przejść dla pieszych.
– Utrzymujemy bardzo dobre tempo modernizacji dróg w naszym województwa, widoczne jest to zwłaszcza w południowo-wschodniej części regionu – podkreśla marszałek Piotr Całbecki. – Gruntowa modernizacja trasy z Brzezia do Brześcia Kujawskiego poprawi między innymi dojazd do Brzeskiej Strefy Gospodarczej. Wkrótce rozpoczniemy przebudowę kolejnych dróg wojewódzkich.
W zakres modernizacji wchodzą ułożenie nowych warstw nawierzchni, przebudowa skrzyżowań, budowa peronów i zatok autobusowych oraz wyposażenie drogi w elementy poprawiające bezpieczeństwo (bariery, znaki drogowe, oświetlone przejścia dla pieszych).
Wzdłuż całej trasy powstanie ścieżka pieszo-rowerowa. W Wieńcu i Brzeziu uwzględniono konieczność budowy kanalizacji deszczowej.
Zaawansowane prace prowadzone są wzdłuż ulicy Klonowej. Ruchem wahadłowym kieruje sygnalizacja.
Na pozostałych odcinkach powstaną rowy zapewniające prawidłowe odwodnienie pasa drogowego. Wzdłuż drogi zbudowany też zostanie kanał technologiczny, który pozwoli w przyszłości na układanie nowych sieci, na przykład teletechnicznych, bez ingerencji w jej konstrukcję.
Wykonawca ułożył podbudowę i pierwsze warstwy nawierzchni na odcinku pomiędzy miejscowościami Brzezie i Wieniec oraz Wieniec i Stary Brześć Parcele. Wyremontowany został most we Wieńcu. Trwa przebudowa skrzyżowania z drogą dojazdową do centrum logistycznego.
Po uzyskaniu zezwolenia na realizację inwestycji drogowej ruszą prace związane z budową ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż całej drogi. W jego ramach przebudowane zostaną też odcinki drogi przebiegające przez miejscowości Brzezie, Wieniec oraz Stary Brześć.
Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm Kobylarnia SA i Mirbud SA. Koszt to ponad 62 mln złotych, na montaż finansowy składają się środki budżetu województwa i środki rządowego programu inwestycji strategicznych w ramach Polskiego Ładu. Prace zostaną sfinalizowane w połowie przyszłego roku.
W tym roku na tym terenie realizowane będą także prace związane z doświetlaniem przejść dla pieszych. Cały pakiet zadań obejmie doświetlenie 249 przejść dla pieszych oraz 27 przystanków zlokalizowanych w całym regionie. W powiecie włocławskim doświetlone zostaną przejścia na drodze wojewódzkiej nr 252 (Inowrocław-Włocławek) oraz DW nr 317 (Włocławek-Kruszyn). Kończą się prace projektowe.
W ostatnich latach w powiecie włocławskim udało się nam zrealizować szereg innych ważnych inwestycji drogowych. Najważniejsze z nich to:
Na wojewódzki program modernizacji dróg wojewódzkich w ciągu najbliższych lat zaplanowano ponad 2 miliardy złotych. W ramach FEdKP 2021-2027 na inwestycje drogowe, w tym regionalny program budowy obwodnic trafi 136 mln euro.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Tunel po remoncie, a tu taka niespodzianka
odpadnie, bo nadzór budowlany był jak zawsze zza biurka. W tym mieście nie ma gospodarza, jest tylko partyjny ludzik na sznureczku.
Bodaj wszystko
18:34, 2025-07-09
Po zmroku wyglądają zupełnie inaczej
artykuły o tym, że jakiś fabrykant będzie budował tu jakąś fabrykę, że będą miejsca pracy, będą podatki do budżetu... O takich rzeczach cisza. Tylko ciągle wałkuje się tematy wokół kultury, która tylko pochłania kasę. Chwalenie się, że zainstalowało się kolejną nabijającą rachunki *%#)!& to żaden sukces.
Gdzie są
18:26, 2025-07-09
Elity inwestują w wiedzę. Dyplomy EMBA rozdane
Pewnie zbyt przeinwestowali i PO-gubili się gdyż rzeczywistość naukowa przerosła ich percepcje.
re Elity
18:24, 2025-07-09
Oni mogą zająć miejsce Tesco przy Kruszyńskiej
Typowe miasto robolskie. Bez finezji.
Robololand.
18:16, 2025-07-09
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz