REKLAMA

Zlikwidowali posterunki policji w regionie, teraz do nich wracają

11:30, 24.02.2014 | A.K
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Archiwum DDWloclawek.pl

W styczniu ubiegłego roku przeprowadzono w naszym województwie reorganizację posterunków policji. Bezpośrednio dotknęło to mieszkańców powiatu włocławskiego, bo zlikwidowane zostały tu trzy posterunki. Teraz do Lubrańca, Chodcza i Lubienia Kujawskiego wracają mundurowi.

Reorganizacja lokalnych struktur policji wzbudziła wiele kontrowersji. Wiązało się to z likwidacją trzech z siedmiu posterunków z powiecie włocławskim. Projekt mimo to przeforsowano i od pierwszego stycznia 2013 roku ww. miasta straciły "swoich" policjantów. Teraz sytuacja znowu się zmienia.

Podczas spotkania przedstawicieli samorządu i policji (21.02) ustalono nową strukturę organizacyjną policji na terenie powiatu włocławskiego.

Ustalono, że od 1 marca 2014 r. funkcjonować będzie nowa struktura organizacyjna, która obejmować będzie komisariaty w Brześciu Kujawskim i Kowalu, posterunki w Choceniu i Izbicy Kujawskiej oraz zespoły dzielnicowych w Lubrańcu, Chodczu i Lubieniu Kujawskim. Propozycja została uznana przez przedstawicieli samorządu jako dobry kompromis pomiędzy oczekiwaniami mieszkańców, a możliwościami policji.

- Do pełni szczęścia brakuje jednak tego, by wszystkie gminy miały siedziby dla dzielnicowych. W tej chwili problem mają w Lubrańcu i Lubieniu Kujawskim. Włodarze tych miast złożyli stosowne dokumenty, by przejąć od powiatu budynki, w których niegdyś mieściły się posterunki. Nawet jeśli samorządy nie zdążą na czas przygotować siedzib, policjanci będą dojeżdżać z komisariatów - mówi Lech Chymkowski, kierownik Biura Rady Powiatu Włocławskiego.

Władze powiatu włocławskiego poprzedniej reorganizacji się sprzeciwiały, przypominając, że już cztery lata wcześniej zlikwidowano posterunki w Fabiankach, Baruchowie, Boniewie i Lubaniu.

- Od początku byliśmy przeciwni reorganizacji. I teraz okazało się, że mieliśmy rację, bo wraca się do tego co było. Dobrze, że tworzy się komisariaty, bo są to jednostki ważniejsze niż posterunki. Toczą się na nich postępowania, jest część administracyjna - dodaje Chymkowski.

Mówią zdecydowane "nie" dla likwidacji posterunków policji w regionie!

Samorządowcy są spokojni o zabezpieczenie siedzib dla mundurowych, którzy ponownie się u nich pojawią. Cieszą się, mówiąc, że lepsze zespoły dzielnicowych niż nic.

- Wystąpiliśmy do starosty i w niedługim czasie powinniśmy przejąć budynek, w którym mieścił się posterunek. Cały łańcuszek przy ponownej zmianie systemu się pewnie wydłuży, więc i my zdążymy spokojnie się przygotować. Podczas, gdy nie było u nas policji, poczucie bezpieczeństwa mieszkańców spadło. Kowal jest oddalony od nas o kilkanaście kilometrów. Teraz policjanci znowu będą na miejscu i sama świadomość tego powoduje, że ludzie czują się bezpieczniej - zapewnia Paweł Wiktorski, burmistrz Lubienia Kujawskiego.

W spotkaniu z Komendantem Wojewódzkim Policji insp. Krzysztofem Zgłobickim i Komendantem Miejskim we Włocławku insp. Piotrem Stachowiakiem, zorganizowanym w siedzibie Starostwa Powiatowego we Włocławku, wzięli udział m.in. starosta włocławski Kazimierz Kaca oraz przedstawiciele samorządów gminnych.

(A.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

dzikusydzikusy

11 0

Takie rzeczy tylko w dzikiej Polsce. 12:35, 24.02.2014

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

xxi wiekxxi wiek

6 0

Hhahahahaha ...a co na to pani (niedo)rzecznik Policji ? Tak zachwalała te postępowe reformy , tak je zachwalała , to teraz wypadałoby wejść pod stół i odszczekać ,co? 16:07, 24.02.2014

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OloOlo

3 0

A na pewno teraz będzie bezpieczniej - wątpię. 17:20, 24.02.2014

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BogucinBogucin

0 0

W Fabiankach był zawsze i nadal jest Posterunek Policji. Więc info o zlikwidowanym posterunku nieprawdziwe. 15:01, 26.02.2014

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

king kongking kong

1 0

Ja czegoś nie rozumiem władza z Chodcza sparawi ,że dzielnicowi wrócą do Chodcza z tego co mi wiadomo to w byłym budynku posterunku w Chodczu po likwidacji POSTERUNKU zostawili 3 policjantów którzy cały czas tam pełnią służbę... To w takim razie co oni załatwli może ktoś ich zapyta 00:41, 27.02.2014

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017