REKLAMA

Spółka Anwil pomoże najbardziej poszkodowanym w nawałnicach

11:12, 07.10.2017 | .
REKLAMA
Skomentuj
Wichura i ulewne deszcze spowodowały zniszczenia o znamionach klęski żywiołowej. Mieszkańcy naszego powiatu niejednokrotnie stracili dorobek całego życia. Prosimy jednak o dodatkowe wsparcie- zaapelował Jarosław Tadych, starosta powiatu sępoleńskiego. Fot. Anwil S.A.

Fundacja Orlen - Dar Serca wesprze najbardziej poszkodowanych w sierpniowych nawałnicach w powiecie sępoleńskim. Spółka przekaże mieszkańcom nawozy azotowe produkowane na terenie Włocławka.

Podczas sierpniowych nawałnic, które nawiedziły Polskę najbardziej ucierpiały Kujawy i Pomorze. Największe straty zanotowano w powiatach: tucholskim, bydgoskim, żnińskim, nakielskim, a także sępoleńskim.

[ZT]26274[/ZT]

Ucierpiało między innymi wiele pół uprawnych. W związku z tym, starostwo powiatowe w Sępolnie Krajeńskim wystosowali do zarządu Anwil S.A. prośbę o pomoc.

- Wichura i ulewne deszcze spowodowały zniszczenia o znamionach klęski żywiołowej. Mieszkańcy naszego powiatu niejednokrotnie stracili dorobek całego życia. Prosimy jednak o dodatkowe wsparcie, które umożliwi nam jak najszybciej zlikwidować skutki nawałnic. – zaapelował Jarosław Tadych, starosta powiatu sępoleńskiego

Na prośbę odpowiedział pozytywnie zarząd spółki, decydując się jednocześnie na pomoc najbardziej poszkodowanym. Spółka wesprze tych rolników, których pola zostały najbardziej poszkodowane. W tym celu przekaże im nawozy azotowe.

- Skala zniszczeń jest ogromna, dlatego bez wahania postanowiliśmy włączyć się w akcję pomocową dla powiatu sępoleńskiego. Cieszę się, że jako jeden z czołowych producentów nawozów azotowych, działając wspólnie z Fundacją ORLEN-DAR SERCA, możemy wnieść wkład w odbudowę  gospodarstw rolnych na Kujawach i Pomorzu - powiedział Jacek Podgórski, Prezes Zarządu Anwil S.A.

Z 11 na 12 sierpnia br. przez Kujawy przeszła nawałnica. Jej skutki są widoczne do dziś, ale tego typu działania pozwalają na zmniejszenie jej skali.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

mlodyaaabnmlodyaaabn

0 3

Na co im nawozy azotowe jak idzie zima ? HAhahaha Gratulacje 13:56, 07.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BrawoooBrawooo

8 0

Dobra inicjatywa ale jakby jeszcze tych 50 prezesów i wiceprezesów przekazało po 1/2 swojej miesięcznej pensji każdy , to uzbierałoby sie na niezły domek z zabudowaniami . 15:39, 07.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PracownikPracownik

5 1

Anwil niech zmieni system pracy bo system jest Orlenowski a placa nie. Skoro wprowadzamy zmiany to wszystko powinno być Orlenowskie włącznie z płacą. !!!!!!!! 23:59, 09.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

3 0

Każda pomoc się przyda, ale gdy czyta się prasę, w sieci, słucha tv, ma się wrażenie, że państwo, tak propagandowo reklamujące swój stan skarbu państwa, nie ma kasy na nic. Co z naszymi podatkami, co z ludźmi, biorącymi kasę za niesienie pomocy w takich sytuacjach? Odznaczają się medalami, premiami finansowymi, a ludzie mieszkają pod plandekami... Ech, co za chory kraj...chora zmiana... 17:25, 10.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017