Zamknij
REKLAMA

Będą kolejne pieniądze na remonty dróg. Tym razem trafią do nawet 110 gmin regionu!

11:09, 10.06.2018 | .
REKLAMA
Skomentuj
Pieniądze trafiły łącznie do 19 powiatów województwa kujawsko-pomorskiego. Fot. Urząd Marszałkowski

Na modernizację 79 kilometrów dróg dojazdowych do gruntów rolnych w 110 gminach regionu trafi w tym roku nawet 10 milionów złotych. Uroczyste podpisanie umów na dofinansowanie inwestycji z przedstawicielami samorządów lokalnych odbyło się 6 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim.

Pieniądze trafiły łącznie do 19 powiatów województwa kujawsko-pomorskiego. W ramach wsparcia finansowego wyremontowane zostaną drogi w powiecie włocławskim. Prace odbywać się będą między innymi w Baruchowie, Boniewie, Brześciu Kujawskim, Chodczu, Fabiankach i Lubrańcu. Pomoc trafi też do powiatu aleksandrowskiego, lipnowskiego i radziejowskiego. Roboty budowlane będą odbywać się w Aleksandrowie Kujawskim, Poczałkowie, Konecku, Wagańcu, Bobrownikach, Lipnie, Kikole, Bytoniu, Osięcinach i Topólce.

- Co roku kujawsko-pomorskie gminy wiejskie mogą skorzystać z dotacji z budżetu województwa na poprawiające jakość gruntów rolnych inwestycje związane z budową i modernizacją dróg dojazdowych. Pula środków, którymi dysponujemy na ten cel, pochodzi opłat związanych z wyłączeniem gruntów z produkcji rolniczej – powiedział Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

Uzyskane wsparcie finansowe można przeznaczać m.in. na szeroko rozumiane działania na rzecz poprawy jakości gruntów rolnych, w tym na budowę dróg dojazdowych do pół i pastwisk. Finansowane w ten sposób przedsięwzięcia modernizacyjne polegają najczęściej na położeniu twardej lub utwardzonej nawierzchni w wybranej przez lokalne władze technologii, budowie zjazdów i odwodnieniu drogi.

W latach 2007-2017 proces ten objął 854 kilometry dróg na obszarach wiejskich. Samorząd województwa wsparł wtedy te przedsięwzięcia kwotą około 77 milionów złotych.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

loollool

2 0

kiedy będzie droga asfaltowa w Ludwikowie gm. Bytoń , tam czas zatrzymał się na średniowieczu,co robi wójt, itp!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 13:17, 11.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

??

0 0

Kolejne pożyczki do spłacenia przez nasze dzieci i wnuki .Pan Całbecki wyszkolony przez BŚ jest bardzo aktywny w zadłużaniu Polski . 06:59, 13.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone