Zamknij
REKLAMA

W regionie trwa wiele remontów dróg. Wiadomo, że pochłoną one blisko 700 mln zł!

18:36, 08.07.2018 | .
REKLAMA
Skomentuj
W trakcie realizacji są między innymi prace na drodze wojewódzkiej nr 265 łączącej Brześć Kujawski z Kowalem. Fot. Daniel Wiśniewski

Na trasach wojewódzkich trwają remonty dróg, a w najbliższym czasie mają zacząć się kolejne. Sukcesywnie mają być budowane także ciągi pieszorowerowe, a pierwsze odcinki mają być oddane do użytku jeszcze w tym roku. To między innymi efekt przyznania środków z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Inwestycje na drogach wojewódzkich są możliwe dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego oraz budżetu województwa. Wiele z prac jest już realizowana. Reszta ruszy w najbliższych miesiącach. Ich łączna wartość to około 700 milionów złotych.

- W ubiegłym roku uruchomiliśmy pięć dużych inwestycji na drogach wojewódzkich, na które przeznaczymy w sumie około 350 mln zł. Teraz rozpoczynamy kolejne trzy zadania, których wartość to ponad 50 mln zł - ruszamy z przebudową odcinka trasy nr 255  przebiegającej przez Pakość, modernizacją drogi nr 554 łączącej Kowalewo Pomorskie z Golubiem-Dobrzyniem oraz uruchomiamy przeprawę promową przez Wisłę. Wiele z naszych inwestycji realizujemy wspólnie z samorządami lokalnymi – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Współpraca z samorządami lokalnymi pozwoliła wypracować możliwości powstania równoległych ciągów pieszorowerowych. W całym regionie łącznie ma powstać około 90 km szerokich i bezpiecznych tras, po których będzie można poruszać się rowerami. Pierwsze odcinki będą gotowe jeszcze w tym roku.

[ZT]29230[/ZT]

W trakcie realizacji są między innymi prace na drodze wojewódzkiej nr 265 łączącej Brześć Kujawski z Kowalem. Tam, koszt robót oszacowano na 63 mln zł. Roboty trwają także na drodze nr 559 łączącej Lipno z Kamieniem Kotowym. Remont 22-kilometrowego odcinka drogi wraz z budową 12 km ciągu pieszo-rowerowego pochłonie tam blisko 60 mln zł. Równolegle do prowadzonych prac, trwają także przygotowania do rozpoczęcia wielu innych inwestycji. Wkrótce mają się rozpocząć między innymi remonty dróg łączących Kowal z Izbicą Kujawską, Rypin z Cetkami, Brześć Kujawski z Izbicą Kujawską i Ciechocinek z Piotrkowem Kujawskim.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

fdfdffdfdf

6 0

A Szpetal Górny wciąż nawet bez chodnika (trasa tama - Lipno).
Czekanie na tragedię?
07:52, 09.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone