Zamknij
REKLAMA

W Lubieniu Kujawskim powstaje nowoczesne targowisko miejskie!

00:00, 30.04.2019 | Artykuł sponsorowany
Budowa targowiska w Lubieniu Kujawskim powinna zakończyć się w sierpniu 2019 roku. Fot. Nadesłane

Trwają prace związane z budową nowoczesnego targowiska miejskiego w Lubieniu Kujawskim. Inwestycja powinna zakończyć się jeszcze w sierpniu tego roku.

Targowisko w Lubieniu Kujawskim jest jednym z 15, które mają powstać w województwie kujawsko-pomorskim w ramach Programu Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Do uroczystego podpisania i wręczenia umowy umożliwiającej dofinansowanie jego budowy doszło 16 listopada 2017 roku w urzędzie marszałkowskim województwa kujawsko-pomorskiego. Umowę w imieniu gminy podpisał burmistrz Lubienia Kujawskiego oraz skarbnik Wanda Mordzak. 

Gmina Lubień Kujawski, na budowę targowiska otrzymała 1 milion złotych.

- Targowisko, które powstanie w gminie w ramach programu będzie utwardzone, oświetlone, przyłączone do sieci wodociągowej, elektroenergetycznej i kanalizacyjnej, wyposażone w miejsca parkingowe, sanitariaty oraz odpływ wody deszczowej. Zadaszone stoiska będą zajmować, co najmniej połowę powierzchni handlowej - powiedział Marek Wiliński, burmistrz Lubienia Kujawskiego.

Nowe targowisko ma być oznaczone nazwą "Mój Rynek" i zlokalizowane będzie na terenie byłego lotniska. Aktualnie, w Lubieniu Kujawskim nie ma specjalnie przygotowanego placu, na którym mógłby się odbywać handel. Dzięki budowie przystosowaniu nowego miejsca, sprzedający i kupujący będą mogli dokonywać transakcji w miejscu specjalnie do tego przeznaczonym. Budowa targowiska w Lubieniu Kujawskim powinna zakończyć się w sierpniu 2019 roku.

Inwestycja jest warta milion złotych

Na inwestycje w targowiska w latach 2014-2020 zarezerwowano 14 mln zł. Pieniądze są zapewnione w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wsparcie pokryje 63,63 procent kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia. Jak przekonuje marszałek województwa, działania takie pozwalają na zakup tańszych produktów.

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA