Zamknij
REKLAMA

Na remonty dróg przeznaczą prawie 6 mln zł. To 45 km tras w regionie!

09:04, 14.07.2019 | .
REKLAMA
Skomentuj
W tym roku na realizację 102 inwestycji drogowych prowadzonych przez samorządy gminne przeznaczono kwotę 5,8 miliona złotych. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. depositphotos.com

W urzędzie marszałkowskim wręczono umowy na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Samorządy na realizację zadania otrzymały około 5,8 mln złotych.

Uroczyste wręczenie umów z udziałem marszałka województwa Piotra Całbeckiego i wicemarszałka Dariusza Kurzawy odbyło się w urzędzie marszałkowskim w Toruniu. W tym roku na realizację 102 inwestycji drogowych prowadzonych przez samorządy gminne przeznaczono kwotę 5,8 miliona złotych.

- Co roku kujawsko-pomorskie samorządy gminne korzystają z dotacji na budowę i modernizację dróg dojazdowych. To małe, jednak niezwykle ważne inwestycje. Utwardzone, odwodnione drogi ułatwiają dojazd lokalnym mieszkańcom do pól uprawnych, poprawiają komfort ich codziennej pracy. W tym roku przybędzie 45 kilometrów nowych dróg - powiedział Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

Jak wyjaśnia urząd marszałkowski, środki przeznaczone na ten cel pochodzą z należności i opłat rocznych z tytułu wyłączeń gruntów rolnych i leśnych z produkcji. Co roku, o przyznanie wsparcia finansowego mogą wnioskować samorządy lokalne z województwa kujawsko-pomorskiego.

Finansowane w ten sposób przedsięwzięcia modernizacyjne polegają na położeniu twardej lub utwardzonej nawierzchni, budowie zjazdów i odwodnieniu dróg. Długość budowanych lub modernizowanych w tym roku dróg dojazdowych do pól uprawnych wynosi 45 kilometrów. Nowe drogi powstaną między innymi w powiecie aleksandrowskim, lipnowskim, radziejowskim, rypińskim i włocławskim.

W latach ubiegłych proces ten objął ponad 2 tysiące kilometrów. Samorząd województwa wsparł przedsięwzięcia kwotą blisko 98 milionów złotych.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone