Zamknij
REKLAMA

Pędził całą szerokością drogi. Badanie wykazało, że miał aż ...

11:30, 05.10.2019 | D.W./KPP Radziejów
Skomentuj

Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę. W ujęciu nieodpowiedzialnego mężczyzny pomogło anonimowe zgłoszenie od jednego z kierowców.

Do zatrzymania 63-letniego kierowcy doszło w środę (2 października) około godz. 14. na drodze krajowej nr 62 w Jarantowicach. Dyżurny komendy policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że mężczyźnie nie pozwoliły na dalsza jazdę przypadkowe osoby. 

- Policjanci ustalili, że 63-latek kierujący fiatem cinquecento, jechał w kierunku Włocławka. Jadący za nim kierowcy, zauważyli, że mężczyzna jest prawdopodobnie pijany, gdyż jechał całą szerokością jezdni. Stwarzał ewidentne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Kierowcy postanowili zareagować - relacjonuje asp. szt. Marcin Krasucki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie.

Jadący za mężczyzną kierowcy zatrzymali fiata, zabrali kluczyki od pojazdu i zadzwonili po patrol policji. Badanie alkomatem wykazało, że podejrzenia świadków były słuszne. 63-latek wydmuchał ponad 2,2 promila alkoholu. W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że mężczyzna złamał dodatkowo zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Kierowca trafił do aresztu, a samochód odholowano na policyjny parking. Zaraz po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut kierowania autem w stanie nietrzeźwości i w okresie obowiązywania zakazu kierowania. Jego losem zajmie się teraz sąd. Za popełniony czyn grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

[ALERT]1570109221583[/ALERT]

(D.W./KPP Radziejów)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (2)

kolega - kierowcakolega - kierowca

9 0

Proponuję kolegę kierowcę osadzić w Mielęcinie jako operatora taczki ze stalowym kołem. 16:12, 05.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

były oborowybyły oborowy

5 2

dziada do wora,wór do jeziora,amen. 18:58, 05.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA