Zamknij
REKLAMA

Budowa trwa w najlepsze. Nowa szkoła ma być gotowa jeszcze przed wakacjami!

09:42, 15.02.2020 | .
REKLAMA
Skomentuj
ozpoczęta inwestycja przewiduje budowę kompleksu budynków stanowiących Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego. Fot. Starostwo powiatowe we Włocławku

Trwa budowa Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego na bazie organizacyjnej Zespołu Szkół w Chodczu.  Budowa ma zakończyć się do końca maja, a we wrześniu pojawią się tam uczniowie.

Warta ponad 15,5 mln zł budowa jest największą inwestycją powiatu włocławskiego. Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Rozpoczęta inwestycja przewiduje budowę kompleksu budynków stanowiących Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego. W grudniu 2017 roku podpisano porozumienie na wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania, a rok później przekazano plac budowy wykonawcy, firmie " Wiksbud" z Lipna.

[ZT]34436[/ZT]

Plac budowy odwiedził ostatnio starosta włocławski, który z bliska ocenił postępy prac.

- Na tę chwilę nic nie wskazuje na to, żeby termin oddania budynku Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego na bazie organizacyjnej Zespołu Szkół w Chodczu do użytku był zagrożony. Wszystko idzie zgodnie z planem, a budynek zostanie wybudowany do końca maja - powiedział w rozmowie z portalem Dzień Dobry Włocławek Roman Gołębiewski, starosta powiatu włocławskiego.

Starosta włocławski pojawił się na placu budowy pod koniec stycznia. Fot. Starostwo powiatowe we Włocławku.

Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego składać się będzie z trzech stref: warsztatów szkolnych, pracowni przedmiotów zawodowych i strefą kształcenia ogólnego. Placówka wyposażona będzie również między innymi w plac manewrowy, budynek hali sportowej, garaże na sprzęt rolniczy, wiaty, dwa silosy zbożowe i boisko wielofunkcyjne. 

[ZT]36244[/ZT]

Budowa szkoły ma zakończyć się do końca maja. W miesiącach wakacyjnych placówka ma już zostać przygotowana do przyjęcia uczniów w nowym roku szkolnym. Prace prowadzone są też między innymi w Izbicy Kujawskiej, gdzie przy Zespole Szkół budowane są warsztaty. Inwestycja ma zostać ukończona w czerwcu bieżącego roku.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

sceptyksceptyk

1 3

i tak wybiorą Kowal 21:42, 15.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

??

1 1

To oni w wakacje będą tam kształcić, masakra. 10:03, 16.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KlmKlm

3 0

Przez rok rządzenia narobili 10 baniek długów. Zaraz zaczną sprzedawać co się da 06:12, 17.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ObserwatorrObserwatorr

2 0

Starosta pojawił się na terenie budowy, co za wiadomość. Jako głowa powiatu, nie powinien pojawiać się tam regularnie? Czy jego wizyta musi mieć charakter medialny? 22:53, 18.02.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

HgfHgf

2 0

Nie ma czasu, wybory za pasem 06:06, 19.02.2020


REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone