Zamknij
REKLAMA

Oszuści mają coraz więcej pomysłów! W jeden dzień próbowali kilkanaście razy

14:32, 16.02.2020 | D.W./KPP Aleksandrów Kuj.
REKLAMA
Skomentuj
W ostatnich dniach policjanci odnotowali kilkanaście takich prób na terenie powiatu aleksandrowskiego. Zdjęcia ilustracyjne. Fot. depositphotos.com

Do mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego dzwonią oszuści podają się za członka rodziny lub policjanta. W ten sposób chcą się wzbogacić. Policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność i zdrowy rozsądek.

Coraz więcej osób ma świadomość tego, jak działają oszuści. Niestety, metody na policjanta lub członka rodziny nadal okazują się skuteczne, a w ostatnich dniach przekonali się o tym mieszkańcy powiatu aleksandrowskiego.

- Aleksandrowscy policjanci ostrzegają przed oszustami działających między innymi metodą "na wnuczka" i "na policjanta". Przestępcy podszywają się pod policjantów lub osoby z rodziny i okradają osoby starsze z oszczędności ich życia. Jedynym ich celem jest wzbogacenie się kosztem ludzkiej krzywdy. Po przekazaniu pieniędzy lub wpłaceniu ich na wskazane przez oszusta konto, wszelki kontakt z przestępcami się urywa - informuje asp.  Marta Białkowska - Błachowicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim. 

W ostatnich dniach policjanci odnotowali kilkanaście takich prób na terenie powiatu aleksandrowskiego. Jak informują mundurowi, na szczęście wszystkie były nieudane. 

[ZT]37506[/ZT]

Policjanci przypominają, że nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwonią z takim żądaniem. Jeśli mamy podejrzenia, że ktoś próbuje nas oszukać skontaktujmy się z policją pod numerem 112.

(D.W./KPP Aleksandrów Kuj.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

bolekbolek

3 3

a w tamtym tygodniku portal pisał że wykrywalność 100% i przestępczość spadła do minimum i o glinie co mu się wszystko przydarza. amen 15:44, 16.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

POLAK1POLAK1

11 0

Ja się nie dziwie, że złodzieje próbują skoro nie ma na nich kary. Nawet jak policja kogoś namierzy w co nie wierze to i tak gościa wypuszczą . To tylko powoduje, że nikt się nie boi. 22:04, 16.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ef-16ef-16

2 0

szczególnie muszą uważać proboszczowie metoda " na wnuczka " i po kasie 20:35, 22.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone