Zamknij
REKLAMA

Sprawdzają opuszczone budynki. Policjanci apelują o pomoc

15:30, 29.11.2020 | M.O.
Skomentuj Radziejowscy policjanci chcę pomóc osobom bezdomnym fot. KPP Radziejów
REKLAMA

Radziejowscy policjanci prowadzą działania skierowane do osób samotnych i bezdomnych. Chcą im pomóc w przetrwaniu trudnego, zimnego okresu. W jaki sposób?

Okres jesienno-zimowy to trudny czas dla osób samotnych i bezdomnych.

- Spadki temperatur stwarzają zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, osób nietrzeźwych, przebywających na wolnym powietrzu lub w opuszczonych czy nieogrzewanych pomieszczeniach - informuje asp. szt. Marcin Krasucki z komendy w Radziejowie. 

Radziejowscy policjanci sprawdzają opuszczone budynki, ogródki działkowe i inne miejsca, gdzie mogą przebywać takie osoby.

Jak policjanci pomagają tym osobom?

Funkcjonariusze informują je o instytucjach, schroniskach, placówkach, które pomagają bezdomnym i  innym osobom wymagającym opieki. Policjanci apelują również do mieszkańców, aby nie przechodzili obojętnie obok widoku takich osób.

- Kiedy widzą państwo osoby, które w związku z trudnymi warunkami  znalazły się w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia prosimy o przekazywanie informacji o takich osobach na policję pod nr 112 , 997 lub do odpowiednich instytucji pomocowych - dodaje asp. szt. Marcin Krasucki. 

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Mieszkaniec.Mieszkaniec.

0 1

Ja się pytam jak chcą pomóc ludziom tym co zamykają ich miejsca pracy, wprowadzają psełdo ekologiczne ogrzewanie domostw. Są ogrzewalnie miejskie i noclegowanie ale nie chcą iść tam bezdomni bo trzeba być trzeźwym. 18:10, 29.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA