Zamknij
REKLAMA

W każdym momencie mógł zamarznąć! Z pomocą przyszli mu w ostatniej chwili

10:00, 21.01.2021 | D.W./KPP w Rypinie
Skomentuj Po wytrzeźwieniu 47-latek został skierowany do jednego ze schronisk dla osób bezdomnych funkcjonujących na terenie województwa. Fot. KPP Rypin
REKLAMA

Spadki temperatur są niebezpieczne przede wszystkim dla osób bezdomnych. Przekonał się o tym ostatnio śpiący w pustostanie mężczyzna. Policjanci uratowali go w ostatniej chwili.

Podczas pełnionych służb policjanci patrolują ulice miasta i powiatu. W okresie zimowym poświęcają większą uwagę kontroli miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne.

Tak było między innymi w Rypinie. Kilka dni temu, w nocy, około godziny pierwszej mundurowi sprawdzali pustostan przy ul. Chojeckiego.

- Zastali tam leżącego mężczyznę. W tym czasie temperatura powietrza wynosiła -15 stopni Celsjusza. Policjanci sprawdzili funkcje życiowe i obudzili mężczyznę, który spał. Jak się okazało był to bezdomny 47-latek i nie miał gdzie pójść

- relacjonuje przebieg wydarzeń asp. sztab. Dorota Rupińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Rypinie.

Policjanci zawieźli mężczyznę na badania lekarskie, a następnie z uwagi na to, że był nietrzeźwy do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Dzięki temu spędził noc w warunkach nie zagrażających jego życiu.

Po wytrzeźwieniu 47-latek został skierowany do jednego ze schronisk dla osób bezdomnych funkcjonujących na terenie województwa.

Mundurowi przypominają, żeby o każdej niepokojącej sytuacji informować służby ratownicze, dzwoniąc pod telefony alarmowe 112.

- Możemy też dokonać zgłoszenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w zakładce „osoba bezdomna wymagająca pomocy” - dodaje rzeczniczka. 

 W takiej sytuacji policjanci dojadą pod wskazany adres i sprawdza każdą informację.

(D.W./KPP w Rypinie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

GbhGbh

0 4

Skoro spal to nic mu nie bylo, nie gwiazdorzyć 12:35, 21.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AdekAdek

0 8

W każdym momencie można by było go odmrozić. Ja na przykład jak zamrażam jedzenie, to po tygodniu je odmrażam najpierw pod ciepłą wodą, a później w mikrofalówce i jest jak nowe. 12:44, 21.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

11

0 2

Sorry, taki mamy klimat. 12:57, 21.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

??

0 1

A jak to się ma zagrożenie życia i zdrowia do zakazu palenia węglem drewnem w tradycyjnych piecach ? Jak to się ma do pajacowania z dronami na prywatnych posesjach ? A może niech ekolodzy zaczną lansować hasło ,,umrę a nie napalę w piecu ''? 13:25, 21.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MisioMisio

0 1

Każdy jest kowalem własnego losu. Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz. 19:20, 21.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%