Zamknij
REKLAMA

Organizacje z regionu czekają na 1% podatku. Sprawdź, kogo można wesprzeć

16:00, 24.01.2021 | D.W./Urząd Marszałkowski
Skomentuj Podatnik może zdecydować komu przekazać 1% swojego podatku .Zdjęcie ilustracyjne. Fot. depositphotos.com
REKLAMA

Przekazanie jednego procenta podatku nic nas nie kosztuje, a wielu może pomóc. Urząd marszałkowski przygotował zestawienie organizacji z naszego regionu, które w ten sposób można wesprzeć. 

Już od 2018 roku podatnicy nie muszą wypełniać wniosków ani deklaracji by rozliczyć PIT. Zrobi to za nich Krajowa Administracja Skarbowa, bazując na informacjach od płatników, danych przekazanych przez podatnika w zeznaniu za rok ubiegły i danych znajdujących się w rejestrach własnych oraz innych rejestrach państwowych.

Tak przygotowane zeznanie jest dostępne od 15 lutego na Portalu Podatkowym.

Podatnik może jednak zdecydować komu przekazać 1% swojego podatku. Jeśli w poprzednim roku podatnik przekazywał wskazanej organizacji pożytku publicznego swój procent, organizacja ta będzie wpisana w PIT automatycznie. Jeśli jednak chcemy zmienić organizację lub cel szczegółowy musimy wybrać to z listy dostępnej w ramach e-PIT.

- Zachęcamy do przekazania 1% dla organizacji pożytku publicznego w naszym regionie. Wspólnie pomóżmy organizacjom z naszego regionu, to nic nie kosztuje! Swoje wsparcie można przekazać na rzecz jednej z 370 organizacji działających w województwie kujawsko-pomorskim

- mówi Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

Aby pomóc płatnikom, urząd przygotował specjalne zestawienie pozarządówek, dla których często liczy się każda złotówka. Lista organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku znajduje się tutaj. Została stworzona na podstawie ogólnopolskiej listy organizacji pożytku publicznego opublikowanej przez przez Narodowy Instytut Wolności.

W ubiegłym roku mieszkańcy kujawsko-pomorskiego z jednego procenta podatku dochodowego od osób fizycznych na rzecz stowarzyszeń non profit przekazali 38,5 milionów złotych. To kwota o 1,5 milionów większa, niż jeszcze poprzednio.

(D.W./Urząd Marszałkowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

MM

2 1

Od lat wspieram opiekę paliatywną w naszym mieście. W tym roku też tak zrobię. 16:13, 24.01.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

m1 m1

1 0

ludzie patrzcie komu dajecie 1 procent aby nie tej z bojakowskiego bo ona zatrudnia sprzataczki dla siebie w domu i nawet przed garazem jej sprzataja za wasze jacy wy jestescie naiwni pani sekretarz sie smieje 16:55, 24.01.2021


WYŁUDZANIE MAMONYWYŁUDZANIE MAMONY

1 0

NIE DAM NIC ,KUPIĘ SOBIE DOBRE ŻARCIE ZA MOJĄ CIEŻKĄ PRACĘ A WY PATRZCIE KOMU DAJECIE W TYCH FUNDACJACH ;) POD PRZYKRYWKĄ POMOCY POZDRO DLA KUMATYCH KUP SOBIE DOBRE PIWO I ZJEDZ NIE NAPYCHAJ SWOIMI PIENIEDZMI LUDZI KTÓRZY KOMBINUJĄ BADZ ŚWIADOMYM CZŁOWIEKIEM ! 18:14, 24.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%