Zamknij
REKLAMA

Zmodernizują obiekty sportowe. Prace m.in. na stadionie miejskim

17:19, 27.09.2017 | .
REKLAMA
Skomentuj
Prowadzone prace inwestycyjne obejmą stadion sportowy, halę sportową i boisko szkolne w Chodczu. W Chodeczku powstanie boisko do piłki plażowej. Fot. Urząd Gminy i Miasta Chodecz.

Bardzo dobra wiadomość dla miłośników sportu i rekreacji w Chodczu. W przyszłym roku, m.in. stadion miejski czeka gruntowny remont. Wymieniona zostanie m.in. murawa i bramki. Z planowanego remontu cieszą się przede wszystkim piłkarze Zgody Chodecz, którzy na tym obiekcie rozgrywają swoje mecze ligowe.

Do planowanych remontów dojdzie dzięki wsparciu z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki. W ramach robót, gruntowna modernizacja czeka m.in. stadion miejski. Zaplanowane prace obejmą wymianę nawierzchni na stadionie i zainstalowanie nowych bramek. Oprócz tego, na stadionie zainstalowane będą piłkochwyty, a w pobliżu obiektu staną stojaki rowerowe. Kompleksowo wyremontowane zostaną tażke szatnie i zaplecze sanitarne.

Druga, podobna inwestycja, zrealizowana będzie w Chodeczku. Zlikwidowane zostanie tam obecnie funkcjonujące boisko do piłki nożnej, a w jego miejscu, z myślą o piłkarzach Zgody Beach Soccer, powstanie nowoczesne boisko do piłki plażowej. Łączna wartość inwestycji oscyluje w granicach 2 mln 200 tys. zł, a jak podkreśla burmistrz Chodcza, pozyskanie wkładu własnego, który wynosi 1 mln 100 tys. zł, jest zasługą nowego modelu zarządzania gminą.

- Takie działania procentują. Jako Urząd Miasta i Gminy Chodecz działamy jak dobry zespół. To daje nam nowe pieniądze i możliwości rozwoju dla naszych mieszkańców. Wiemy, ze warunki do uprawiania sportu w naszej gminy były dalekie od oczekiwanych, dlatego uruchomiłem wszelkie działania, które by to zmieniły. Udało się. Ministerstwo Sportu dostrzegło nasze potrzeby i za kilka miesięcy, kiedy ruszymy z pracami, wszyscy będziemy mieli wiele powodów do satysfakcji i zadowolenia. Mam nadzieję, że za sukcesami inwestycyjnymi w sport, przyjdą również dobre wyniki sportowe - powiedział Jarosław Grabczyński, burmistrz Chodcza.

Prowadzone prace inwestycyjne obejmą także halę sportową i boisko szkolne. W budynku przeprowadzona zostanie termomodernizacja i zostanie położona nowa nawierzchnia. Zostanie zakupiony także nowy sprzęt sportowy. Z kolei na boisku, zostanie położona nawierzchnia trawiasta i podobnie jak na stadionie miejskim, zainstalowane zostaną bramki i piłkochwyty.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

MilyMily

5 1

A co mnie obchodzi ze w chodczu 17:41, 27.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

lollol

5 0

Przyjedźcie trenować do Włocławka, wyremontowano stadion za prawie 40 baniek i kompletnie nic się nie dzieje.

18:23, 27.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone