Zamknij
REKLAMA

Ćwiczyli scenariusze wypadków na lodzie. W zajęciach uczestniczyło blisko 80 strażaków

17:50, 11.02.2018 | .
Skomentuj szkolenie przeprowadzili strażacy z Komendy Miejskiej PSP we Włocławku, którzy wchodzą w skład Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego ?Włocławek-1". Fot. PSP we Włocławku
REKLAMA

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubieniu Kujawskim wzięli udział w szkoleniu z ratownictwa wodnego na akwenach pokrytych lodem. W zajęciach uczestniczyło blisko 80 osób.

W miniony piątek, 2 lutego ćwiczenia strażaków przeprowadzono na jeziorze Lubieńskim w Lubieniu Kujawskim. Jego celem było omówienie podstawowych zasad przeprowadzania akcji ratunkowych na zamarzniętych akwenach wodnych. Rozmawiano między innymi o strukturze lodu oraz o zagrożeniach, które wiążą się z przebywaniem na zamarzniętej wodzie. Ratownicy, którzy wzięli udział w szkoleniu dowiedzieli się także o procedurach działań na lodzie oraz technik ewakuacji osób tonących. Poznali też profesjonalny sprzęt do ratownictwa wodnego.

- W szkoleniu udział wzięło 78 druhów z jednostek OSP z terenu gminy Lubień Kujawski i Chodecz oraz z jednostek OSP włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG), które tworzą na terenie powiatu włocławskiego sieć jednostek specjalizujących się działaniach z zakresu ratownictwa wodnego (Bogucin, Chodecz, Izbica Kujawska, Kowal, Kruszyn, Lubień Kujawski). Jednostki te cały czas uzupełniają swoje wyposażenie w sprzęt do ratownictwa wodnego. W ostatnim czasie w łodzie ratunkowe zostały wyposażone jednostki OSP Izbica Kujawska i OSP Lubień Kujawski. Ponadto element ratownictwa medycznego skierowany został do strażaków z gminy Lubień Kujawski - poinformowała na swojej stronie internetowej Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej we Włocławku.

Podobne ćwiczenia w 2016 roku odbyły się ja jeziorze Choceńskim, a rok później nad jeziorem Chełmickim. A szkolenie przeprowadzili strażacy z Komendy Miejskiej PSP we Włocławku, którzy wchodzą w skład Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego „Włocławek-1". 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

lubieńlubień

1 0

szkoda ze lodu nie było :) 10:17, 12.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA