Zamknij
REKLAMA

Poszkodowani przez przymrozki mogą składać wnioski w urzędzie

19:30, 12.04.2018 | K.P.
REKLAMA
Skomentuj
Druki wniosków dostępne są w Urzędzie Gminy Włocławek w pokoju nr 8 lub na stronie internetowej www.gmina.wloclawek.pl. Zdjęcie ilustracyjne. fot. depositphotos.com

Wójt Gminy Włocławek zwróciła się do Wojewody Kujawsko-Pomorskiego z wnioskiem o powołanie komisji ds. szacowania strat spowodowanych niekorzystnym zjawiskiem atmosferycznym. Chodzi o skutki wiosennych przymrozków.

Do 24 kwietnia 2018 roku (pok. nr 8 UG Włocławek przy ul. Królewieckiej) poszkodowani rolnicy mogą składać wnioski w tej sprawie.

- W zgłoszeniu należy podać wszystkie uprawy w gospodarstwie rolnym, aby ogólny areał zasiewu był zgodny z wnioskiem składanym do ARiMR o dopłaty w 2018 roku. Ponadto rolnicy posiadający hodowlę, muszą wpisać ilość sprzedanych zwierząt z 3 ostatnich lat oraz w roku wystąpienia szkód. Należy uwzględnić całość produkcji rolniczej, zarówno roślinnej, jak i zwierzęcej w gospodarstwie rolnym, prowadzonej w roku szacowania, niezależnie od stopnia zniszczenia. Rolnicy, którzy planują zaoranie plantacji, powinni zgłosić likwidację uprawy w Urzędzie Gminy. Zgodnie z regulaminem działania terenowych komisji, szacowania szkód dokonuje się do czasu zbioru plonu głównej uprawy lub jej likwidacji - informuje UG Włocławek.

Warunkiem sporządzenia przez komisję protokołu z szacowania strat w uprawach rolnych jest złożenie przez rolnika wniosku w odpowiednim terminie. Na podstawie wniosku oraz wizyty w terenie wypełniony zostanie protokół. Szacowanie szkód nastąpi niezwłocznie po powołaniu przez Wojewodę Kujawsko – Pomorskiego komisji do spraw szacowania strat przez przymrozki wiosenne.

Druki wniosków dostępne są w Urzędzie Gminy Włocławek w pokoju nr 8 lub na stronie internetowej www.gmina.wloclawek.pl.

(K.P.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone