REKLAMA

19-latek spowodował kolizję i stracił prawko. Policjanci uznali, że stwarza zagrożenie

09:27, 16.03.2017 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
19-letni kierowca volkswagena wjechał prosto pod maskę renault. Fot. KPP Lipno

Na skrzyżowaniu ulic Skępskiej i Spółdzielczej w Lipnie doszło do zderzenia trzech aut. Dwoje pasażerów samochodu, którego kierowca nie ustąpił pierwszeństwa innemu pojazdowi, trafiło do szpitala.

Kierowca volkswagena, jadąc ul. Skępską, podczas wykonywania skrętu w lewo, w ul. Spółdzielczą, nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającemu z przeciwka kierowcy renault i wjechał mu prosto pod maskę. W wyniku zderzenia volkswagen uderzył jeszcze w prawidłowo poruszającego się ul. Spółdzielczą forda.

Wszyscy uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu, zatrzymali 19-letniemu kierowcy z Radomic prawo jazdy.

- Prawo jazdy można stracić nie tylko za prowadzenie auta po alkoholu, czy przekroczenie prędkości o więcej niż 50km w obszarze zabudowanym. Policjanci zatrzymają dokument także wtedy, gdy pojazdem będziemy przewozić ponadnormatywną liczbę osób, albo nasza jazda będzie zagrażać bezpieczeństwu w ruchu drogowym – wyjaśnia sierż. szt. Małgorzata Małkinska z KPP w Lipnie.

Policjanci skierują wniosek do sądu o ukaranie mieszkańca Radomic. Za powstałe w wyniku kolizji uszkodzenia zatrzymali też dowody rejestracyjne jego volkswagena oraz renault, w które uderzył.

W wyniku zdarzenia dwoje pasażerów volkswagena odniosło obrażenia. Choć nie były one poważne, oboje przewieziono do szpitala.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017