Zamknij
REKLAMA

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany! Wszystko dzięki anonimowemu zgłoszeniu

18:00, 11.11.2017 | D.W.
REKLAMA
Skomentuj
Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że ma wydany przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący do 2019 roku. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. depositphotos.com

Tylko dzięki czujności jednego z mieszkańców, policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna, mimo posiadanego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi, postanowił wyjechać na drogę. Na domiar złego, w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu.

W czwartek, 9 listopada, dyżurny aleksandrowskiej komendy policji otrzymał anonimowe zgłoszenie, z którego wynikało, że ulicami Ciechocinka porusza się mężczyzna, co do którego trzeźwości zgłaszający miał poważne wątpliwości. Policjanci udali się na miejsce i zatrzymali opisanego w zgłoszeniu mężczyznę. Jak się okazało, kierowca, pomimo 2 promili w organizmie, postanowił wsiąść za kierownicę. 

-  Informacja natychmiast została przekazana patrolom policyjnym będącym w służbie. Chwilę później policjanci zatrzymali wskazanego kierującego. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że ma wydany przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący do 2019 roku - mówi mł. asp. Marta Białkowska-Błachowicz, oficer prasowy KPP w Aleksandrowie Kuj.

Mieszkańcowi Ciechocinka grozi teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Do zatrzymania doszło dzięki temu, że w sprawę zaangażowała się postronna osoba. To ona zauważyła kierowcę, który wzbudził jej podejrzenia.

olicja przypomina, że pijany kierowca na drodze stwarza bardzo duże niebezpieczeństwo, dlatego eliminacja z ruchu takich osób jest priorytetem dla policjantów. Jak podkreślają, często zdarza się tak, że w tych działaniach mundurowi są wspierani przez przypadkowe osoby,  które informują, gdzie i jakim autem jedzie pijany kierowca.

(D.W.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

POLAK1POLAK1

2 0

Nie wiem co kieruje ludźmi ? adrenalina ? głupota ? czy myślenie typu nie złapią mnie przecież ? 09:22, 12.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

polak2polak2

3 0

niektórymi kieruje ...immunitet . 11:19, 12.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2018