Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
12:16, 16.02.2021
W latach 2004-2008 również potężne kredyty inwestycyjne były udzielane we frankach szwajcarskich. Dlaczego nie jest o nich tak głośno? Czy w tych sprawach jest szansa na wygranie procesu sądowego z bankiem?
00:01, 25.01.2021
Po podjęciu decyzji o pozwaniu banku na kredytobiorcę czeka kolejna kwestia do rozważenia. Czy pozwać bank w miejscu jego siedziby, co najczęściej będzie oznaczało Sąd Okręgowy w Warszawie, czy też kierować pozew do sądu swojego miejsca zamieszkania?
08:37, 05.01.2021
Sprawę frankową można wygrać na dwa sposoby – bądź przez unieważnienie umowy w całości, bądź przez jej tzw. „odfrankowanie”. Na czym polega jedno i drugie rozwiązanie, jakie ma plusy i minusy oraz kto decyduje o tym czy umowa kredytu powinna być unieważniona czy odfrankowana?
08:13, 21.12.2020
Minął tydzień od dnia podania do publicznej wiadomości stanowiska KNF w sprawie kredytów frankowych, tj. wyjścia z propozycją przekształcenia tych umów w tradycyjne kredyty złotowe oprocentowane na stopie WIBOR. Wypowiedziało się już w tej kwestii wiele osób i instytucji jednak faktycznie jesteśmy ciągle w punkcie wyjścia. Obecnie dalsze działania zależą od zarządów banków. Pytanie czy zdecydują się one na wyjście z propozycją ugodową do swoich klientów. Potem pojawi się pytanie – czy owi klienci zaproponowane ugody zaakceptują.
08:00, 02.12.2020
Czy rzeczywiście w czasie pandemii pozbawieni jesteśmy możliwości decydowania i wpływu na swoje życie? Zachowując realność myślenia i nie popadając w huraoptymizm wciąż dużo możemy zrobić i wciąż mamy wybór w wielu obszarach.
00:01, 01.12.2020
Proces sądowego unieważnienia umowy kredytu frankowego trwa zazwyczaj kilka lat. Do tej pory sąd zastanawiał się nad wieloma kwestiami prawnymi, przesłuchiwał kredytobiorców, świadków, a w przypadku odfrankowania powoływał dowód z opinii biegłego. A co jeśli doczekaliśmy się czasu, kiedy umowy będą unieważniane na jednej rozprawie albo nawet bez przeprowadzenia żadnej rozprawy?
12:40, 11.12.2019
Do włocławskiego Centrum Mediacji najczęściej trafiają pary zdecydowane na rozstanie. Konflikt między nimi zazwyczaj jest bardzo zaogniony, każde jest przekonane do swoich racji, emocje biorą górę i pojawia się chęć zemsty, „dokopania" byłemu partnerowi czy partnerce. Bezbronnymi ofiarami tej sytuacji zawsze są dzieci, które za wojnę dorosłych płacą najwyższą cenę. Najczęściej jego potrzeby odchodzą na plan dalszy, dając pierwszeństwo walce rodziców. Niektórym rozstającym się parom udaje się w mniejszym lub większym stopniu oszczędzić dziecko w konflikcie, inni nie radzą sobie z tym zadaniem. Jeszcze inni są nawet gotowi poświęcić dobro dziecka, bo tak bardzo pochłania ich myśl o zwycięstwie nad partnerem.
12:53, 11.10.2019
Tak, jak w każdej dziedzinie również i na temat SEO można znaleźć mijające się z prawdą stwierdzenia. Tworzenie się mitów jest czymś normalnym i nie mamy wpływu na to, czy na dany temat nie będą one wymyślane, jednak można zapobiec temu, aby liczba osób w nie wierząca malała.
07:42, 25.09.2019
Bardzo wrażliwą kwestią, budzącą liczne problemy, a zarazem niezmiernie ważną w kontekście wykonywanej pracy, jest nadzór na korespondencją wymienianą w ramach wykonywanych w pracy obowiązków, za pomocą poczty elektronicznej.
4
00:00, 01.08.2019
Gdy rodzice żądają alimentów do swoich dorosłych dzieci, najczęściej budzi to społeczny sprzeciw. Za takimi żądaniami często stoją jednak prawdziwe dramaty i wieloletnie zaniedbania rodzinnych relacji. Czy ojciec alkoholik może żądać pieniędzy od dobrze zarabiającej córki? Czy matka, która oddała syna do placówki opiekuńczej, może oczekiwać od niego pomocy finansowej na starość? Wyjaśniamy.
8
08:42, 15.07.2019
Kredytobiorcy otrzymali od Banku kwotę 383 723,75 zł w roku 2007. Do stycznia 2019 r. spłacili 340 586,61 zł. Mimo to na dzień dzisiejszy kapitał kredytu w złotówkach wynosi 429 910,34 zł. Brzmi absurdalnie? To nie wszystko... kwota kapitału kredytu jest kwotą zmienną i ostatecznie kredytobiorcy nie wiedzą ile wyniesie ich zobowiązanie w całym okresie kredytowania, tj. do roku 2037. Kredyty waloryzowane kursem franka szwajcarskiego spędzają sen z powiek wielu rodzinom. Jak się z tym problemem uporać? Jakie podjąć kroki aby położyć kres tej absurdalnej sytuacji? Od lat „pionierzy” podejmują się walki sądowej z bankami. Do tej pory była to wycieczka w nieznane. Wiele jednak wskazuje na to, że szlaki zostały przetarte.
10
00:00, 12.06.2019
Wypłacane przez ubezpieczycieli kwoty odszkodowania czy zadośćuczynienia często są zbyt niskie, dlatego osoby poszkodowane dochodzą sprawiedliwości w sądzie. O ile sprawa jest prowadzona profesjonalnie, najczęściej udaje się uzyskać wyższe świadczenia.
3
00:00, 26.04.2019
Osoby, które zaciągnęły kredyt waloryzowany kursem franka szwajcarskiego od lat walczą o rozwiązanie swojego problemu przed sądami powszechnymi w całej Polsce. Samo zagadnienie jest bardzo skomplikowane i stanowi wyzwanie zarówno dla pełnomocników, którzy reprezentują strony jak i dla samych składów orzekających. Teoretycznie badamy każdy przypadek z osobna. Jednak nie da się przejść do porządku dziennego nad faktem, że problem dotyka szerokich grup społecznych.
2
00:00, 24.04.2019
Powiedzmy sobie od razu szczerze: poza ludźmi wyjątkowo uzdolnionymi, typowy Kowalski raczej sam nie nauczy się języka obcego. W każdym razie nie szybko i nie dobrze. To jednak nie oznacza, iż nie warto samodzielnie dążyć do opanowania, na przykład, języka angielskiego. Mnóstwo naszych uczniów to osoby, które wiele rozumieją i mają za sobą często lata nauki, ale trafiają do nas, bo nadal nie pokonały bariery mówienia, czy też raczej niemówienia.
10:30, 11.02.2019
Niedawno minęła kolejna rocznica czarnego czwartku, kiedy to Bank Centralny Szwajcarii uwolnił kurs CHF w stosunku do Euro, a zobowiązania rzeszy polskich kredytobiorców znacznie wzrosły. Dziś kurs franka szwajcarskiego do złotego ustabilizował się i nie wykazuje tak dużych wahań jak kilka lat temu.