Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
12:40, 11.12.2019
Do włocławskiego Centrum Mediacji najczęściej trafiają pary zdecydowane na rozstanie. Konflikt między nimi zazwyczaj jest bardzo zaogniony, każde jest przekonane do swoich racji, emocje biorą górę i pojawia się chęć zemsty, „dokopania" byłemu partnerowi czy partnerce. Bezbronnymi ofiarami tej sytuacji zawsze są dzieci, które za wojnę dorosłych płacą najwyższą cenę. Najczęściej jego potrzeby odchodzą na plan dalszy, dając pierwszeństwo walce rodziców. Niektórym rozstającym się parom udaje się w mniejszym lub większym stopniu oszczędzić dziecko w konflikcie, inni nie radzą sobie z tym zadaniem. Jeszcze inni są nawet gotowi poświęcić dobro dziecka, bo tak bardzo pochłania ich myśl o zwycięstwie nad partnerem.
12:53, 11.10.2019
Tak, jak w każdej dziedzinie również i na temat SEO można znaleźć mijające się z prawdą stwierdzenia. Tworzenie się mitów jest czymś normalnym i nie mamy wpływu na to, czy na dany temat nie będą one wymyślane, jednak można zapobiec temu, aby liczba osób w nie wierząca malała.
07:42, 25.09.2019
Bardzo wrażliwą kwestią, budzącą liczne problemy, a zarazem niezmiernie ważną w kontekście wykonywanej pracy, jest nadzór na korespondencją wymienianą w ramach wykonywanych w pracy obowiązków, za pomocą poczty elektronicznej.
4
00:00, 01.08.2019
Gdy rodzice żądają alimentów do swoich dorosłych dzieci, najczęściej budzi to społeczny sprzeciw. Za takimi żądaniami często stoją jednak prawdziwe dramaty i wieloletnie zaniedbania rodzinnych relacji. Czy ojciec alkoholik może żądać pieniędzy od dobrze zarabiającej córki? Czy matka, która oddała syna do placówki opiekuńczej, może oczekiwać od niego pomocy finansowej na starość? Wyjaśniamy.
8
08:42, 15.07.2019
Kredytobiorcy otrzymali od Banku kwotę 383 723,75 zł w roku 2007. Do stycznia 2019 r. spłacili 340 586,61 zł. Mimo to na dzień dzisiejszy kapitał kredytu w złotówkach wynosi 429 910,34 zł. Brzmi absurdalnie? To nie wszystko... kwota kapitału kredytu jest kwotą zmienną i ostatecznie kredytobiorcy nie wiedzą ile wyniesie ich zobowiązanie w całym okresie kredytowania, tj. do roku 2037. Kredyty waloryzowane kursem franka szwajcarskiego spędzają sen z powiek wielu rodzinom. Jak się z tym problemem uporać? Jakie podjąć kroki aby położyć kres tej absurdalnej sytuacji? Od lat „pionierzy” podejmują się walki sądowej z bankami. Do tej pory była to wycieczka w nieznane. Wiele jednak wskazuje na to, że szlaki zostały przetarte.
10
00:00, 12.06.2019
Wypłacane przez ubezpieczycieli kwoty odszkodowania czy zadośćuczynienia często są zbyt niskie, dlatego osoby poszkodowane dochodzą sprawiedliwości w sądzie. O ile sprawa jest prowadzona profesjonalnie, najczęściej udaje się uzyskać wyższe świadczenia.
3
00:00, 26.04.2019
Osoby, które zaciągnęły kredyt waloryzowany kursem franka szwajcarskiego od lat walczą o rozwiązanie swojego problemu przed sądami powszechnymi w całej Polsce. Samo zagadnienie jest bardzo skomplikowane i stanowi wyzwanie zarówno dla pełnomocników, którzy reprezentują strony jak i dla samych składów orzekających. Teoretycznie badamy każdy przypadek z osobna. Jednak nie da się przejść do porządku dziennego nad faktem, że problem dotyka szerokich grup społecznych.
2
00:00, 24.04.2019
Powiedzmy sobie od razu szczerze: poza ludźmi wyjątkowo uzdolnionymi, typowy Kowalski raczej sam nie nauczy się języka obcego. W każdym razie nie szybko i nie dobrze. To jednak nie oznacza, iż nie warto samodzielnie dążyć do opanowania, na przykład, języka angielskiego. Mnóstwo naszych uczniów to osoby, które wiele rozumieją i mają za sobą często lata nauki, ale trafiają do nas, bo nadal nie pokonały bariery mówienia, czy też raczej niemówienia.
10:30, 11.02.2019
Niedawno minęła kolejna rocznica czarnego czwartku, kiedy to Bank Centralny Szwajcarii uwolnił kurs CHF w stosunku do Euro, a zobowiązania rzeszy polskich kredytobiorców znacznie wzrosły. Dziś kurs franka szwajcarskiego do złotego ustabilizował się i nie wykazuje tak dużych wahań jak kilka lat temu.
3
20:00, 06.08.2018
Bez ciała i bez pieniędzy nie możemy funkcjonować w świecie materii. Negowanie jednego bądź drugiego jest dla nas wielce szkodliwe, są to naczynia połączone. Ludzie biznesu szanują jednak pieniądze zawsze, choć nie zawsze ciało. Ciało to symbolicznie nasza podświadomość”. Dlaczego pieniądze pozostają w sferze marzeń większości ludzi i nigdy się nie materializują? Dlaczego nie potrafimy przyjmować od życia dobrych rzeczy? Jakie znaczenie miała relacja z mamą i tatą dla rozwoju naszego biznesu? Co to znaczy, że ludzie są naszym lustrzanym odbiciem? O tym Małgorzata Gąska*, BeautyMental Coach, w rozmowie z Magdaleną Koźmalą z portalu Businessandprestige.pl
REKLAMA
15
11:10, 12.07.2018
Drobny incydent na drodze może mieć poważne konsekwencje, gdy uczestnicy ruchu drogowego nie potrafią zapanować nad swoimi emocjami. W tym przypadku Sąd Rejonowy we Włocławku nie miał wątpliwości, że nerwowy kierowca posunął się za daleko.
2
10:57, 08.11.2017
Od momentu, kiedy poznałam " Porozumienie bez przemocy" Marshalla Rosenberga integruję je w swoim życiu; w pracy, na szkoleniach, w rodzinie. Gdy zostałam mamą, z mniejszymi i większymi sukcesami oraz „coraz lepszymi porażkami” integruję porozumienie w relacji z dziećmi. Widząc zmiany i wzbogacenie życia, jakie daje porozumienie, od 10 lat przedstawiam je nie tylko w biznesie (korporacjach, rodzinnych firmach..), ale i w instytucjach (uniwersytetach, placówkach służby zdrowia...), rodzinach, szkołach i przedszkolach.Wielokrotnie słyszałam od dorosłych „Gdybym wiedział(a) to wcześniej, to... dalej rozmawiałabym z kuzynką, nie rozstał się z żoną, inaczej ułożyła sobie relacje w pracy i domu etc.- mówi Katarzyna Dworaczyk.
2
08:47, 12.09.2017
Niewiara w siebie, niska samoocena, poczucie bycia gorszym, brzydszym, odrzuconym, nic nie wartym. Jeżeli i Tobie takie emocje towarzyszą w życiu to znak, że w Twojej podświadomości działa sabotażysta, hejter czyli negatywny wzorzec, zapisany tam bardzo dawno temu. Jak z nim walczyć ? Pomóc może ...lustro.
5
11:26, 27.07.2017
„Zrobiłam botoks, przedłużyłam rzęsy, wymieniłam garderobę i po pierwszej euforii nie zostało nawet śladu. Znowu czuje się nieatrakcyjna. Gdzie jest to obiecane piękno?”- te słowa pełne żalu usłyszałam od 35-letniej Beaty, która pojawiła się na moich warsztatach. I choć ja widziałam w niej ładną, atrakcyjną dziewczynę, ona tego samego nie potrafiła powiedzieć o sobie , pielęgnując w sobie narastającą frustrację. Beata nie wiedziała jeszcze ,że piękno to uczucia , które aktualnie doświadczamy...
4
14:30, 20.07.2017
Umowa rzecz święta (nawet jak napisana drobnym druczkiem), a bezwzględne egzekwowanie jej zapisów jest prawem każdej ze stron (zwłaszcza tej ekonomicznie silniejszej). Drobne przeoczenie może szybko doprowadzić do poważnych tarapatów. Nie wierzycie? Przeczytajcie.