Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
10:30, 11.02.2019
Niedawno minęła kolejna rocznica czarnego czwartku, kiedy to Bank Centralny Szwajcarii uwolnił kurs CHF w stosunku do Euro, a zobowiązania rzeszy polskich kredytobiorców znacznie wzrosły. Dziś kurs franka szwajcarskiego do złotego ustabilizował się i nie wykazuje tak dużych wahań jak kilka lat temu.
3
20:00, 06.08.2018
Bez ciała i bez pieniędzy nie możemy funkcjonować w świecie materii. Negowanie jednego bądź drugiego jest dla nas wielce szkodliwe, są to naczynia połączone. Ludzie biznesu szanują jednak pieniądze zawsze, choć nie zawsze ciało. Ciało to symbolicznie nasza podświadomość”. Dlaczego pieniądze pozostają w sferze marzeń większości ludzi i nigdy się nie materializują? Dlaczego nie potrafimy przyjmować od życia dobrych rzeczy? Jakie znaczenie miała relacja z mamą i tatą dla rozwoju naszego biznesu? Co to znaczy, że ludzie są naszym lustrzanym odbiciem? O tym Małgorzata Gąska*, BeautyMental Coach, w rozmowie z Magdaleną Koźmalą z portalu Businessandprestige.pl
15
11:10, 12.07.2018
Drobny incydent na drodze może mieć poważne konsekwencje, gdy uczestnicy ruchu drogowego nie potrafią zapanować nad swoimi emocjami. W tym przypadku Sąd Rejonowy we Włocławku nie miał wątpliwości, że nerwowy kierowca posunął się za daleko.
2
10:57, 08.11.2017
Od momentu, kiedy poznałam " Porozumienie bez przemocy" Marshalla Rosenberga integruję je w swoim życiu; w pracy, na szkoleniach, w rodzinie. Gdy zostałam mamą, z mniejszymi i większymi sukcesami oraz „coraz lepszymi porażkami” integruję porozumienie w relacji z dziećmi. Widząc zmiany i wzbogacenie życia, jakie daje porozumienie, od 10 lat przedstawiam je nie tylko w biznesie (korporacjach, rodzinnych firmach..), ale i w instytucjach (uniwersytetach, placówkach służby zdrowia...), rodzinach, szkołach i przedszkolach.Wielokrotnie słyszałam od dorosłych „Gdybym wiedział(a) to wcześniej, to... dalej rozmawiałabym z kuzynką, nie rozstał się z żoną, inaczej ułożyła sobie relacje w pracy i domu etc.- mówi Katarzyna Dworaczyk.
2
08:47, 12.09.2017
Niewiara w siebie, niska samoocena, poczucie bycia gorszym, brzydszym, odrzuconym, nic nie wartym. Jeżeli i Tobie takie emocje towarzyszą w życiu to znak, że w Twojej podświadomości działa sabotażysta, hejter czyli negatywny wzorzec, zapisany tam bardzo dawno temu. Jak z nim walczyć ? Pomóc może ...lustro.
5
11:26, 27.07.2017
„Zrobiłam botoks, przedłużyłam rzęsy, wymieniłam garderobę i po pierwszej euforii nie zostało nawet śladu. Znowu czuje się nieatrakcyjna. Gdzie jest to obiecane piękno?”- te słowa pełne żalu usłyszałam od 35-letniej Beaty, która pojawiła się na moich warsztatach. I choć ja widziałam w niej ładną, atrakcyjną dziewczynę, ona tego samego nie potrafiła powiedzieć o sobie , pielęgnując w sobie narastającą frustrację. Beata nie wiedziała jeszcze ,że piękno to uczucia , które aktualnie doświadczamy...
3
14:30, 20.07.2017
Umowa rzecz święta (nawet jak napisana drobnym druczkiem), a bezwzględne egzekwowanie jej zapisów jest prawem każdej ze stron (zwłaszcza tej ekonomicznie silniejszej). Drobne przeoczenie może szybko doprowadzić do poważnych tarapatów. Nie wierzycie? Przeczytajcie.
4
09:26, 24.04.2017
Portale społecznościowe w sposób trwały wpisały się już w naszą rzeczywistość. Niektórzy w celu zdobycia dużej liczby "lajków" i uzyskania aprobaty internetowej społeczności są w stanie zrobić wiele, nawet kosztem własnych dzieci. W tym pędzie do popularności sąd postawił w końcu wyraźną granicę.
09:05, 22.04.2017
Dziś coś na temat odwiecznego pytania: „co zrobić by się chciało tak jak się nie chce?” I…patrzymy jak innym się udaje realizować swoje plany, a my w tym samym miejscu co jakiś czas temu. I tysiące racjonalizacji, dlaczego nam się nie udaje.
08:23, 11.04.2017
Czy bezwzględna walka w sądzie o swoje racje jest zawsze najlepszym rozwiązaniem? Czy są sprawy, w których ugoda jest prawdziwym zwycięstwem? Skąd w nas taka niechęć do kompromisów?
REKLAMA
6
12:00, 03.04.2017
Droga Redakcjo, nie wiem, gdzie szukać pomocy. Jest bardzo ciężko. Codziennie walczę o dostęp do dziecka. W domu nie mam miejsca dla mnie. Wszystko jest zawalone rzeczami żony i jej pomysłów na urządzenie mieszkania, wspieranej przez teściową.
11:19, 01.04.2017
Bieganie jest prostą receptą na odchudzanie, zachowanie dobrego samopoczucia, czy poprawę kondycji. Pamiętajcie jednak, że jeśli nie przygotujemy się właściwie do rozpoczęcia tej aktywności lub trening będzie zbyt ciężki czy monotonny możemy nabawić się przewlekłych bólów kolan.
15
14:55, 21.03.2017
Droga Agato, pozwoliłam sobie napisać, bo nie mam odwagi prosić nikogo wprost o wsparcie. Czuje się zagubiona. Ciągną się za mną dawne historie. W dzieciństwie byłam zgwałcona przez ojca alkoholika. Mieszkałam w małej miejscowości pod Włocławkiem. Uciekłam z domu
2
08:09, 08.03.2017
No, to dziś otwieramy wrota zakazanej jaskini. Nie będzie łatwo. No bo jak, gdy się własną płeć obrabia!? I żeby było bardziej obrazowo swoją uwagę pokieruję na dwie skrajne sytuacje: kobiety mocy i kobiety pokutnice. Oczywiście świat nie jest czarny i biały. Oparty jest na przestrzeni między bielą i czernią. Jednak tu dla zobrazowania zjawisko posłużę się stanami krańcowymi. Ty wybierasz, co w Tobie zawibruje.
3
19:29, 13.02.2017
Kocha, nie kocha, kocha, nie kocha….pamiętacie takie zabawy z obrywaniem np. płatków kwiatka? Czasy może i się zmieniły, jednak dylemat pozostał. I wciąż zadajemy sobie pytanie o miłość w różnych sytuacjach życiowych. Czy on mnie kocha, czy ja go kocham? Po czym poznać, że to jest to? Dlaczego te pytania zaprzątają naszą uwagę?
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone