Zamknij
REKLAMA

Włocławski Rower Miejski. Jak działa? Gdzie wypożyczyć? Cennik

12:00, 03.03.2021 | N.S.
Skomentuj Sezon Włoweru trwa od 1 marca do 30 listopada. Fot. Natalia Seklecka
REKLAMA

Włocławski Rower Miejski, czyli Włower wrócił na ulice 1 marca. Sprawdź, jak działa, gdzie są zlokalizowane stacje i jaki jest cennik.

Sezon roweru miejskiego we Włocławku trwa od 1 marca do 30 listopada. Operatorem systemu jest konsorcjum firm Orange i Roovee.

Jak działa Włocławski Rower Miejski?

Aby wypożyczyć Włower, należy na swoim telefonie zainstalować aplikację Roovee, a następnie założyć konto użytkownika.

Przed pierwszym przejazdem konieczne jest zasilenie wirtualnego konta przelewem lub kartą płatniczą. Kwota zasilenia nie może być mniejsza niż 10 zł.

Po wypełnieniu tych "formalności" można już wypożyczyć rower miejski i ruszyć w trasę po Włocławku.

Jak wypożyczyć Włower?

Wypożyczenie Włocławskiego Roweru Miejskiego jest bardzo łatwe. Wystarczy zeskanować QR kod wybranego jednośladu. Można go znaleźć w dwóch miejscach - na kierownicy oraz na blokadzie tylnego koła.

Przed ruszeniem w drogę, należy upewnić się, czy blokada tylnego koła jest podniesiona. Inaczej z jazdy nici.

Po zakończeniu przejażdżki wystarczy zamknąć blokadę tylnego koła Włoweru. System automatycznie zakończy przejazd.

[WIDEO]2302[/WIDEO]

Gdzie wypożyczyć Włocławski Rower Miejski? Gdzie są stacje?

We Włocławku znajduje się obecnie ponad 40 stacji Włoweru - ROOVEE PARK. Część z nich to klasyczne stacje ze stojakami, a część - wirtualne (bez stojaków).

Do 39 miejsc postojowych dostępnych w poprzednim sezonie w tym roku dodano trzy kolejne - dwa przy Anwilu (przy biurowcu i ostatniej bramie) oraz przy Hali Mistrzów. Mapę wszystkich stacji Włoweru znajdziesz TUTAJ.

Na mapie udostępnionej na stronie Włoweru, a także w aplikacji oznaczone są wolne rowery. Wyróżnione są przy tym jednoślady z fotelikami dziecięcymi i bez nich. Dzięki temu użytkownik, który chce wypożyczyć miejski rower, wie, czy znajdzie go na danej stacji.

System Włocławskiego Roweru Miejskiego dopuszcza możliwość zakończenia przejazdu i pozostawienia pojazdu poza wyznaczonymi stacjami. Naliczana jest przy tym dodatkowa opłata (patrz w sekcji Włower - cennik). Osoba wypożyczająca rower pozostawiony poza stacją (jeśli po zakończeniu jazdy zaparkuje go na stacji) otrzymuje natomiast na swoje konto finansowy bonus do wykorzystania w aplikacji.

Włower - cennik

Aby rozpocząć korzystanie z roweru miejskiego, należy wpłacić na konto użytkownika przynajmniej 10 zł. Jest to minimalna kwota, przy której można rozpocząć przejazd. Kiedy środków jest mniej, należy ponownie doładować konto. Inaczej nie uda się wypożyczyć Włoweru.

Pierwszych 20 minut jazdy Włocławskim Rowerem Miejskim jest darmowe. Za kolejnych 40 minut trzeba zapłacić 1 zł. Tyle samo kosztuje druga godzina jazdy.

W kolejnych godzinach stawki za jazdę Włowerem rosną. Trzecia godzina to koszt 2 zł, a czwarta i każda kolejna - 3 zł.

Od sezonu 2020 w cenniku Włocławskiego Roweru Miejskiego pojawił się również abonament turystyczny "Plan 12 godzin". Umożliwia on zarezerwowanie jednośladu na cały dzień (12 godzin) za 10 zł. Włower wypożyczony w ramach takiego abonamentu jest niedostępny dla innych użytkowników nawet po zaparkowaniu go np. przed restauracją czy muzeum.

Za pozostawienie miejskiego jednośladu poza stacją ROOVEE PARK naliczana jest opłata w wysokości 5 zł. Z kolei za odstawienie roweru pozostawionego poza stacją do ROOVEE PARKu użytkownik dostaje na swoje konto 4 zł.

Cennik przewiduje również kary finansowe za pozostawienie  miejskiego jednośladu poza granicami funkcjonowania Włocławskiego Roweru Miejskiego. Jeśli Włower zostanie pozostawiony do 20 km za miastem, opłata wyniesie 200 zł, jeśli dalej - 5 tys. zł.

Włower w czasie pandemii. Jak korzystać?

Na stronie internetowej Włocławskiego Roweru Miejskiego można znaleźć informacje dotyczące korzystania z miejskich jednośladów w czasie pandemii koronawirusa.

Operator systemu zaleca samodzielne dezynfekowanie Włowerów, korzystanie z rękawiczek jednorazowych, a także zasłaniania ust i nosa maseczkami. Dodatkowo użytkownicy powinni zachować dystans społeczny.

Włocławski Rower Miejski - jak zgłosić awarię lub problem?

Wszelkie problemy z Włowerem można zgłaszać do Biura Obsługi Klienta. Wystarczy zadzwonić pod numer: 88 77 66 833 lub wysłać e-mail pod adres: [email protected].

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (8)

LgbtLgbt

3 1

Ja biorę włower z pod anwilu i jerzdże sobie po zakrencie teraz czekam na chulajnogi 12:11, 03.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

!!!!!!!!!!

4 2

Ulice we Włocławku dziurawe jak ser szwajcarski z Placem wolności włącznie , a tu szczucie łowełami ....? 12:24, 03.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MazurMazur

4 1

Pytanie do urzędników wszystkich jednostek UM. Jak Wam się pracuje? Czy to prawda, że duża część pracowników niższego szczebla myśli o porzuceniu pracy? Jakie są powody? 12:39, 03.03.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MONEY MONEY

0 0

JAK SĄ POD STOŁKIEM KORUPCJE NIE ZWOLNIĄ SIE ;) 15:06, 03.03.2021


WeronaWerona

4 1

A jak nasz przywódca od rowerów w urzędzie miasta a teraz kawiarenka - 2 etaty !? 13:00, 03.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

abcdabcd

3 0

Dobrze by było poprawić rączki przy siodełkach rowerowych bo nie idzie ani obniżyć ani podwyższyć siodełka bo bardzo ciężko jest odpiąć dane siodełko 13:52, 03.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Zdalny JanekZdalny Janek

3 1

Kiedy włodarze zmuszą wykonawcę aby zaczął sprzątać pas drogowy i zamiatać piach przy krawężnikach zgodnie z umową jaką zawarli ?
Czy ta firma jest pod szczególną ochroną i czy może brać nasze publiczne pieniądze nie wykonując zapisów umowy ??? 14:24, 03.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PoludniePoludnie

0 1

A czy rowery są dezynfekowane po każdej przejażdżce jest epidemia 18:37, 03.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%