Zamknij
REKLAMA

Kąpieliska we Włocławku i regionie. Czy można się kąpać? [JAKOŚĆ WODY]

13.00, 19.07.2022 .
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. fot. archiwum
REKLAMA

We Włocławku oraz najbliżej okolic jest sześć kąpielisk strzeżonych przez ratowników z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jakość wody jest na bieżąco badana przez sanepid. Znamy wyniki ostatnich testów. 

W naszym mieście są dwie plaże, które są popularne wśród włocławian. W regionie powiatu włocławskiego są jeszcze cztery kąpieliska. Wyjazd nad jezioro to popularna rozrywka w trakcie wakacji. Warto wiedzieć, jakiej jakości jest woda. 

W większości miejsc sezon kąpieliskowy trwa od połowy czerwca lub ostatniego weekendu czerwca, a kończy się najczęściej 31 sierpnia. 

Kąpielisko nad jeziorem Czarnym

Kąpielisko nad jeziorem Czarnym jest położone w granicach administracyjnych Włocławka. To najpopularniejsza opcja wypoczynku w naszym mieście podczas wakacji. Teren plaży jest ogrodzony, a kąpielisko kończy się wraz z pomostami oraz bojami, a bezpieczeństwa strzegą ratownicy.

W ramach udogodnień można znaleźć: kosze na śmieci, parking dla rowerów oraz sanitariaty. Nad jeziorem Czarnym istnieje bogata opcja rozrywki dla chętnych wodnych szaleństw. Dostępne są WakePark, park linowy, plac zabaw dla dzieci, wodny plac zabaw, punkt gastronomiczny oraz wypożyczalnia sprzętu. 

Sezon na Czarnym trwa od 26 czerwca 2022 do 31 sierpnia 2022. Natomiast długość linii brzegowej wynosi 60 m. 

Jaki jest stan wody nad jeziorem Czarnym? 

Włocławski sanepid na bieżąco prowadzi kontrole stanu wody nad jeziorem. Według badania z piątku, 8 lipca jezioro Czarne jest przydatne do kąpieli. Natomiast według klasyfikacji z 2021 roku kąpielisko zostało zaklasyfikowane jako doskonałe. 

Kąpielisko miejskie nad jeziorem Wikaryjskim

Kąpielisko nad j. Wikaryjskim jest położone kilka kilometrów za Włocławkiem w otoczeniu lasów będących pod ochroną Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego. 

Plaże jest wyznaczona przez pomosty oraz boje. Nad jeziorem dostępne są kosze na śmieci, parking oraz sanitariaty, natomiast w sezonie letnim otwarta jest wypożyczalnia sprzętu pływającego. W wakacje plaży strzegą ratownicy z WOPR Włocławek. Jest też dostępne kąpielisko dla psów. 

Sezon nad j. Wikaryjskim trwa od 25 czerwca br. do 31 sierpnia br. Długość linii brzegowej to 60 m. 

Jaki jest stan wody nad jeziorem Wikaryjskim? 

Według badania z piątku, 8 lipca woda nad jeziorem Wikaryjskim jest zdatna do kąpieli. Kontrole przeprowadził włocławski sanepid. W klasyfikacji z 2021 plaża otrzymała notę "jakości doskonałej". 

Kąpielisko "Plaża Choceń" 

W Choceniu, nad jeziorem Borzymowskim położona jest "Plaża Choceń". Dojście do niej prowadzi ulica Jeziorna. Plaża jest piaszczysta, a teren kąpieliska został oznakowany bojkami. 

W ramach udogodnień są m.in: toalety, wydzielone miejsce na ognisko, natryski, czy kosze na śmieci. Teren plaży jest strzeżony przez ratowników. Sezon trwa od 25 czerwca do 28 sierpnia br. Długość linii brzegowej to 65 m. 

Jaki jest stan wody na kąpielisku w Choceniu? 

Według badania, które przeprowadził włocławski sanepid w piątek, 8 lipca woda jest oceniana jako zdatna do kąpieli. 

Kąpielisko "Plaża Miejska w Chodczu"

Kąpielisko na jeziorze Chodeckim położone jest w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie włocławskim, w pobliżu miasta Chodecz.

Plaża jest wyznaczona przez pomost, na kąpielisku znajdują się toalety i kosze na śmieci. W okresie letnim strzeżone jest przez wykwalifikowanych ratowników. Dodatkowo na miejscu można znaleźć wydzielone miejsce na grill lub ognisko oraz przebieralnie. 

Sezon trwa od 14 czerwca do 31 sierpnia. Długość linii brzegowej wynosi 70 m. 

Jaki jest stan wody na kąpielisku w Chodczu? 

Włocławski sanepid przeprowadził badanie w piątek, 8 lipca. Kontrola wykazała, że woda jest zdatna do kąpieli. 

Kąpielisko "Jezioro Chełmica" 

Kąpielisko "Jezioro Chełmica" położone jest w Chełmicy-Cukrowni, w gm. Fabianki. Plaża jest piaszczysta, otoczona drzewami, natomiast z jednej strony kąpielisko wyznacza drewniany pomost o długości 35 m. 

W odległości około 100 metrów od miejsca kąpieli znajduje się budynek z szatniami oraz sanitariatami. Dojście do plaży jest wyłożone kostką brukową, a w pobliżu znajduje się plac zabaw dla dzieci. Kąpielisko jest strzeżone przez ratowników wodnych. 

Sezon trwa od 1 lipca do 31 sierpnia, natomiast długość linii brzegowej wynosi 50 m. 

Jaki jest stan wody nad jeziorem Chełmica? 

Według ostatniego badania z piątku, 8 lipca woda jest zdatna do kąpieli. Kontrole przeprowadził włocławski sanepid. Klasyfikacja na 2021 rok oznaczyła jezioro jako "doskonałe". 

Kąpielisko "Lubieńskie"

Kąpielisko "Lubieńskie" położone jest w Lubieniu Kujawskim. To jedno z najpopularniejszych miejsc wypoczynku dla mieszkańców regionu w okresie wakacji. To też miejsce wielu imprez. 

W ramach udogodnień dostępne są m.in: toalety, przebieralnie, kosze na śmieci, wydzielone miejsce na grill lub ognisko. Bezpieczeństwa nad wodą pilnują ratownicy wodni. 

Sezon nad jeziorem trwa od 24 czerwca do 14 sierpnia. Długość linii brzegowej wynosi 50 m. 

Jaki jest stan wody nad jeziorem Lubieńskim? 

Włocławski sanepid nie stwierdził nad jeziorem zakwitu sinic oraz ryzyka pojawienia się makroalg i fitoplanktonu. Według badania z piątku, 8 lipca woda jest zdatna do kąpieli. Klasyfikacja na rok 2021 uznała jezioro za "doskonałe". 

Czytaj także:

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Ohyda! Ohyda!

6 0

Jakość doskonała to jest wtedy kiedy nikt w tej wodzie nie moczy swojego tyłka! Dlatego życzę wam wszystkim miłego chlapu chlapu w tym roztworze z ludzkich zadów.💩💩💩 16:56, 19.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wojt77Wojt77

1 0

Jak pissecie te artykuły? Nie sprawdzacie danych? Od kilku dni na stronie www.sk.gis.gov.pl jest podane plaża Choceń - woda nieprzydatna do kąpiel zakwit sinic. Sprawdźcie zanim coś napiszecie 12:28, 20.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%