Zamknij
REKLAMA

We Włocławku ciepło i bardzo ciepło. A kiedy będzie padać? Mamy prognozę

07:44, 06.06.2022 | Rafał Maszewski, synoptyk
Skomentuj
REKLAMA

We Włocławku w rozpoczynającym się tygodniu nie zabraknie ciepłych i bardzo ciepłych dni z temperaturą 23 i 24 stopnie, a w poniedziałek i weekend mogą być nawet gorące. 

Noce i poranki powinny być na ogół komfortowe termicznie lub lekko chłodne – nocą z poniedziałku na wtorek i z wtorku na środę temperatura prawdopodobnie nie spadnie poniżej 14, 15 stopni. 

Kiedy można spodziewać się deszczu we Włocławku?

Zwłaszcza we wtorek i czwartek może nieco mocniej popadać i zagrzmieć burza, poza tym deszcz możliwy jest sporadycznie pod koniec poniedziałku i w środę.

Generalnie słońce będzie się przeplatać z chmurami, których najwięcej będzie we wtorek. Słaby, okresami umiarkowany wiatr powieje przeważnie z sektora zachodniego.

Lekko obniżone ciśnienie atmosferyczne będzie w miarę stabilne.

Pogoda będzie przeważnie obojętna dla naszego samopoczucia i tylko we wtorek oraz czwartek warunki biometeorologiczne będą niekorzystne (rozdrażnienie i większa wrażliwość na ból).

Pojawiające się w niektóre dni opady będą przejściowo oczyszczać powietrze z alergenów środowiskowych – obecnie największe zagrożenie stanowi pyłek traw i zarodniki grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium, a w mniejszym stopniu pyłek szczawiu oraz zarodniki grzybów pleśniowych z rodzaju Alternaria.

(Rafał Maszewski, synoptyk)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%