Zamknij
REKLAMA

W tym tygodniu pogoda nam podokucza. Oto aktualna prognoza dla Włocławka

10:00, 27.06.2022 | Rafał Maszewski, synoptyk
Skomentuj
REKLAMA

Prognoza pogody dla Włocławka na najbliższy tydzień – przewaga bardzo gorącej pogody, ale lokalnie możliwe są również silniejsze burze.

We Włocławku w rozpoczętym tygodniu podokucza nam bardzo wysoka temperatura powietrza – najsilniejszy upał przypadnie prawdopodobnie na czwartek i piątek (35; 36 st.), ale istnieje ryzyko lokalnych silniejszych burz z możliwym gradem i silniejszym wiatrem.

We wtorek przed burzami gorąco, ale po nich może być nieco chłodniej. W środę z biegiem dnia coraz bardziej gorąco i coraz mniej chmur. W weekend powinno napłynąć nieco chłodniejsze powietrze, ale i tak będzie a ogół gorąco (26; 27 st.) i ze sporą dawką słońca.

Noce też będą ciężkie 

Przez większość tygodnia możemy mieć problem ze spokojnym nocnym wypoczynkiem, z uwagi na wysoką temperaturę powietrza 18; 20 st., a w nocy ze środy na czwartek i z czwartku na piątek temperatura w wielu miejscach nie spadnie poniżej 20 st. – tzw. noc tropikalna.

Wiatr powieje przeważnie z umiarkowaną prędkością z południowego wschodu, ale w weekend i we wtorek zmieni kierunek na północno zachodni. Ciśnienie atmosferyczne będzie się nieznacznie wahać na lekko obniżonym poziomie.

Pogoda będzie sprzyjać zapyleniu powietrza i jedynie po ewentualnych burzach powietrze przejściowo będzie pozbawione alergenów środowiskowych – najgroźniejszym będzie pyłek intensywnie pylących traw, w mniejszym stopniu pokrzywy i zarodników grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium i Alternaria.

[PYLKI]1656316844480[/PYLKI]

(Rafał Maszewski, synoptyk)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

XD XD

1 0

Rudobrody co najwyżej za pogodynkę potrafi robic? Ale to przecież ciężka praca, kopiuj wklej się samo nie zrobi 00:46, 28.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%