Zamknij
REKLAMA

Pogoda: Ciepło i jeszcze cieplej. Tak będzie we Włocławku i regionie w tym tygodniu

08.55, 18.07.2022 R.M.
Skomentuj Pogoda we Włocławku będzie w najbliższych dniach typowo wakacyjna. Fot. Monika Pasjofotograf/Fotki z Włocławka
REKLAMA

Prognoza pogody dla Włocławka na najbliższy tydzień: W najbliższych dniach aura będzie typowo wakacyjna - bardzo ciepła, a nawet gorąca z przewagą słońca i z nielicznymi opadami.

W poniedziałek we Włocławku nie będzie jeszcze gorąco (22; 23 st.) i często na niebie obecne będą niegroźne chmury, ale już we wtorek bardzo ciepłe powietrze ogrzeje się w godzinach popołudniowych do 29 st., co odczujemy jako gorąco.

Do tego będzie słonecznie i sucho. Ładna pogoda czeka nas w środę. Z kolei w czwartek wysokiej temperaturze (do 31; 32 st.), po południu i wieczorem mogą sporadycznie towarzyszyć lokalne burze

- zapowiada Rafał Marszewski, klimatolog.

W piątek temperatura nieco spadnie do około 26 st., ale słońce będzie dominować na niebie.

W sobotę termometry wskażą do około 28 st., a wiec będzie nam gorąco. Ponownie wzrośnie skłonność do burz (również w nocy z soboty na niedzielę).

W niedzielę może być nieco chłodniej, ale i tak ciepło, a nawet bardzo ciepło.

Wiatr przez większość tygodnia będzie umiarkowany, okresami słaby i najczęściej powieje z zachodu, tylko w środę ze wschodu, a w sobotę z południa.

Ciśnienie atmosferyczne będzie w miarę stabilne na lekko obniżonym poziomie.

Warunki biometeorologiczne w najbardziej gorące dni będą niekorzystne. Możliwe osłabienie, spadek koncentracji i skłonność do bólu głowy oraz podenerwowanie.

Pogoda będzie sprzyjać zapyleniu powietrza. W znacznym stężeniu będą obecne pyłki traw, pokrzywy oraz zarodniki grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium i Alternaria.

[PYLKI]1658127976900[/PYLKI]

 
(R.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%