Zamknij
REKLAMA

Włocławek: Na razie pogoda nie zachwyca. Co z resztą tygodnia? Sprawdź prognozę!

12.17, 22.08.2022 R.M. Aktualizacja: 12.21, 22.08.2022
Skomentuj Włocławek: Prognoza pogody na cały tydzień. Fot. DDWloclawek.pl
REKLAMA

Prognoza pogody dla Włocławka na najbliższy tydzień: Przez większość tygodnia w mieście będzie panować wakacyjna, bardzo ciepła, a nawet gorąca aura.

Do środy we Włocławku będzie bardzo ciepło (25; 26 st.), tylko w poniedziałek będzie chłodniej.

We wtorek i środę w ciągu dnia będą się lokalnie tworzyć chmury kłębiaste z silniejszym przelotnym deszczem i burzami (wówczas opady bardzo intensywne). Największa szansa na te zjawiska będzie popołudniami i wieczorami

- zapowiada Rafał Maszewski, klimatolog.

W kolejnych dniach odczujemy napływ gorącej masy powietrza ze wschodu i południowego wschodu. Popołudniami temperatura będzie wzrastać do 29-30 st., ale i poranki, jak na trzecią dekadę sierpnia, będą ciepłe (18; 19 st.).

Na niebie zacznie dominować słońce i powinno być sucho, bez groźnych zjawisk. Taki typ pogody powinien się utrzymać do niedzieli.

Wiatr początkowo powieje umiarkowanie z północy, ale w drugiej połowie tygodnia zmieni kierunek na wschodni i południowo wschodni i będzie słaby, okresami umiarkowany.

Przez cały tydzień ciśnienie atmosferyczne będzie się nieznacznie wahać na lekko obniżonym poziomie, a warunki biometeorologiczne będą się pogarszać głównie ze względu na odczucie gorąca – pojawią się osłabienie, spadek koncentracji i skłonność do bólu głowy oraz podenerwowanie, a także obciążenie układu krążenia krwi.

Pogoda zwłaszcza w drugiej połowie tygodnia będzie sprzyjać zapyleniu powietrza. W znacznym stężeniu będą obecne zarodniki grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium i Alternaria oraz pyłki pokrzywy, bylicy i ambrozji.

[PYLKI]1661163355726[/PYLKI]

(R.M.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%