Zamknij

Brykietowanie ? pomysł na biznes

artykuł sponsorowany + 12:20, 23.08.2017
Skomentuj Fot. materiał partnera Fot. materiał partnera

W XXI wieku przywiązuje się coraz większą uwagę do ekologii. Jest to związane nie tylko z dużą świadomością społeczeństwa, ale również z wymaganiami jakie stawia przed nami Unia Europejska. W związku z powyższym coraz więcej osób zaczyna interesować się różnymi rodzajami działalności gospodarczych, które są bezpośrednio związane z dbałością o środowisko naturalne. Wielu z nich postanawia zająć się obróbką i przetwarzaniem biomasy. A do tego potrzebny jest odpowiedni sprzęt, wykorzystujący optymalne technologie brykietowania.

Przyszłość brykietowania

Brykieciarki - urządzenia wykorzystujące technologie brykietowania do formowania z różnych niezwięzłych materiałów (np. rudy, miał węglowy) nowych zwięzłych brył o różnym kształcie, nazywanych brykietami.

Przedsiębiorcy widzą w brykietowaniu dobrą przyszłość, ponieważ brykiet jest wykorzystywany do ogrzewania domów, jako rozpałka czy dobra alternatywa dla innych źródeł drogiej i nieekologicznej energii. Jest to szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, w których obawiamy się, że paliw kopalnych może kiedyś zabraknąć.

Brykiet – alternatywne źródło energii

Ogromna wartość brykietu jako źródła energii tkwi również tym, że wykorzystuje on uboczne produkty gospodarki leśnej, powstające z produkcji rolnej czy przemysłu drzewnego. W związku z tym wszelkie odpady, typu trociny, słoma, torf, wióry, miał drzewny i węglowy nie są już tylko zwykłymi śmieciami, a składnikiem, z którego można stworzyć wartościowy produkt. Oczywiście przy pomocy odpowiednich urządzeń.

Mowa o tzw. brykieciarkach, czyli urządzeniach wykorzystujących technologie brykietowania do tworzenia „czegoś z niczego”. Tego typu maszyny są produkowane również przez polskie firmy, jak EKO PATENT Sp. z o.o.

Najciekawsze zestawy maszyn do brykietowania

Polecane brykieciarki wykorzystują optymalne technologie brykietowania, które spełniają wszystkie wymagania przedsiębiorców. Dlatego tak bardzo ważne jest wybranie właściwego  sprzętu, stworzonego przez polecanego producenta, który w pełni zaspokoi oczekiwania naszej firmy.

Bardzo dużą popularnością cieszą się proste brykieciarki walcowe, które mają wydajność od 2 do nawet 12 ton na godzinę. Są wyjątkowo łatwe w obsłudze i nie pobierają zbyt dużej ilości energii. Dodatkowym urządzeniem wykorzystywanym w zestawach do produkcji brykietu jest mieszalnik planetarny, jednowałowy lub dwuwałowy. Rolą mieszalnika jest szybkie i dokładne zmieszanie komponentów, z których powstanie brykiet, czyli np. miału węglowego o różnej kaloryczności czy odpadów węgla drzewnego. Tego typu mieszalniki charakteryzują się dobrą wydajnością – powyżej 2 ton na godzinę.

Warto wiedzieć, że podczas projektowania zestawów do brykietowania, skupiono się przede wszystkim na tym, by zastosować proste technologie brykietowania, które nie tylko są bezproblemowe w obsłudze i energooszczędne, ale przede wszystkim ułatwiające pracę ludzi zatrudnionych w przedsiębiorstwach. Dlatego w tych zestawach znajdziemy również wygodne przenośniki taśmowe, które mogą być odpowiednio rozbudowane, by zaspokoić potrzeby danej produkcji.

Zastosowanie brykietu w codziennym życiu

Przyszłość brykietowania leży również w tym, że z brykietu korzystamy w różnych momentach naszego życia. Technologie brykietowania są wykorzystywane przez każdego przeciętnego Kowalskiego, np. podczas ogrzewania domu czy rozpalania grilla.

Dla nas szczególnie dużą wartość ma ogrzewanie domów brykietem. Przede wszystkim z tego powodu, że jest to jeden z najtańszych sposobów uzyskania energii cieplnej. A koszty ogrzewania w wielu domach pochłaniają lwią część comiesięcznych rachunków. Na szczęście z roku na rok powstaje coraz więcej firm, które chcą zająć się tworzeniem i sprzedażą brykietu.

Produkcja brykietu – pomysł na biznes

Coraz więcej młodych przedsiębiorców decyduje się zainwestować w produkcję brykietu, która jest bardzo dobrym pomysłem na dochodowy biznes. Nie wymaga wielkiego wkładu finansowego ani posiadania dużego doświadczenia. Wystarczy mieć odpowiednie pomieszczenie, w którym będziemy produkować i składować brykiet. Dodatkowo należy zakupić zestaw do brykietowania. Warto również zastanowić się nad zainwestowaniem w pojazd do transportu brykietu, ponieważ obecnie niektóre firmy udostępniają taką możliwość swoim klientom i przez to są na pewno bardzo konkurencyjne. Początkowo możemy prowadzić taką działalność samodzielnie lub przy pomocy rodziny, a dopiero z czasem pomyśleć o zatrudnieniu pracowników. W ten sposób bardzo ograniczymy koszty początkowej inwestycji w biznes.

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(4)

gawrongawron

0 3

Produkcja brykietu jest bardzo opłacalna. Można sporo zarobić na sprzedaży. A jeśli chodzi o produkcje to mozna z łatwością wypożyczyć maszyny nawet na dobę. Ja tak robię już od kilku lat i wypożyczam z poznanńskiej firmy Asket. Bardzo dobre warunki proponują i szybko ogarnąłem zasady produkcji.

11:48, 01.03.2018
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dobraopcjadobraopcja

0 2

słyszałem ze teraz jest szał na te brykieciarki.. w sumie dobra opcja nawet dla takich małych gospodarstw. Można dorobić i niekoniecznie dużo zainwestować w ten biznes. Maszyny Biomasser są podobno ok

13:55, 02.03.2018
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UpsUps

5 0

Pozdrawiam wszystkich tu obecnych handlarzy brykieciarkami :)

20:56, 20.10.2019
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

halinasoltys245@wp.p[email protected]

0 0

Można prosić o kontakt

10:41, 09.03.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%