Zamknij

Nearshoring czy offshoring - co wybrać?

artykuł sponsorowany + 11:36, 17.09.2018 Aktualizacja: 11:36, 17.09.2018
Skomentuj

Ostatnie lata przyniosły ogromny wzrost znaczenia outsourcingu IT, który pozwala przypuszczać, że sektor IT wkrótce całkowicie przeniesie się na pracę zdalną. Według IT Outsourcing Statistics aż 92% wszystkich organizacji IT wybiera outsourcing do realizacji pojedynczych zadań lub całych projektów.

Dlaczego outsourcing zyskuje na znaczeniu?

Za korzystaniem z outsourcingu IT przemawia kilka faktów. 65% wszystkich organizacji można obniżyć dzięki niemu koszty realizacji projektów oraz zwiększyć efektywność pracy. Zlecenie wykonania poszczególnych zadań niweluje potrzebę poszukiwania nowych pracowników, a także przyśpiesza wykonanie pilnego projektu. Według raportu przygotowanego przez IT Outsourcing Statistics z takiego rozwiązania zadowolonych jest prawie 90% wszystkich klientów. Więcej na temat outsourcingu IT można przeczytać tutaj - https://www.quantumbooks.com/business/management/how-to-start-outsourcing-software-development-projects/.

Outsourcing dzieli się na nearshoring i offshoring, o czym można przeczytać w artykule http://www.tgdaily.com/enterprise/whats-the-difference-between-nearshoring-and-offshoring. Offshoring polega na zlecaniu zadań podmiotom, które znajdują się w dużej odległości od zleceniodawcy - przykładowo, firmy z Polski zlecają wykonanie projektu firmom z Chin. Przez lata była to najpopularniejsza forma outsourcingu IT, jednak obecnie traci na znaczeniu. Znacznie większym zainteresowaniem cieszy się nearshoring. W offshoringu największe znaczenie miało obniżanie kosztów, jednak problemy z komunikacją i duże różnice kulturowe zniechęcają do korzystania z offshoringu. Lepsze efekty przynosi nearshoring, w którym obie firmy znajdują się w lokalizacjach o podobnej kulturze.

Nearshoring - nowa jakość outsourcingu IT

Branża IT zmienia się dynamicznie - zobacz tu: https://www.smartdatacollective.com/digital-transformation-unexpected-renaissance-age-of-big-data/. Nearshoring obecnie skupia się nie tylko na zlecaniu prac w tej samej lokalizacji (np. w sąsiednim kraju), lecz również na korzystaniu z usług IT firm należących do tego samego tygla kulturowego. Tym samym, przedsiębiorstwa ze Stanów Zjednoczonych wybierają nearshoring w Polsce, czy w Niemczech. Nearshoring obniża ryzyko zleceniodawcy, który może być pewien, że zadania wykonają przeszkoleni specjaliści, biegle porozumiewający się w języku angielskim. Dzięki temu znikają problemy z niepoprawnym wykonaniem zlecenia z powodu niezrozumienia jego treści lub niedostosowania efektów pracy do oczekiwań odbiorców.

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%