Zamknij

Dennice stalowe - do czego służą?

artykuł sponsorowany + 00:00, 29.08.2019
Skomentuj

Dennice są produktami wykonanymi ze stali, mającymi zastosowanie głównie w branży przemysłowej, chemicznej oraz gazowniczej. Innymi słowy są to stalowe dna, które często są umieszczane w różnego rodzaju cysternach oraz zbiornikach ciśnieniowych, bezciśnieniowych, transportowych, jak również stacjonarnych. W zależności od przeznaczenia, w trakcie procesu produkcji zostają im nadane różne kształty.

Zastosowanie dennic stalowych

Dennica jest spodnią częścią urządzenia, która została do niego przyspawana w celu zakrycia otworu w danym zbiorniku bądź cysternie. Dennice stalowe są specjalnie przygotowanymi ściankami, mającymi cylindryczny kształt. Bardzo popularne jest wykorzystanie den przy produkcji zbiorników ciśnieniowych i bezciśnieniowych. Dna stalowe mają zastosowanie przy instalacji sieci centralnego ogrzewania oraz umieszczanych w nich kotłach.

Dennice bez problemu radzą sobie z ogrzaniem nawet bardzo dużych powierzchni. Równie często używane są w różnych konstrukcjach i instalacjach wodnych. Kolejnym ich wykorzystaniem są cysterny samochodowe i kolejowe oraz zbiorniki przeznaczone do transportu, jak również te stacjonarne (chłodnicze, przemysłowe, spożywcze). W przypadku tego zastosowania duży nacisk kładzie się na bezpieczeństwo ze względu na to, że w zbiornikach często znajdują się substancje o niebezpiecznym charakterze.

Szczególnie podczas transportu, urządzenia narażone są na różne niesprzyjające, często zmieniające się warunki środowiskowe. W takich okolicznościach od dennic oczekuje się wysokiego poziomu niezawodności.

Rodzaje stalowych den

O kształcie dna stalowego decydują parametry urządzenia, do którego zostanie przymocowane. Pod uwagę bierze się między innymi przeznaczenie zbiornika, rozmiar oraz rodzaj przechowywanej zawartości. Dennica może mieć kształt: płaski, stożkowy, kulisty, koszykowy, talerzowy, kufrowy, elipsoidalny, toroidalny oraz o małej wypukłości.

Standardowa grubość ścianki blachy, z której jest wykonane dno oscyluje w granicach od 5 mm do 18 mm. Średnica dennic jest różna. Przeciętnie wynosi od 1200 mm do 4000 mm. Trwałość dna w głównej mierze zależy od materiału, z którego zostało wykonane. Stal w tym wypadku jest najlepszym z możliwych rozwiązań, ponieważ gwarantuje największą wytrzymałość. Cechuje ją także dobra jakość i solidność. Zapewnia zbiornikom i cysternom z łatwopalną oraz wysokiego ryzyka zawartością najwyższą ochronę. Dennice te zniosą nawet najbardziej ekstremalne warunki atmosferyczne. Ponadto cechują się wyjątkową odpornością na działanie żrących oraz mocno inwazyjnych substancji. Dzięki temu wytrzymają w stanie nienaruszonym długie lata, a ich konserwacja czy wymiana nie będzie konieczna.

Dennice stalowe zostają wyprodukowane w ściśle określonym celu. Każdy rodzaj dna posiada konkretne przeznaczenie. Jego właściwe dopasowanie jest kluczowe i zapewnia funkcjonalność, a także bezpieczeństwo urządzenia, do którego zostało przymocowane. W związku z tym warto zlecić montaż dennic sprawdzonym i solidnym firmom.

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%