Zamknij

Projekt łazienki w bloku z wielkiej płyty

artykuł sponsorowany + 00:00, 21.08.2020

Łazienki w mieszkaniach znajdujących się w starszym budownictwie zazwyczaj mają niewielki metraż. Zdarza się, że znajdują się w nich wnęki, uznawane za jedne z większych przeszkód w swobodzie aranżacji wnętrza. Taką łazienkę trzeba bardzo rozsądnie zaplanować, optycznie ją powiększając i korzystając często z ceramiki w mniejszych rozmiarach. Są osoby, które chcąc zaoszczędzić miejsca, rezygnują z wanny, wybierając tym samym prysznic zajmujący mniej miejsca. Co jeszcze można zrobić, aby mała łazienka z bloku z wielkiej płyty była funkcjonalna?

Jasne kolory na ścianach. A na podłodze?

Wnętrze najłatwiej optycznie powiększyć, korzystając z jasnych kolorów. To właśnie one sprawiają, że małe pomieszczenie staje się przestronniejsze i tym samym wydaje nam się, że jest w nim więcej miejsca. Aby tak było, ściany należy pokryć płytkami ceramicznymi w jasnych kolorach, najlepiej w wielkim formacie, aby zminimalizować ilość fug. Możemy się zdecydować na gładkie białe płytki ceramiczne z połyskującym wykończeniem, które odbijając światło, potęguje efekt przestronności. Elegancji stylizacji nadamy płytkom w kolorze szlachetnego marmuru. Doskonale sprawdzają się ponadto jasne szarości, które możemy połączyć z bielą, tworząc tym samym zaakcentowane strefy.

Na podłodze również pojawić się mogą biel, beż lub szarości. Nie musimy jednak całkiem ograniczać się do tej palety barw, szczególnie jeżeli zależy nam na wnętrzu ciepłym i przytulnym. Aby osiągnąć klimatyczną atmosferę, zdecyduj się na płytki w kolorze drewna. Jednym z modniejszych rozwiązań jest aktualnie beton, a więc dobrym wyborem będą też duże płytki w kolorze surowego betonu. Jasne powierzchnie na ścianach w zupełności wystarczą, aby wnętrze optycznie się powiększyło.

W całości wykorzystana przestrzeń łazienki

Mamy niewiele metrów kwadratowych do wykorzystania, więc trzeba zaplanować każdy obszar pomieszczenia. Dzielimy łazienkę na strefy, w każdej znajdować się będzie jedno urządzenie sanitarne. W miejscu przeznaczonym do pielęgnacji będzie to umywalka, najlepiej nablatowa, dzięki czemu zyskujemy dodatkowe miejsce do przechowywania w szafkach i szufladach. Chcąc zaoszczędzić miejsca, decydujemy się na umywalki mniejsze np. kwadratowe o boku 35 cm. Nad nią zawisną lustro oraz oświetlenie. W strefie kąpielowej w małej łazience w bloku z wielkiej płyty najlepiej będzie prezentował się prysznic bez brodzika. Zajmuje niewiele miejsca i optycznie powiększa wnętrze. Jest ukryty za transparentną ścianą i bardzo dobrze „wtapia się” w całą aranżację. Pamiętamy o półkach i organizerach na ścianach na kosmetyki. Potrzebujemy jeszcze umieścić w łazience misę WC oraz pralkę. Możemy na jednej ze ścian stworzyć funkcjonalną zabudowę, zajmującą całą wysokość i szerokość ściany. Wybieramy WC podtynkowe z zabudową, za którą znajdą się szafki, obok ustawiamy pralkę, nad którą również pojawia się zamykana szafka na środki czystości lub kosz na bieliznę.

Mała łazienka ma bardzo dużo zalet, pomimo że najczęściej koncentrujemy się tylko na jej wadach. Bardzo łatwo jest stworzyć w niej przytulny klimat, nie pojawiają się w niej zbędne elementy, możemy sobie pozwolić na jasne barwy, które nie ochładzają wnętrza, a optycznie je powiększają. Wykorzystaj całą przestrzeń, wybierz płytki w jasnych barwach oraz postaw na wysokie zabudowy.

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%