Wybór polisy na życie wymaga przemyślenia. Aby podjąć decyzję, jakie zabezpieczenie będzie odpowiednie, powinieneś poznać podstawowe pojęcia. Jednym z nich jest suma ubezpieczenia — czym jest i jak dobrać jej wysokość?
Polisa na życie to zabezpieczenie na wypadek twojej śmierci. Jej wykupienie to oznaka zdrowego rozsądku i troski, jaką otaczasz bliskich. Chcesz, aby ich sytuacja materialna nie uległa zmianie, nawet kiedy nie będziesz już mógł o nich zadbać? Dzięki świadczeniu wypłaconemu przez ubezpieczyciela twoja rodzina przetrwa okres żałoby i w spokoju ułoży sobie życie na nowo.
Suma ubezpieczenia to maksymalna kwota, jaką ubezpieczyciel może wypłacić z tytułu polisy na życie. W przypadku podstawowej umowy bez rozszerzeń to nic innego, jak kwota, która zostanie wypłacona rodzinie po śmierci ubezpieczonego. W przypadku polis z rozszerzeniami zdrowotnymi lub wypadkowymi suma ubezpieczenia służy do obliczenia kwoty świadczenia, które będzie wypłacone po konkretnych zdarzeniach.
Jej prawidłowe oszacowanie jest bardzo ważne, ponieważ to właśnie od jej wysokości zależą kwoty wypłacane z tytułu polisy. Oferta ubezpieczenia na życie jest bardzo szeroka i zróżnicowana. W zależności od wybranego wariantu suma ubezpieczenia może opiewać na od kilku tysięcy do nawet kilku milionów złotych.
Polisa na życie to produkt, który przedstawiciel towarzystwa ubezpieczeniowego może skroić na miarę. Ubezpieczenie indywidualne jest właśnie po to, aby dopasować wysokość świadczenia do sytuacji ubezpieczonego.
Na wysokie sumy ubezpieczenia decydują się rodzice małych dzieci, którzy dodatkowo spłacają kredyt hipoteczny. Chodzi o to, aby w razie śmierci jednego z rodziców, drugi nie popadł w kłopoty finansowe. Zasada jest taka, że jeśli ubezpieczony to jedyny żywiciel rodziny, świadczenie wypłacone rodzinie na wypadek jego śmierci powinno pokryć wszystkie zobowiązania lub ich większą część.
W inny sposób ustalana jest suma ubezpieczenia dla singla. Osoby w takiej sytuacji życiowej zwykle decydują się na wykupienie niewielkiej polisy, która pozwoli dalszej rodzinie lub przyjaciołom opłacić pochówek i uregulować ewentualne należności.
Suma ubezpieczenia powinna być ustalana indywidualnie – chodzi o to, aby twoi bliscy w jak najmniejszym stopniu ucierpieli finansowo, gdy ciebie zabraknie. W sytuacji straty współmałżonka wiele osób załamuje się, przechodzi głęboki kryzys. To może spowodować okresowe wyłączenie z życia zawodowego i utratę zarobków. Między innymi z tego powodu decydujemy się na wykupienie polisy na życie. Dobrze jest żyć ze świadomością, że nawet gdy ciebie już nie będzie, wciąż będziesz otaczać opieką najbliższych. Jeśli nie potrafisz samodzielnie oszacować sumy ubezpieczenia, zwróć się o pomoc do specjalisty. Doradcy ubezpieczeniowi pomagają skomponować polisę dopasowaną do potrzeb ubezpieczonego i jego rodziny.
Kraksy na obu łącznikach z A1. Rozbitych 6 samochodów
I to jest właśnie problem z dojazdami z Wloclawka do autostrady. Niebezpieczne, waskie, bez utwardzonych poboczy. A wladze miasta i niby posłowie i senatorowie z eloclawka w żaden sposób nie lobbują zeby to zmienić, żeby było bezpieczniej.
ZYX
22:50, 2025-07-06
Kraksy na obu łącznikach z A1. Rozbitych 6 samochodów
Pewnie za wolno jechali i trzymali się w bezpiecznej odległości od drugiego auta
Xdd
22:31, 2025-07-06
Kraksy na obu łącznikach z A1. Rozbitych 6 samochodów
Kolejny wpis,drogi do a to pilna modernizacja.
Autostrada.
20:12, 2025-07-06
Wiele adresów bez prądu. Konkretna lista adresów
Prondem wybić ;-)
Jacol
20:00, 2025-07-06