Tatuaże biją rekordy popularności w Polsce, dlatego zapotrzebowanie na nowopowstające salony tatuaży regularnie wzrasta, dając szansę na rozpoczęcie dochodowego biznesu specjalistom. Tatuaże wyszły już ze strefy cienia, przestały kojarzyć się z grupami przestępczymi, ale z pełnym impetem weszły do branży beauty, zdobywając kolejne grupy klientów i klientek. Jeśli więc chcesz założyć salon tatuażu, to możesz mieć pewność, że ten pomysł wypali. Warto jednak zadać sobie kilka pytań i zastanowić się nad tym, jak otworzyć salon tatuażu?
Na początku, jeszcze przed podjęciem działań należy wykonać rozpoznanie na terytorium „wroga”. Sprawdź, czy i gdzie w okolicy znajdują się inne salony tatuaży. Sprawdź, jakie mają stawki cenowe, jak oceniają ich klienci. Może w opiniach ludzi znajdziesz dla siebie cenne wskazówki, co zrobić, a czego unikać.
Kiedy już zrobisz rozpoznanie sytuacji na rynku w twojej okolicy, to rozpocznij przygotowywanie biznesplanu. Jak wiadomo, bez planu szanse powodzenia danego przedsięwzięcia drastycznie maleją, dlatego nie zapomnij o tym ważnym elemencie.
W biznesplanie ujmiesz wszystkie niezbędne wydatki, ale również przewidywane dochody. Zanim jednak zaczniesz zarabiać, musisz zakupić niezbędne wyposażenie, bez którego przecież nie da się prowadzić studia tatuażu. W twoim studiu muszą więc znaleźć się takie elementy jak meble dla tatuatorów i ich klientów, czyli przede wszystkim wygodny fotel lub fotele do tatuażu oraz leżanka lub nowoczesny fotel z możliwością rozłożenia do pozycji horyzontalnej. Takie fotele – trwałe, solidne i w dobrej cenie znajdziesz w hurtowni Pro-sprzet.pl. Do tego niezbędne są także hokery, maszynki do tatuaży i oczywiście szereg akcesoriów i tuszy.
W Polsce konieczne jest zarejestrowanie swojego biznesu. Musisz więc dokonać wpis do CEiDG, możesz to zrobić bez problemu online lub stacjonarnie w swojej gminie. Podczas tej rejestracji złożymy jednocześnie stosowany wniosek do ZUS-u. Część biurokratyczna nie jest może ulubioną, ale niezbędną, jeśli chcemy legalnie i bez problemów osiągać wystarczająco wysokie dochody.
W tym momencie warto również poszukać osób lub programów do współpracy, które pozwolą nam sprawnie rejestrować przychody, obsługiwać klientów i rozliczać się z papierologii co miesiąc. Kiedy przebrniemy przez ten etap, możemy spokojnie otwierać nasz salon tatuażu.
Otwarcie salonu po jego wyposażeniu, zarejestrowaniu działalności wymagania przygotowania od strony marketingowej. Warto przygotować reklamę, aby poinformować klientów o nowo otwartym miejscu. Kiedy zjawią się klienci, wysoki poziom usług sprawi, że wieść o Twoim salonie rozniesie się szybko drogą internetową lub tak zwaną pocztą pantoflową.
Pamiętaj, aby nie spoczywać na laurach. Regularnie dbaj o to, by w Twoim salonie było sterylnie czysto i by nigdy nie zabrakło środków do dezynfekcji narzędzi czy wszelkich powierzchni. Ponadto pamiętaj o ciągłym rozwoju i śledzeniu aktualnych trendów w branży – zapewnią Ci to szkolenia i seminaria.